BrnoDevíti dostihy včetně třech překážkových, se rozloučí s letošní dostihovou sezónou od 13:30 hod závodiště v Brně. Pořadatel Josef Vymazal na zdejší dráze, kde bude příští rok k dispozici nový závlahový systém, uspořádal tři dostihové dny. Tentokrát je vrcholem Podzimní brněnská steeplechase s deseti účastníky na startu, a statut třetí kategorie mají i další dva rovinové dostihy.


4100 metrů dlouhou Podzimní steeplechase - Pohár statutárního města Brna o 80.000 Kč vybojuje deset koní. Mezi nimi je i Ryanica (Egerton), druhá z Letní brněnské steeplechase s obdobnou propozicí. Tehdy podlehla o 10 délek vítěznému Marl Borovi, poslední dva starty ale byla v Netolicích a Pardubicích v průběhu dostihu zadržena. Rapper´s Musicovi (Minds Music) se dařilo poměrně v Netolicích, kde doběhl třetí za kvalitními Al Bustanem a Marcem Aureliem v tradiční Velké ceně Netolic. Spolehlivost je velkou devizou pro Lorda Jagmina (Magnus), který na jaře už v Brně jednu steeplechase vyhrál a poté doběhl třikrát třetí včetně pardubické dráhy. Maugli (Magnus) letos startoval dvakrát a obsadil páté místo v Prvomájové steeplechase a to ho řadí k největším kandidátům na vítězství.

Mezi nejmladší koně v poli hlavní brněnské steeplechase patří Rendetta (Look Honey), která sice ještě není vítězná, ale její letošní nejlepší výsledek přišel právě na brněnské dráze. Po delší době bude k vidění na brněnském závodišti Josef Bartoš, který povede Anthona (Tiger Cafe) trenéra Kroutilíka, tedy koně, který se letos dvakrát umístil v menších dostizích. Rabbit King´s Best (King´s Best) přijede jako vítěz snadný vítěz dostihu z Mimoně, kde právě porazil Anthona. Hazard (Hankalo) letos startoval jen jednou a byl zadržený.

Dvojici koní bude mít v dostihu DS Joki - Ilíková. Šancověji vypadá Médium (Magnus), který dokázal zvítězit počátkem července ve Světlé Hoře. Porazil tehdy Rapper´s Musica a Marca Aurelia, a mohl by tedy patřit k adeptům na vítězství. Jeto stájový kolega Happy Plan (Enjoy Plan) poslední tři dostihy nedokončil, ale na jaře byl na zdejší dráze třetí.

Hidden IMG 9269
Hidden Flame je favoritem havního rovinového dostihu v Brně

Hlavním rovinovým dostihem je Podzimní moravská míle firmy MEWOTECH CZ, s.r.o. - z fondu PODPORA 2016, kterou vybojuje osm kvalitních koní.  S vysokou aktuální formou přijede Hidden Flame (Barathea) stáje Dar, vítězný v polovině září v dostihu na 1800 metrů ve Slušovicích. Zoraya Luna (Electric Beat) zdecimovala konkurenci na zdejší dráze v dostihu na 1400 metrů o 11 délek i s hmotností 64,5 kilogramy a tentokrát ponese o 9 kilogramů méně. Vyskou výkonnost si stále udržuje jedenáctiletý Tulum (King´s Best). Po dvou letech se vrací na dráhu nový svěřenec trenéra Blechy Little Rainbow (Orpen), který před dvěma roky startoval dvakrát ve Francii za bošovické tréninkové středisko.

Dostih třetí kategorie mají v sobotním programu také junioři. V Ceně JSB MATCH DIABOLO - made in Czech Republic na 1400 metrů se  utká devět dvouletků. Nejznámějšími jsou Arkanie (Arcano), která se prezentovala sedmým místem v Ceně Masise a čtyřikrát umístěná Celebre Lady (Rol´Over Beethoven). Zajímavým koněm je Sauvoir Absolu (Pouvouir Absolu), který se dvakrát účastnil dostihů ve Wroclawi. Pořadím v cíli může zamíchat ale také Dajuka (Jukebox Jury), která se po čtvrtém místě v dostihu druhé kategorie v Bratislavě přestěhovala do Velkých Karlovic k Františku Holčákovi.

Sázkové kurzy Betino na Podzimní steeplechase - Pohár statutárního města Brna:
3,3:1 - Maugli
3,7:1 - Raynica
4,5:1 - Rabbit King´s Best, Lord Jagmin
6,5:1 - Rendetta, Medium
7,5:1 -Rapper´s Music
8,5:1 - Happy Plan
9:1 - Anthon
20:1 - Hazard

Sázkové kurzy Betino na Podzimní moravskou míli firmy MEWOTECH CZ, s.r.o. - z fondu PODPORA 2016:
1,7:1 - Hidden Flame
3,5:1 - Tulum
4:1 - Zoraya Luna
4,5:1 - Step Star
7,5:1 - Stinger
10:1 - Basic Bara
12:1 - Little Eainbow
20:1 - Toby Sturm
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking