mimonV neděli se od 14. hodin uskuteční druhý dostihový den v Mimoni, který je složený ze šesti rovinových dostihů a tří překážek. Vrcholem odpoledne je Cena společnosti Charvát Group s.r.o. Mezi  jejími šesti  adepty je Linngar, který tu v dubnu získal lehoučké vítězství při svém comebacku, a také dvojice účastníků Českého derby - Golden Devil a Secretive Lord.


Reprezentant stáje Staré Hradiště Linngar (Linngari) se právě v dubnu na zdejším závodišti impozantně vrátil do světa dostihů po půldruhého roku trvající dostihové pauze.  V dostihu na 1800 metrů tehdy zvítězil o 11 délek. Poté se mu tolik nevedlo v Lysé, ale v polovině června v Karlovarské dvojnásobné míli doběhl třetí za Lužnicí a Solinim. Zdá se tedy, že Linngarovi nevadí ani vytrvalecká trať a mohl by proto v nedělním hlavním mimoňském dostihu, Ceně společnosti Charvát Group, uspět naplno, i když ponese hmotnost 62,5 kilogramy.

Ještě půl kilogramem navíc je zatížený jeden ze trojice tříletých koní na startu. Je jím reprezentant stáje Rabbit Trhový Štěpánov Secretive Lord (Egerton), tedy čtvrtý z Velké červnové ceny a třináctý z derby. Trenér Juránek vyšle do dostihu také Golden Devila (Pop Rock), který se může pochlubit ještě lepšími formami - druhým místem z Velké červnové a osmým z Českého derby. A nezanedbatelná je jeho hmotnost 57,5 kilogramy, což je o 5,5 kila méně, než kolik ponese stájový kolega. Třetím zástupcem klasického ročníku je Magic Tirol  (Golden Tirol), který se popasoval s nejlepšími vrsetvníky ve Velké jarní ceně a Starohájském kritériu. Jeho nejdelší absolvovaná trať je zatím 2000 metrů.

SecretiveLord
V hlavním dostihu v Mimoni se objeví také dva účastníci Českého derby. Jedním z nich je Secretive Lord

Čtyřletá Terresca (Egertn) Trusty poběží teprve podruhé v životě a dá se očekávat, že udělá lepší dojem, než při debutu. Basic Bara (Aussie Rules) jako tříletá absolvovala i Oaks. Teď je jí o dva roky více a vrací se na dráhu po roce a třičtrtě dostihové přestávky.

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Charvát Group s.r.o.:
1,7:1 - Linngar
3,5:1 - Golden Devil
4:1 - Magic Tirol, Secretive Lord
10:1 - Basic Bara
15:1 - Terresca
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking