most5Dva jedničkové dostihy byly na programu včerejšího, letos čtvrtého mítinku v Mostě. Oba byly otevřené tříletým a starším koním, ale ve Velké letní ceně Ústeckého kraje (I.k., 1800 m, 3+, 135.000 Kč) se neukázal žádný tříletek a v handicapové Ceně společnosti INELSEV (I.k., 3+, 1400 m, 135.000 Kč) startovali tři.


Výborně obsazená Velká letní cena, která hostila klasické vítěze Love Me (Egerton) a Talara (Whipper) či těsně druhého z Derby Honzika Chiperu (Archipenko), se stala kořistí slovenského odchovance Sulmana, který stylem start-cíl s ž. Foretem lehce vyhrál o 1 1/4 délky před dvojicí svěřenců Tomáše Šatry Sapsiree (Rock of Gibraltar) a Honzik Chipera. SULMAN je synem českého šampióna plemeníků 2010 Look Honeyho (Sadler's Wells) a Danehillovy vnučky Sleeky Tigress (Tiger Hill).

Čtvrtý start v průběhu 23 dní absolvoval v Ceně společnosti INELSEV pětiletý EVEREST HILL (Tiger Hill) stáje Byliny-Kindl, ale ani náročný program mu nezabránil využít nejnižší váhy v poli a s ž. Martinou Havelkovou jistě zvítězil před dalším svěřencem trenéra Koplíka tříletým Ideal Approach (Bushranger), který svému tréninkovému kolegovi dával 11,54 kilogramu.

Úvod patřil pětileté MAMA CHARLOTTĚ (Hurricane Run) CK Martin Tour, která v Ceně Jezdecké společnosti (III.k., 3+, 2000 m, 60.000 Kč) o nos zdolala tříletého valacha Sundaru (Galileo). Po úspěchu ve Slušovicích před 2 týdny pokračovala ve vítězné cestě čtyřletá SKY ARROW (Hannouma) stáje Polouček, která s ž. Laubem o krk vyhrála Cenu společnosti United Energy (III.k., 1600 m, 60.000 Kč). Mezi dvouletými v Ceně Hospodářské komory (III.k., 2, 1400 m, 60.000 Kč) měla nejvíce sil z Polska importovaná FLORENTINA (Belenus) stáje Eva Nieslaniková trénovaná Grzegorzem Wroblewskim a vedená ž. Murzabayevem.   

V Mostě se příliš nedařilo domácím odchovancům, kterým se nepodařilo vyhrát žádný z rovinových dostihů. Jediný úspěch zaznamenal pětiletý SIMON SET (Moonjaz) statku Stráž, který po boji vyhrál živé ploty Cenu společnosti Severočeská teplárenská (stch, III.k., 3800 m, 90.000 Kč). V druhém překážkovém klání, Ceně Hipodromu Most - živé ploty (stch, V.k., 3600 m, 30.000 Kč), získal své první vítězství po importu do ČR osmiletý TROVARE (Smart Strike), kdysi roček za 195 tisíc dolarů, kterého stáj Red Rebels získala před třemi lety v Newmarketu za 13.000 gns.   
  
 


      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net