mimonTaké o tomto víkendu se konají dostihy pouze na jednom závodišti a tím je severočeská Mimoň. Dostihový den tu chystají pořadatelé pod vedením Filipa Neuberga letos už potřetí. Program začíná od 13:30 hod. blokem pěti rovinových zkoušek a navazuje na něho kvarteto čtyř překážkových dostihů. Jako již tradičně je hlavním bodem programu Cena firmy Maestoso Luna na trati 2400 metrů, kde se sejde jen šestice koní. Mezi nimi je také devítiletá Allanis, která skončila druhá při zdejším letošním prvním dostihovém dnu a o vítězství bude usilovat rovněž Roony, druhý v minulém hlavním dostihu.


Pátým bodem programu v Mimoni bude již tradiční Cena firmy MAESTOSO Luna, handicap třetí kategorie na 2400 metrů. Zúčastní se ho také letos již v předchozích dvou hlavních dostizích druzí Allanis (Catcher in the Rye) a Roony (Rainbow For Life). Posledním startem valacha stáje FVE-Relay JK Levín bylo počátkem června druhé místo na zdejší dráze, zatímco svěřenkyně trenéra Zobala Allanis má ještě delší prodlevu od posledního startu. Naposledy startovala 1. května v Lysé nad Labem. V Mimoni měla startovat i minule, ale byla z dostihu škrtnuta, stejně jako Quest Royal (Glavalcour).  Ten letos startoval pětkrát včetně dvou dostihů v Německu. Při posledním startu počátkem července v Mannheimu obsadil páté místo.

Všichni tři zmínění koně ponesou podobné hmotnosti - Quest Royal 56,5 kg, Allanis o kilogram více a Roony má 58,5 kg. Nejvíce zatíženým koněm v poli je letošní dvojnásobný vítěz včetně zdejší dráhy Kadmen (Normen). Svěřenec Martiny Růžičkové má letos výbornou sezónu, ještě tzv. nevyšel naprázdno a má velké naděje i v zítřejším hlavním dostihu. Na zaváhání přeferovaných soupeřů budou čekat Frozen Bosson (Frozen Power), který si již minule odskočil na proutěné překážky, a také minimálně zatížená Tyfona (Tempelwächter).

Z rovinového programu ještě vybíráme Cenu firmy MPL STAVEBINY na 1400 metrů. Mezi osmi startujícími jsou například spolehlivý, ale nejvíce zatížený Chuan Che (Jazz Dancer), vítěz z červnového mítinku Bulpit (Bully Pulpit) a loňská dvojnásobná vítězka Perchta (Frozen Power). O půl hodiny později bude na programu Handicap Jockey Clubu ČR, kterého by se mělo zúčastnit devět koní. Vítězství už letos okusili Lady´s Man (Midships) a Ondreáš (Socr House). V poli jsou také dvě tříleté klisny s dobrými šancemi. Jedná se o letos pokaždé do třetího místa umístěnou Archipenku (Archipenko) a Finále (Midships). Ta letos startovala jen jednou a v Memoriálu R. Deyla doběhla poslední. Po dvou letech se v tomto dostihu vrátí na dráhu dvanáctiletý Yokomův syn Escape to Heaven.

V překážkovém programu zaujme především Cena Libereckého kraje na 3600 metrlů. Minule na zdejší dráze triumfoval matador Elegant Devil (Devil River Peek) a může být v cíli znovu první, i když tentokrát ponese o 3,5 kilogramu více. Dobré šance také má minule za ním druhý Machiavelli (Day Dreamer) a bělka Creola Tiger (Tiger Cafe). Ta se vrací na dráhu, kde získala v dubnu své první překážkové vítězství. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net