QuinteroZávodiště Brno - Dvorska již podruhé letos otevře své brány návštěvníkům dostihů. Zítra od 14. hodin se tu odehraje osm dostihů a také dostih poníků organizovaný Pony ligou. V programu mají převahu rovinové zkoušky, kterých je pět. Mítink má dva tradiční vrcholy, Letní moravskou míli a Letní brněnskou steplechase, kde se poměří osm, resp. sedm, koní. Pořadatel Josef Vymazal nabízí návštěvníkům také jízdy v kočáru a děti se mohou svézt na ponících.


Z obou hlavních dostihů přijde na řadu dříve Letní moravská míle - Cena dostihové stáje Quartis - Zámecký Vrch na trati 1600 metrů o 45.000 Kč. Je již tradicí, že sem jezdí někteří koně častěji a tak se ve zdejších "mílích" často potkávají stejní soupeři. Proto nepřekvapí, že se na startu dostihu sejdou první čtyři koně z Jarní moravské míle, která se tu odběhla před devíti týdny. Vítězný Alexandr (Approve) následně ještě zvítězil v Lysé nad Labem, ale posléze byl z rozhodnutí Pořádkové komise diskvalifikovaný pro nižší nesenou hmotnost, než stanovila propozice. Za Alexanderem (tentokrát ale nese nejvyšší hmotnost v poli 64 kg) v dubnu na zdejší dráze skončili Poker Run (Areion), nejvíce zatížený Valmont Ohne (Look Honey) a klisna Yordana (Egerton). Sázková kancelář Tipsport ale favorizuje loni druhého ve slovenské Velké jarní ceně, svěřence trenéra Tomáše Váni Quintera (Stormy Jail), který poslední tři starty absolvoval na německých drahách. Naposledy obsadil v Drážďanech současné čtvrté místo, přičemž zaostal za vítězem jen o necelé tři délky. V Letní brněnské míli ponese nejnižší hmotnost v poli 55 kg a to z něho činí při prokázané vysoké třídě jednoznačného favorita dostihu. Do dostihu byl dohlášený Monte Christo (Tiger Cafe), který tu již jednou zvítězil, a ve startovním poli je také zatím jen jednou tuzemskému publiku představený Treasure Rock (Treasure Beach).

Sázková nabídka Tipsportu na vítěze Letní moravské míle - Ceny dostihové stáje Quartis - Zámecký Vrch: 
Tipsport Letni moravska mile

O půl hodny později pošle startér do Letní brněnské steeplechase firmy Charvát Group s.r.o na 4100 metrů sedm pětiletých a starších překážkářů. V jarní edici dostihu startovalo jen pět koní a tak není nic divného na skutečnosti, že jen dva z nich budou zítra na startu hlavního překážkového dostihu. Sázková kancelář Tipsport favorizuje svěřence trenéra Martina Lišky Torgona (Fly to the Stars), který tu sice v dubnu skončil daleko poslední, ale při dalším startu dokázal triumfovat v pardubické cross country čtvrté kategorie. Druhým koněm z dubnového dostihu, který bude znovu na startu, je tehdy druhý Lambrozini (Sholokhov), který stále čeká na své první vítězství. Podceňovat radno nebude klisnu Udine du Champfeau (Antartique), která se letos umístila druhá na zdejší dráze i ve Slušovicích. Výborným steeplerem a proutěnkářem před několika sezónami byl Gejzir (Generous), ale je mu už dvanáct let a nemusí stačit rychlostí. Provinční dráhy má rád Marcon (Enjoy Plan), jenž loni dvakrát vyhrál v Mimoni. Nedávný comeback Bacchuse de Collonges (Dom Alco) se v Pardubicích nevyvedl, zítra bude mít možnost reparátu. Podstatně nejmladším koněm v poli je pětiletý Intrikář (Tempeltänzer), který bude startovat potřetí v životě a letos poprvé.

Sázková nabídka Tipsportu na vítěze Letní brněnské steeplechase firmy Charvát Group s.r.o: 
Tipsport Letni brnenska stch

Hlavní hvězdou brněnského mítinku bude svěřenec Radka Holčáka STUKE (Jukebox Jury), který pro svého majitele a chovatele v jedné osobě Ing. Kochana získal loni dvě velká vítězství v Meranu. Hrdina Gd-3 Premio Criterium di Primavera a Gd-2 Corsa siepi dei 4 anni se pod vedením ž. Zuzany Vokálkové rozběhá v rovinové Ceně Václav Kubík s.r.o. na 3200 metrů, kde na něho bude čekat pět soupeřů. (mze)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking