chuchle4Letošní dostihová sezóna se kvapem chýlí k závěru a v pražském Conseq Parku už budou jen dva dostihové dny. Bližší z nich se odehraje tuto neděli od 13 hodin a jeho vrcholem bude Pražský zimní favorit s devíti dvouletými účastníky na startu. DS Pegas má letos více kvalitních juniorů a kromě Ceny zimního favorita v Mostě tak má šancového koně i v pražském hlavním dostihu. Je jím v jednom startu vítězný Black Canyon.


Převahu mají v Pražském zimním favoritovi o sto tisíc korun zástupci českého chovu, kterých jsou ve startovním poli dvě třetiny. Jejich výsledkově nejvýraznějším zástupcem je Blue Coralův syn Darien, který překvapil koncem srpna na pražské dráze dvoudélkovou převahou nad Trinisem, startujícím v sobotu v Ceně zimního favorita. Darien ale bude muset překonat snahy Black Canyona (Manduro) a Silver Balla (Rio de la Plata). Oba debutovali koncem září v Ceně EBF v Praze a upoutali svýmy výkony. Svěřenec Michala Liska Black Canyon tehdy o hlavu zvítězil a Silver Ball za ním doběhl o necelé tři délky třetí.

Zajímavým koněm je také Taran (Clodovil). Hřebec, jehož jméno kdysi nosil československý derby-vítěz, má na svém kontě sice jen jedno poslední místo, ale jednalo se o Karpatskou cenu. Navíc Taran pochází z tréninkové centrály, kde se na podzim hodně daří. To samé platí i o trenérském středisku, kde je připravována klisna Lodgia Rock (Pop Rock), třetí z dostihu EBF, který vyhrál Noble Cliffs a kde také startoval Good Sign, tedy oba účastníci Ceny zimního favorita.

Dvojici koní posílá do dostihu trenér Juránek. Mikrop Nice (Durante Alighieri) zvítězil při debutu a jako čtvrtý se umístil v Simsonově ceně, ale v Gerschově memoriálu již neuspěl. Líbivý ryzák Riverton (Egerton) je vítězem ze zářijových Slušovic, kde měl jen tři soupeře. Scraper (Tiger Cafe) má na svém kontě dvě devátá místa a k průniku mezi nejlepší by se musel hodně zlepšit. Velkou neznámou je Guillotine Shave (Slikcly), kterého čeká dostihový křest.

Dostihové odpoledne otevře Cena EBF na 1200 metrů, určená rovněž nejmladšímu dostihovému ročníku. V devítihlavém poli jsou například účastnice Ceny Masise Global Girl (Call Me Big) a Like a Trinity (Makfi), která startovala pod vedením Geralda Mosseho v Gerschově memoriálu, kde však "držela koncové světlo". V prvních třech startech vždy umístěná Mayda (Approve) se také prezentovala v Gerschově memoriálu a dařilo se jí o trochu lépe - doběhla devátá. Všechny jmenované koně by ale mohla zastínit jednou startující Chica Querida (Frozen Power). Ta počátkem září doběhla o půldruhé délky druhá za Fanegou Star, která o tři týdny později obsadila třetí místo ve slovenské zimní královně.

Druhým dostihem třetí kategorie v rámci předposledního pražského mítinku je Cena Autodopravy František Vlk na 1800 metrů, kde bude mj. usilovat o třetí letošní vítězství Shahnour Aznavour (Azamour), v posledních dvou dostizích druhý. Naposledy ho o 2 délky v dostihu v rámci Evropského poháru žokejů porazil Winners Star (Security Risk). Ten tentokrát ponese v dostihu 63,5 kilogramy. Mezi oběma soupeři je tentokrát dvoukilogramový rozdíl v neprospěch svěřence trenéra Harise. Dobrý výkon by mohl předvést také tříletý Prince of Gracie (Naaqoos), tedy pokud naváže na svůj výkon ze srpnových Karlových Varů.

Sázkové kurzy Betino na Pražského zimního favorita:
2,6:1 - Black Canyon
3,3:1 - Silver Ball
5:1 - Darien
6,5:1 - Mikrop Nice, Riverton
8,5:1 - Lodgia Rock
9:1 - Guillotine Shave, Taran
16:1 - Scrapper
(mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking