Po šestitýdenní pauze se v sobotu do ČR vrátí dostihy, ale jen na jediný mítink, ve kterém se uzavře série klasických dostihů. Vedle 75. Saint Leger (L, 3, 2800 m) se v Chuchli odběhne ještě dalších 6 dostihů, o jeden více než bylo původně vypsáno, protože vysoký počet přihlášek si vynutil rozdělení jednoho z nich. Vedle klasického dostihu bude sledován hlavně nejmladší ročník, kterému jsou vyhrazeny dva dostihy - další díl Fitmin Cupu a pak dostih EBF. Mítink se uskuteční bez diváků za přisných hygienických podmínek.

 
Startovní listina posledního klasického dostihu je notně poznamenána jak pozdním termínem konání, tak předchozí dlouhou nejistotou, zda vůbec proběhne. Někteří koně proto šli jinou cestou, jiní jsou již "zazimováni", a tak je letošní ročník podstatně hůře obsazen, než je u tohoto dostihu zvykem. Po škrtnutí Rusela ještě stouply šance v Německu pro stáj Utrin trénované Vivienne Wells (Authorized), která po druhých místech v Oaks, Českém derby i derby na Slovensku má velkou šanci získat první klasický triumf. Už když jsme psali vizitky pro České derby jsme u klisny uvedli, že se nám ukazuje jako ideální kůň pro Saint Leger a ani její pozdější výkony nám nedaly důvod na tom něco měnit. Ač v druhé polovině listopadu není co se formy koní nic jisté, jeví se klisna jako horká favoritka. To nakonec potvrzuje i kurz Tipsportu, který sice lehce stoupnul, ale jen z kurzu 1,6 na 1.7:1. V jejím sedle bude opět Alexander Pietsch.

Kurzová nabídka na vítěze Saint Leger. Kompletní sázkovou nabídku Tipsportu naleznete zde
kurzy leger

Zbytek pole se zdá být poměrně vyrovnaný. Myslím, že distance by mohla pomoci jedinému zástupci českého chovu na startovní listině Avignonovi (Pouvoir Absolu) s Vendulou Korčkovou, který by mohl potrápit třídově o chloupek lepší Cote Jardin (Prince Gibraltar) s Adamem Florianem a Joganville (Rajsaman), kterého povede Milan Zatloukal. Koněm pro překvapení je slovenská Agata Christie (Sir Percy), svěřenkyně letos velmi úspěšného trenéra Jozefa Chodůra, která finišovala šestá ve Slovenském Derby a druhá v tamních Oaks. Do jejího sedla se vyhoupne Jiří Palík. Kenshibu (Kendargent) startuje jen 8 dní po devátém místě v Saint-Cloud.

Dostihový program

Velmi solidně je obsazena úvodní Cena EBF pro dvouleté se 14 koňmi. Nechybí mezi nimi pátá z Ceny zimní královny Rabbit Manduro (Manduro), čtvrtá z jedničkového dostihu při EJC Rabbit Coulsty (Coulsty), čtvrtý z Nagrody Mokotwska Locomotive (French Fifteen), ale též třeba dosud nestartovavší Kira (Excelebration), za 15.000 € získaná polosestra dvou blacktype koní či 22.000 € akvizice Jiřího Charváta Hazarder (Harzand), který si ze slovenského debutu odvezl třetí peníze.

Mítink začíná ve 12.00 hodin, on-line přenos bude opět k dispozici na YouTube kanále Jockey Clubu
 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net