BukhariTřetí zářijové odpoledne v pražské Velké Chuchli vyvrcholilo handicapovým testem druhé kategorie, kde dominoval po téměř roce v rovinové zkoušce Bukhari stáje TVD a.s., který se rovněž může pochlubit z nedávné doby triumfem v krosu v Pardubicích. Svěřenec Grega Wroblewského pod vedením ž. Radka Koplíka v cíli uhájil vítězství o krátkou hlavu před rovněž výborně běžícím Private Ryanem. Odpoledne bylo také úspěšné pro žokeje Jana Vernera, který jako jediný zvítězil dvakrát. Vítězství si také připsala Jiřina Andrésová, která docílila 49. prvenství a je tedy již velmi blízko zisku žokejského titulu.


Úvod odpoledne obstarali dvouletí koně v Ceně EBF (2l., III. kat., 1200 m, 60.000 Kč). Podle očekávání dostih rozeběhl Rabbit Craftsman (Mastercraftsman), kterému asistoval Sicilian Rock (Pop Rock). V polovině cílové roviny ale zástupci stáje Rabbit Trhový Štěpánov došly síly a do vedení se dostal Sicilian Rock. Na distanci pak převzala vedení favoritka CARMELLA (Campanologist) a za podpory Petra Foreta si připsala první vítězství o  půl délky před dotahující Samandou Mandurou (Mandura). Třetí místo bral Sicilian Rock. Trenér Dalibor Török si připsal šestou čárku do šampionátu, zatímco žokej Petr Foret desátou.

Další favoritkou, která dokázala splnit svou roli, byla svěřenkyně Jiřího Chaloupky VIKTORIE VALLLY (Tiger Cafe - Victory Jeane, Victory Note). V
Ceně Fondu Parvest Aqua
(3+, handicap V. kat., 1200 m, 20.000 Kč) ji vedl žokej Jan Verner od startu na druhém místě za vedoucí Raylene (Blue Coral). Dosud nevítězná reprezentantka stáje Nico Viktorie Vally převzala 200 metrů před cílem vedení a na cílové pásce se ubránila o nos náporu silně finišujícího Lakara (Tribal Instinct). Třetí Raylene přihlížela jejich souboji ze vzdálenosti více než dvou délek. 

V Ceně NN Fondů (3+, handicap lV. kat., 1200 m, 40.000 Kč) se nejprve se zdálo, že by mohla vyhrát Tanitschka (Wiesenpfad), ale pak se dostal do vedení podél bariéry běžící a 64 kilogramy zatížený Monte Christo (Tiger Cafe), ale ani on nakonec nebyl vyvoleným. Po více než roce si připsala druhé životní vítězství pětiletá PARDONIE (Bully Pulpit - Pavie, Elnadim) hájící barvy stáje BEMA Racing, která dominovala pod vedením ž. Venduly Korečkové o více než délku. O hlavu za druhým Monte Christem získala třetí peníze Lady Hortenzie (Heretic).Vendula Korečková má nyní v rovinovém šampionátu sedm prvenství, zatímco trenér Kroutilík připravil letos k vítězství druhého svěřence.

Cena Znovínu Znojmo (3+, handicap III. kat., 1600 m, 60.000 Kč) přinesla na posledních 200 metrech dostihu líbivou podívanou na boj o vítězství čtveřice koní. Značnou část dostihu odvodil Tropical Bond (Forever Bond), ke kterému se dostali ve druhé polovině roviny tři soupeři a zdálo se, že už je jeho nadějím konec. Na posledních sto metrech ale znovu zrychlil a nakonec mu vítězství uniklo jen o nos. Koněm, který udělal svůj tým šťastnější, byl letos podruhé vítězný TIGGY BLUE (Blue Coral - Tassilie, Definite Article) trenéra Jelena a stáje Pěčín-Jelen. Třetí Finále (Midships) ztrácela na oba nejlepší v cíli krk a velmi blízko byl i čtvrtý Dudlik (Pivotal). Vítězný Tiggy Blue byl outsiderem dostihu a v jeho sedle odvedl výbornou práci dnes podruhé vítězný Jan Verner.

Další těsný doběh viděli diváci v Ceně OVB (3+, IV. kat., 1800 m, 40.000 Kč), kde se o vítězství přetahovali nejméně zatížený Vossolie, který odvodil velkou část dostihu, a tříletý Kissi Sturm, který nesl o 11,5 kilogramy více. Nakonec získal své premiérové vítězství svěřenec Dušana Andrése VOSSOLIE (Next Desert - Vltava, Rainbows For Life) hájící barvy DC Zámrsk MUDr. Bruna V. Pod vedením Jiřiny Andrésové porazil Kissi Sturma o krk. Třetí Winner Stars skončil o dvě a půl délky zpět. Pro Jiřinu Andrésovou to bylo již šesté letošní vítězství a od zisku titulu žokej ji dělí pouze jedno vítězství. Její letos první rok trénující manžel Dušan může slavit čtvrté vítězství.

Hlavním bodem dnešního chuchelského programu byla Velká cena Conseq (3+, handicap II. kat., 1800 m, 90.000 Kč) se čtrnácti účastníky na startu. Nedlouho po otevření dvířek startovacích boxů se začal starat o tempo Pepa Havel a blízko cválal také svěřenec Grega Wroblewského Bukhari, do jehož sedla byl angažovaný Radek Koplík. Bělouš stáje TVD a.s. přešel na posledních dvě stě metrech do čela a zdálo se, že si cválá pro jisté vítězství, ale nakonec ještě předvedl silnou koncovku Private Ryan (Ryan) podporovaný Adamem Florianem. Bukhari zvítězil nakonec jen o krátkou hlavu. Třetí místo získal Fantasticadventure (Poseidon Adventure), blízko kterému doběhli čtvrtý Urbi et Orbi (Observatory) a pátá Johanka (Pop Rock). Favorit Riverton (Egerton) vypadl z podstateného dění v polovině cílové roviny. Greg Wroblewski si připisuje do šampionátu 15. vítězství a je druhý za trenérem Harisem. Radek Koplík zaznamenal své letošní čtvrté české vítězství, ale za to třetí v hlavním dostihu.

Že jedenáct let ještě není limitující věk pro rovinovou kariéru, ukázal v Ceně Conseq Penzijní společnosti (3+, handicap lV. kat., 2400 m, 40.000 Kč) svěřenec trenérky Ing. Ivany Pejškové  HONEY BUNNY (Look Honey - Hollywood Palace, Shernazar). Reprezentant stáje  Hippolit Star - Pejšková svého sedmého vítězsví v kariéře docílil po aktivním průběhu dostihu a pod vedením Simony Laubeové s nízkou hmotností 49 kilogramy.O jeden a čtvrt délky byl v cíli před Wimbledonem (Ryan) a She Daisy (Egerton). Trenérka Pejšková byla v dekorovacím centru letos pošesté, zatímco mladá jezkdyně Simona Laubeová během své krátké kariéry zvítězila podruhé.

Závěrečná Cena SUSPRO (3+, handicap V. kat., 2400 m, 20.000 Kč) přinesla první vítězství tříletému zástupci stáje IBK Racing, tmavému hnědáku jménem  ARTORIUS (Tiger Cafe - Armenic, Rainbows For Life), kterého připravuje trenér Martin Pišl. Artorius měl v sedle žokejku Kateřinu Hlubučkovou a v cíli měl délkový náskok Tauruse (Near Dancer)  a Zlomka (Bully Pulpit), které od sebe v cíli dělil krk.

Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net