czf 2016Cena zimního favorita ČSOB Private Banking (L, 2, 1600 m, 550.000 Kč), která se letos přestěhovala z Chuchle do Mostu za většími penězi, byla hlavním magnetem dnešního mítinku v Mostě. Dostih, na jehož startu se sešlo 11 dvouletků, nabídl dramatický závěr, v němž se silným finišem prosadil 7:1 nabízený ZOCK (Rock of Gibraltar) stáje Joly, v jehož sedle byl žokej Jaromír Šafář.


Taktovku dostihu drželo v úvodu duo stáje DAR Duke of Darhorse a Trinis, kterým byl v patách favorizovaný Sir Sun a další z nejvážnějších uchazečů Noble Cliffs. Duke of Darhorse zavedl pole do cílové rovinky, kde přišel s nástupem Sir Sun, ale to už si lepšili pozice na bariéře jdoucí Dominique a zvenčí ze zadních útočící jdoucí Zock. Poslední dva jmenovaní spolu svedli nádherný souboj, z něhož vyšel o hlavu lépe Zock. Svěřence Heleny Blažkové zakoupil Christian Richner na srpnové dražbě ročků v Deauville za 30.000 euro.    

Druhým jedničkovým dostihem dne byla Českomoravská cena společnosti Carollinum (I.k., 2+, 1400 m, 135.000 Kč), na jejímž startu stanula při osmém letošním startu pětiletá DALLY HIT (Ad Valorem), letos pouze jednou poražená po neš'tastném průběhu ve Velké ceně Prahy. Ani dnes neměla průběh zrovna ideální a do krátký mostecké cílové rovinky, kterou činí ještě kratší i její sklon, točila s nemalou ztrátou za vedoucím duem Echo Rules - Aldzarb, ale pod Jiřím Palíkem předvedla opět skvělý finiš, kterým získala nejen další triumf, 1 1/4 délky před Ideal Approach (Bushranger), ale řekl bych, že, klisna, kterou Actionhorse zakoupila na Tattersalls Ireland November Flat Sale jako ročka za 1.500 euro, získala i rozhodující hlasy pro volbu Koně roku. Třetí skončil Aldzarb (Duke of Marmalade) a čtvrtý Echo Rules (Aussie Rules).

Úvodní Cenu Nidary - DS Pegas (hdcp V.k., 3+, 2000 m, 25.000 Kč) vyhrál nejníže zatížený EOWYN (Bretigny), zřejmě první vítěz z matky po Exaltation. Cena zimního favorita nebyla jediným dostihem pro dvouleté, pro které byla vypsána i trojková Cena Catoffle - DS Pegas (III.k., 1600 m, 60.000 Kč), v níž o 3/4 délky před Sexy Princess (Blue Coral) zvítězila ARCHIPENKA (Archipenko) trenérky Dany Kroupové v sedle s ž. Murzabayevem. Vítězka byla zakoupená loni na Book 3 říjnové dražby ročků za 1.400 gns. Syn Vadeony (Security Risk) čtyřletý VALMONT OHNE (Look Honey) získal v Handicapu Carollinum (III.k., 1400 m, 60.000 Kč) své třetí kariérní vítězství, výbornou bilanci si ještě vylepšil šestiletý BARATEUS (Barathea), který ani ve oficiálně čtvrtém letošním startu, kterým byla dvojková Cena Wealth Office (II.k., 2000 m, 90.000 Kč) nenašel přemožitele, byť na něj útočící osmiletý Johannes Kepler vypadal jako politý živou vodou. Naopak poprvé odcházel z dráhy jako vítěz tříletý FANTASTICADVENTURE (Poseidon Adventure), kterého v Ceně Nimaimy - DS Pegas (hdcp IV.k., 2000 m, 40.000 Kč) nezastavila ani nejvyšší váha v poli. (miv)

Záznam České televize z mosteckého mítinku      

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking