slusovice IMG 7866Po pozitivních ohlasech z řad aktivních účastníků se rozhodli pořadatelé dostihů na slušovické dráze rovněž v červenci uspořádat brzký dostihový den, který se uskuteční od 9:30 hodin do 13:15. Znovu bude na programu devět dostihů včetně čtyř zkoušek třetí kategorie. Opět v nich dostanou příležitost dostihoví junioři, ale také sprinteři, mílaři a supervytrvalci. Událostí odpoledne je návrat derby-vítěze Innovatora, který se po půldruhém roce vrací na dráhu. 


Dostihový program ve Slušovicích otevře Cena města Slušovice pro dvouleté koně na 1160 metrů. Pěti debutantům se postaví dva již umístění koně - Fantastic Lady (Rol´Over Beethoven) a Giomar (Tiger Cafe), i když ten na pátém místě v Ceně prvních nadějí pole uzavíral. Svedl ale tehdy souboj o čtvrté místo právě s Fantastic Lady, která ho porazila o nos. Klisna poté obsadila dobré třetí místo v Praze v polovině června. Z debutantů zaujmou rodokmeny především Arkanie (Arcano) z tréninkové centrály rodiny Vocáskových a Hessoesse (Cima de Triomphe), která je vnučkou Motivatora.

Cena Zlínského kraje na 1160 metrů je určena tříletým a starším sprinterům. Dostih je v podstatě opakováním obdobné zkoušky z minulého mítinku, kterou vyhrál po tuhém boji s Quaff (Big Shuffle) hřebec Ilchi (Majestic Missile), třetí byla Yordana (Egerton) a čtvrtý matador Sharp Brook (Varadar). Všichni tito koně budou znovu v akci. Váhový poměr Ilchiho a Quaff ale bude tenokrát výraznější, Ilchi bude poskytovat klisně výhodu 5,5 kilogramů, zatímco minule to byly 2 kilogramy. Pořadím v cíli ale může zamíchat také ještě loni jedničkový Win Front (War Front), který ponese nejvyšší hmotnost v poli 65 kilogramů.

Innovator
Událostí dostihového odpoledne ve Slušovicích je návrat výtečného slovenského Innovatora. Snímek je ze slavnostní předhlídky před Velkou jarní cenou v roce 2010, kterou o krk vyhrál

Pouhých pět účastníků bude mít Cena Týdeníku Jalovec, ale o to zajímavějších. Ve startovním poli 1800 metrů dlouhého dostihu jsou také dva známí navrátilci. Čtyřletý Kalypso of Gracie (Pop Rock) musel tříletou sezónu pro zdravotní problémy vynechat, ale jako dvouletý kromě vítězství obsadil druhé místo v Listed Karpatské ceně za výbornou Rajči Šimon, umístěnou i v klasických dostizích. Slovenská stáj OMS a trenér Kalaš vysílá do Slušovic po delší dostihové přestávce výborného Innovatora (Refuse To Bend), mj. vítěze Velké jarní ceny a Slovenského derby. Innovatorovi je již devět let a naposledy startoval v říjnu 2014, kdy byl třetí ve Velké oktobrové ceně za Sulmanem a Count of Tuscany.

Posledním dostihem třetí kategorie je Cena města Valašského Meziříčí na trati 2900 metrů. Stejně jako ve sprintérském klání i tady se znovu utkají nejlepší dva koně z předchozího mítinku na této trati, vítězný Shahnour Aznavour (Azamour) a o krátkou hlavu druhá Kopretina (Tempeltänzer). Mezi nimi se hmotnostní rozdíl navýšil o 1,5 kilogramu, tedy klisna ponese o 3,5 kilogramy méně než Shahnour Aznavour. V dostihu je také Solar Eclipse (Montjeu), který letos dvakrát vyhrál a v Ceně Scottish Rifle na mezinárodním mítinku obsadil šesté místo. Zlepšení prokázal Time to Remember (Observatory) vítěz z 12. června v Praze.

Sázkové kurzy Betino na Cenu města Slušovice:
2,5:1 - Fantastic Lady, Arkanie
3,5:1 - Hessoesse, Giomar
6:1 - Princess Ryana
8:1 - Pragmace, Dajuka

Sázkové kurzy Betino na Cenu Zlínského kraje:
2,3:1 - Ilchi, Quaff
3,3:1 - Win Front
5:1 - Yordana
6,5:1 - Sharp Brook
9:1 - Majolica Maya
12:1 - Lutiger

Sázkové kurzy Betino na Cenu Týdeníku Jalovec:
1,6:1 - Innovator
2,5:1 - Sirius
3,5:1 - Rabbit Emperor
5:1 - Kalypso of Gracie
6:1 - Loop Love

Sázkové kurzy Betino na Cenu města Valašského Meziříčí:
1,7:1 - Solar Eclipse
3,7:1 - Shahnour Aznavour
4,5:1 - Kopretina, Charros
7,5:1 - Sorgenio
10:1 - Time to Remember
13:1 - Sworn Shot, Sienit
16:1 - Almany

(mze) 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking