Raja Linngar MimonTo nejdůležitější se pro českého turfmana odehrávalo o tomto víkendu v Bratislavě, ale i sobotní slušovické a nedělní mimoňské dostihy přinesly mnoho zajímavého. Slušovické dopoledne bylo ve znamení úspěšného trenérského comebacku Jana Demeleho, jehož svěřenci pod vedením ž. Jaroslava Línka zvítězili třikrát. A v hlavním dostihu v Mimoni se prosadil Linngar s Janem Rájou, kteří tu navázali na své snadné vítězství v dubnu. Tři vítězství tu ale zaznamenala Martina Havelková.


Vesměs dopolednímu dostihovému programu na dráze ve Slušovicích dominovaly úspěchy svěřenců trenéra Jana Demeleho, jehož jméno opět figuruje mezi trenéry s platnou licencí. Nejprve se v Ceně Zlínského kraje na 1100 metrů se prosadil jím připravovaný  Sharp Brook (Varadar) stáje Latén, který se koncovkou prosadil nad celý dostih aktivně běžící Quaff (Big Shuffle). O půl hodiny později Jaroslav Línek zařídil pro Jana Demeleho další vítězství - tentokrát se zástupcem stáje www.fotomarii.cz Sebastianem (Security Risk) v Ceně firmy Svět oken na 2200 metrů. Sedmiletý hnědák tak potěšil svou majitelku vítězstvím po bezmála čtyřech letech. A do třetice všeho dobrého přišlo v mílové  Ceně Valašského hokejového klubu a Řeznictví a uzenářství Černocký, kde se v duelu dvou koní prosadil Nid (Fly to the Stars) stáje Tippler Group s.ro.

Úvod slušovického mítinku obstarala Cena města Slušovice určená juniorům. Stoupající výkonnost potvrdila reprezentantka stáje Rabbit Trhový Štěpánov Fantastic Lady (Rol´Over Beethoven), která pod vedením ž. Laubeho porazila o necelé dvě délky debutující Arkanii (Arcano). Na tři zaokrouhlil počet svých letošních (a zároveň životních) vítězství bělouš Sirius (Stormy Jail) stáje Euroframe-Váňová, který v souboji s Loop Love (Manduro) o půl délky zvítězil, v jeho sedle byla Vendula Korečková. Navracející se Kalypso of Gracie (Pop Rock) a derby-vítěz Innovator (Refuse to Bend) skončili na posledních dvou místech. Třetího letošního vítězství docílil také svěřenec Grega Wroblewski a reprezentant stáje TVD a.s. Solar Eclipse (Montjeu). V Ceně Valašského Meziříčí na 2900 metrů pod taktovkou Lucie Danišové měl v závěru nejvíce sil a o 3 délky porazil Kopretinu a Charrose.

Hlavní dostih na závodišti v Mimoni, Cenu společnosti Charvát Group s.r.o., podle očekávání ovládl čtyřletý zástupce barev stáje Zeas Staré Hradiště Linngar (Linngari), který tu stejně jako v dubnu docílil velmi snadného vítězství, tentokrát ovšem na trati o 600 metrů delší. Druhý doběhl o 4 a půl délky zpět derbysta Secretive Lord (Egerton), který nesl o půl kila více. Jeho stájový kolega a další účastník derby Golden Devil byl z dostihu škrtnutý. Němčické tréninkové středisko a Jan Rája si připsali vítěztví i v Ceně Firmy KM Prona, a.s., kde nejvíce zatížená tříletá  Madam Percy (Sir Percy) o půl délky pokořila Yonas Arta (Excellent Art).

Svůj svátek pěkně oslavila naše nejúspěšnější jezdkyně Martina Havelková. V Mimoni totiž byla v cíli první třikrát. V úvodní Ceně města Mimoně přivedla k prvnímu životnímu vítězství svěřence trenéra Duchoně Ombreletta (Dolico) a to samé se jí podařilo o hodinu později s pětiletým Ledgerem (Jape) trenéra Hulínského v Ceně společnosti Charvát AXL, a.s. na 2800 metrů. A dotřetice se ž. Havelková mohla radovat z prvenství i v Ceně Libereckého kraje na 2400 metrů v sedle Lorda Beccariho (Beccari) trenérky Horové. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net