saint leger 20152Nečekaného vítěze měl poslední klasický dostih sezóny 70. Pegas Saint Leger (L, 3, 2800 m, 550.000 Kč), v němž se jistě prosadil hnědák stáje Nýznerov SANOK (Jape) trenéra Grega Wroblewského. Nemalou zásluhu na Sanokově triumfu měl žokej Václav Janáček a jeho taktická jízda v Sanokově sedle. 


Do poslední klasiky nastupoval jako desetinový favorit vítěz Českého a Slovenského derby Touch of Genius (Galileo), byť trenér Josef Váňa před startem avizoval krátkou zdravotní indispozici svého svěřence. Vedle něj měli hrát hlavní roli v dostihu vítězka Oaks Amga River (Dylan Thomas) a Sanok (Jape), tak trochu smolař letošní sezóny, s nímž trenér Wroblewski plánoval start v polském derby, ale kvůli zdravotním problémům jej musel vynechat.
Do jeho sedla angažoval trenér žokeje Václava Janáčka, který krátce po startu vyřešil rébus - kdo bude St. Leger vodit. Janáček v Sanokově sedle nasadil nijak rychlé tempo a dostih před Lorpenem odvodil až k poslednímu oblouku. Tam přes něj přešla Alegoria, ale Sanok jdoucí po bariéře se na začátku cílové rovinky znovu dostal do čela a začalo se rodit velké překvapení. Útok favorizovaného Touch of Genius neměl potřebnou razanci a derby vítěz už na distanci ukázal, že Sanoka neohrozí, naopak silnějším soupeřem se ukázala být zvenčí jdoucí Amga River, ale ani ta už Sanoka ohrozit nedokázala a v cíli na něj ztrácela 1 1/4 délky. Touch of Genius přišel další 3 1/2 délky zpět, český chov potěšil čtvrtý Lorpen (Orpen - Lodgia, Grand Lodge) z chovu Ladislava Jezdinského. Sanok je po Taro a Age of Jape třetím synem Jape, který zvítězil v našem Saint Leger, jeho matka Sun Queen (Don Corleone) doběhla jako dvouletá třetí v Nagrodě Cardei (I.k.)   

Chuchle po letní přestávce zahájila proutěnkami Cenou Elektrizace železnic Praha a.s. (IV.k., 4+, 3300 m, 60.000 Kč), které jistě vyhrála napajedelská odchovankyně CORVINA (Rainbows for Life) ze stáje Jezdecký oddíl Beňov.

Zatímco včera v Mostě se koním českého chovu nedařilo, dnes v Chuchli si vedli o poznání lépe a to i mezi dvouletými, kde obvykle čeští odchovanci tahají spíše za kratší část provazu. V Ceně výživových programů Fitmin (III.k., 2, 1200 m, 60.000 Kč) tomu ale ani nijak být nemohlo, neboť dostih je součástí Fitmin Cupu otevřeného jen koním domácího chovu. Vítězství v něm získala hezkým finišem KATRYEN (z Katrina Bee, Captain Rio) z Hřebčína Mlékojedy, běhající v barvách Mlékojed. Svěřenkyně trenéra Pohanky je prvním vítězem po slovenském Koni roku Ryanovi (Generous), který byl v připouštěcí sezóně 2012 i díky minimálnímu připouštěcímu poplatku nejvíce využívaným plemeníkem v našem chovu.

Fitmin Cupu předcházela Cena EBF (III.k., 2, 1400 m, 60.000 Kč), v níž si koně českého chovu rozdělili první tři místa. Nečekaně jistě si se soupeři poradil napajedelský odchovanec SECRETIVE LORD (Egerton - Secretive Lady, Rainbows for Life) v barvách stáje Rabbit Trhový Štěpánov, který v pohledném souboji o 2 délky zdolal dlouho vedoucího Garfielda (Enjoy Plan). 

Další vítězství pro český chov získal pravý bratr šampiónky Ready for Life, šestiletý valach ROONY (Rainbows for Life - Ready And Able, Red Sunset) z chovu Jaroslava Boučka, který lehce o 4 délky vyhrál handicap Cenu Darsalama (IV.k., 3+, 2400 m, 40.00 Kč). Valach stáje Relay JK Levín získal první vítězství trenérce Ivaně Porkátové, partnerce trenéra Wroblewského.

Kvarter vítězství českých odchovanců uzavřela v dalším handicapu Ceně fotosoutěže Nikon 2015 (V.k., 3+, 1600 m, 20.000 Kč) pětiletá LEMESÍNA (Signe Divin - Lemes Gold, Java Gold) z chovu Hřebčína Křenek, kterou nezastavilo ani 65,5 kg na hřbetu. Druhé vítězství kariéry získala v handicapu Cena Fontana Watercoolers (IV.k., 1200 m, 40.000 Kč) čtyřletá KITTY LOT (Camacho) stáje HIT LOT Pejšková s Jiřinou Andrésovou v sedle.

Malou náplastí na porážku od Sanoka byla pro trenéra Šavujeva dvojková Cena časopisu Jezdectví (II.k., 1200 m, 90.000 Kč) v níž před Reggie (Varadar) triumfoval tříletý RUSSIAN HOCKEY (Giant's Causeway). Slibný zástupce stáje Valentina Bukhtoyarova tím zřejmě letošní sezónu uzavřel, ale trenér Šavujev od něj v té příští čeká velké věci.   


       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking