agrofertpark logoPoslední červencovou sobotu se na pardubické dráze uskuteční páté letošní dostihové odpoledne. Na programu bude devět překážkových dostihů, hlavním bodem je Letní steeplechase cross country na 5200 metrů, pro pětileté a starší koně.


Dostih má zajímavé pole startujících, někteří již mají s pardubickou dráhou bohaté zkušenosti a i dobré výsledky, někteří, ač prokázali v překážkových výbornou třídu, na cross country zatím sbírají zkušenosti.

KLAUS (ž. Myška) patří k nejzkušenějším, specializuje se na Pardubice a zdobí jej řada úspěchů. V těžkých kvalifikačních dostizích posbíral řadu předních umístění, loni byl třetí ve Velké pardubické, je ale spíše tempařem bez drtivého závěru a na vítězství už čeká od července roku 2011, kdy zde zvítězil v dostihu II. kategorie na kurzu Ceny Labe. Přesto by mohl být největším favoritem.

Bývalá skvělá sprinterka DOROTKA (ž. Boyer) na překážkách sbírala vítězství v rychlostních typech dostihů, prosadila se i ve Francii, minule se zde poprvé představila v cross country a po opatrném průběhu v závěru třídou předstihla všechny soupeře, kromě vítězného Tudula. Pokud si opět poradí s nástrahami kurzu, může být kandidátkou i na vítězství.

SOROS (ž. Váňa, ml.) loni vyhrál v Pardubicích klasiku a v Meranu proutky, letos ještě nestartoval, což může být nevýhoda, jinak by měl bojovat o vítězství.

Zkušenými krosaři jsou OHIO (ž. Andrés) a JAM TAKI (Liška) a minule zde v menším dostihu dokázal zvítězit HINTON (ž. Novák). Překvapit by mohli ORIX (ž. Köhl) a polokrevný TEMPLÁŘ (ž. Bartoš), bratr slavnějšího Tomise.

Několik výborných a zajímavých koní uvidíme i v rámcových dostizích. V úvodním přes proutěné překážky poběží i trojice polských koní, v dalších jsou na startu i slovenští překážkáři.

Po roce by se na pardubické dráze měla představit i jezdkyně Martina Růžičková, v sedle klisny Folie d´Ocean.

První dostih bude odstartován ve 13:00 hodin, hlavní se poběží jako pátý v 15:25 hodin.


Tipy: I. NOS GALAN – TZIGANE DU BERLAIS – READY FOR BOND
II. LITTLE RAKTI – ATACK – GREEK WEDDING
III. ORIENTAL LION – STEP DANCER – LORD JAGMIN
IV. ARMITAGE – NICANORA – VIPERA
V. KLAUS – OHIO – DOROTKA
VI. ELDORADO – TARAS – SONGSTER
VII. BIG MAGO – DEKOLT – MANIFESTATION
VIII. HIPO JAPE – BARAK – BUGABOO
IX. TAQUARI – ZULEJKA – ZUGOR


Text: Milan Tůma    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net