RoonyTřetí letošní dostihový den v Mimoni vyvrcholil bojem dvou nejstarších koní v hlavním dostihu, vytrvalecké Ceně firmy MAESTOSO Luna. O krátkou hlavu udělal šťastnější tým okolo stáje FVE-Relay J.O. Levín osmiletý Roony, který pod vedením Michala Hroudy porazil o rok starší Allanis s ž. Korečkovou. Vítěz má zajímavou sbírku vítězství - od podzimu totiž vyhrál postupně v Brně, Slušovicích, Velké Chuchli a nyní v Mimoni. Během dnešního dne se dařilo koním českého chovu, kteří vyhráli šest z devíti dostihů.


Hlavním dostihem mítinku v Mimoni byla Cena firmy MAESTOSO Luna (3+, handicap III. kat., 2400 m, 45.000 Kč). Stejně jako minule se dostihu nezúčastnil Quest Royal a tak se nakonec na vytrvaleckou trať vydala pětice koní. Podle očekávání se v závěru prali o vítězství dva nejstarší koně v poli. O krátkou hlavu byl na cílové pásce úspěšnější ROONY (Rainbows For Life - Ready And Able, Red Sunset) stáje FVE-Relay J.O. Levín, který pod taktovkou Michala Hroudy o krátkou hlavu porazil Allanis (Catcher in the Rye) s ž. Vendulou Korečkovou. O tři a půl délky zpět skončila nejméně zatížená Tyfona (Tempelwächter). Více se čekalo od čtvrtého Kadmena (Normen), který tu vyhrál v dubnu. Poslední pátý proběhl cílem Frozen Boson (Frozen Power). Vítěze připravuje v původně klusáckém tréninkovém středisku na Levíně Marta Bieliková a v letošní sezóně její svěřenci vyhráli už čtyřikrát. Bratr Ready For Life Roony je nejúspěšnějším zástupcem oranžovočerných barev, od 1. října loňského roku totiž vyhrál již počtvrté a dvakrát byl druhý. Vítězný jezdec Michal Hrouda zvítězil letos počtvrté.

Devítipoložkový program v Mimoni zahájila Cena města Mimoně (3+, handicap V. kat., 1800 m, 20.000 Kč). Pro své třetí vítězství si na zdejší závodiště přijela šestiletá POLYANTE (Liquido), hájící barvy stáje Swiss Fans-Fedorowicz. Žákyně Lucie Fialová dovedla klisnu k třičtvrtědélkovému triumfu nad dosud nevítěznou Maceshkou (Dandoun). Třetí místo získala Goldy (Loook Honey), která vítězce poskytovala téměř desetikilogramovou hmotnostní výhodu. Žákyně Lucie Fialová zvítězila letos už podruhé z deseti startů. Trenérem vítězky je zkušený Vladislav Fedorowicz, letos poprvé vítězný. 

Cena hotelu VALAŠKA (3+, handicap V. kat., 1800 m, 20.000 Kč) měla mezi šesticí účastníků jediného zástupce tříletého ročníku, kterou byla svěřenkyně Jaroslava Votavy PRAGMACE (Sharpour - Pavie, Elnadim). Počtvrté startující ryzka pod vedením ž. Venduly Korečkové po boji o půl délky porazila o polovinu starší Limonade (Street Rebel). S více než délkovým odstupem sledoval jejich souboj nejvíce zatížený Montepucini (Royal Assault). Trenér Jaroslav Votava se tak radoval z vítězství po dvou a půl letech. Pragmace je třetím vítězným potomkem excelentního mílaře Sharpoura.  

Roli favorita Ceny firmy MPL STAVEBNINY (3+, IV, kat., 1400 m, 30.000 Kč) snadno splnil svěřenec trenéra Harise BULPIT (Bully Pulpit - Brittany, Mujahid). Hnědák v Mimoni dominoval už počátkem června a tentokrát zvítězil s ještě větším náskokem. Za asistence ž. Martina Laubeho s druhou nejvyšší hmotností v poli 62,5 kilogramy o necelé tři délky odkázal za sebe Perchtu (Frozen Power) a Tanitschku (Wiesenpfad). Stáj DAR tak letos zaznamenala šesté vítězství a trenér Ludvík Haris sedmé.

Dalším koněm, který si dnes do Mimoně přijel pro druhé vítěztsví v aktuální sezóně, byl reprezentant stáje Bellicus racing LADY´S MAN (Midships - Latibela, Rainbows For Life), vítězný v polovině června na karlovarském závodišti. Tentokrát na něho usedla ž. Martina Havelková a dovedla ho k více než dvoudélkovému prvenství v Handicapu Jockey Clubu ČR (3+, handicap IV. kat., 2000 m, 30.000 Kč) nad Furano (Medicean). Třetí a čtvrté místo obsadily tříleté klisny Finále (Midships)  a Archipenka (Archipenko). Trenéru MVDr. Kantkovi se letos opravdu daří, s devíti triumfy je na druhém místě v rovinovém šampionátu. Martina Havelková si osmým vítězstvím dostala až na 3. místo v šampionátu jezdců na rovině.

Překážkový blok otevřela Cena firmy ROKO (4+, steeplechase V. kat., 3600 m, 30.000 Kč). Po téměř roce a půl tu navázal na své vítězství ostřílený svěřenec trenéra Antonína Nováka RAPPER´S MUSIC (Minds Music - Rybana, Magnus). V sedle se svým stálým jezdcem Janem Odložilem tento zístupce stáje DS Malá Morávka dominoval o tři délky nad matadorem Triverem (Include) a  Fascinating Hill (Fly to the Stars).

Nejobsazenějším překážkovým dostihem odpoledne byla Cena Libereckého kraje (4+, steeplechase, 3600 m, 50.000 Kč). Nejstarší kůň v poli a vítěz z červnového mítinku třináctiletý Elegant Devil (Devil River Peek) si opět počínal v poli podstatně mladších koní výborně a doběhl na druhém místě. O čtyři délky ho překonal o šest kilogramů "lehčí" MACHIAVELLI (Day Dreamer), který tak poprvé potěšil stáj Denom Plus a trenéra Jana Blechu vítězstvím. Třetí doběhl Justicius (Four Star General). Mladý jezdec Pavel Složil letos zvítězil už pošesté a patří do první pětky v šampionátu.

Třináctý životní start byl šťastný pro čtyřletého zástupce Stáje Sokrates SEGRETONa (Egerton - Secretiv Dancer, Night Shift), který se dočkal svého premiérového vítězství v Ceně firmy KM PRONA (4l., proutěné překážky V. kat., 3100 m, 30.000 Kč). Svěřenec Ing. Václava Chaloupky pod vedením Martina Laštovičky dominoval o osm délek, když porazila na překážkách debutujícího syna Terssia (Trans Island) Tesstina a třetí místo obsadila Bigi (Big Bad Bob).

Na závěr programu v Ceně společnosti OMA CZ a.s. (3l., proutěné překážky V. kat., 2800 m, 30.000 Kč) dokázal letos už podruhé zvítězit na zdejší dráze svěřenec Lenky Kvapilové MANSUR (Egerton - Mojito, Security Risk). Na rozdíl od minulého dostihu ale musel o vítězství bojovat. O dvě délky porazil Swan Dancer (Suteki Shinsukekun). Třetí Růža z Pohoří (Four Star General) byla již 11 délek zpět. Vedoucí muž šampionátu překážkových jezdců Marcel Novák má po tomto dostihu už 11 vítězství.

Michaela Zemanová


 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net