slusoviceLetošní první dostihový den na závodišti ve Slušovicích poukázal na výbornou formu tréninkového střediška Němčice. Jeho zástupci totiž zvítězili ve čtyřech dostizích včetně dvou dostihů třetí kategorie, kde zabodovali výborný Linngar a dvouletá Zlatonka. V sedlech rovinových koní z Němčic byl pokaždé Beysim Ferhanov a jeden triumf si připsal na proutěných překážkách jeho bratr Sertash. Třetí vrchol odpoledne, mílový dostih pro tříletky, vyhrál svěřenec Františka Holčák Finist vedený žákem Krámerem ze Slovenska. Velkokarlovický trenér slavil dnes double.


Z Ceny města Slušovice (2l., III. kat., 1160 m, 45.000 Kč) byli škrtnuti Moonjazovi potomci Anisio a Azteka, a tak nakonec jediným svěřencem trenérky Vocáskové na startu byla Zlatonka. Nejprve diktoval tempo třem soupeřům Chico de Chilli (Age of Jape), kterého posléže vystřídala Farmeda (Midships). Již v oblouku ale poslal do vedení Beysim Ferhanov ZLATONKU (Famous Name) stáje 3 hearts. Ta v cílové rovině odrazila útok Heli Jape (Age of Jape) a nakonec dominovala nad ní téměř dvoudélkovým rozdílem. Až o osm délek zpět dorazil do cíle Chico de Chilli.

Osmnáctá letošní trefa do černého se podařila žáku Davidu Liškovi v Ceně Stáje Březová (3+, IV. kat., 1160 m, 30.000 Kč). Pro ni ho totiž trenér René Vinklárek angažoval do sedla nedávné účastnice Memoriálu Rudolfa Deyla COOL BABY (Intense Focus), která se po sedmém místě v tomto testu ještě proběhla v Drážďanech. Reprezentantka Stáje Arenzo dnes nezaváhala a s příznivou hmotností ji žák Liška provedl okolo cílového mezníku s délkovým náskokem na Bulpita (Bully Pulpit) zatíženého 63 kilogramy. Jen o krátkou hlavu zpět získal třetí peníze My Charlie Man (Myboycharlie). David Liška ale bohužel od pátého dostihu kvůli zranění nejezdil.

Ze Slušovic neodjela naprázdno také současná nejúspěšnější jezdkyně a druhá v šampionátu jezdců na rovině Vendula Korečková. Ta v Ceně společnosti TIPPLER Group (3+, IV. kat., 2220 m, 30.000 Kč) dovedla v prvnímu vítězství svěřenkyni trenérky Syslové a reprezentantku barev stáje R & L BLACK BET (Dick Turpin), která protrhla při 19. startu nevítěznou smůlu. Klisna porazila o čtyři délky popupárního matadora Sebastiana (Security Risk), jenž odvodil část dostihu. O třičtvrtě délky za ním zaostal Almany (Ray Of Light). 

V Ceně vážnice a kustoda slušovické dráhy s podporou společnosti STING, s. r. o. (3+, handicap V. kat., 2200 m, 15.000 Kč) hýřil dlouho aktivitou Lady´s Man (Midships), ale na distanci se před něho dostal celý balík soupeřů. 25. životní start smazal označení nezvítězivší u pětiletého svěřence trenéra MVDr. Hály AIGERa (Tiger Cafe - Auenwunder, Seattle Dancer), jenž s nízkou hmotností 53 kilogramy a za podpory Michaely Musialové o třičtvrtě délky triumfoval před Camelai (Security Risk) a Viktorkou (Scater). Ta měla špatný start a vydala se do dostihu s několikadélkovým mankem na devět soupeřů. 

V Ceně DOSTIHY SLUŠOVICE, z.s. (3l., III. kat., 1600 m, 45.000 Kč) uspěl po aktivním průběhu dostihu svěřenec Františka Holčáka a zástupce Stáje Mikon FINIST (Stormy Jail - Fairy, William Lawrence), kterého vedl slovenský žák František Krámer. Odchovanec paní Michalcové získal při čtvrtém životním startu první vítěztsví a o téměř tři délky porazil tréninkovou kolegyni Dapu (Bully Pulpit). O délku zpět byla třetí Laila Blue (Blue Coral). Samanda Mandura (Manduro) se musela spokojit až se čtvrtou příčkou.

napajedla finist

Nepoženost si udržel v Ceně společnosti AGA - speciální technická pryž s.r.o. Vlachovice (3+, handicap IV. kat., 1600 m, 30.000 Kč) další zástupce stáje 3 hearts a němčického tréninkového střediska BOB HEART (Big Bad Bob). Beysim Ferhanov tak s tříletým běloušem po posledním Mostě  triumfoval i dnes na slušovické dráze. Tentokrát za sebou o délku a čtvrt udržel pravého bratra Renny Storma Ronaldo Kinga (Stormy Jail). Třetí peníze získala osmiletá Ultima (Two-Twenty-Two).

Jen půl hodiny po úspěchu tříletého Bob Hearta slavilo němčické tréninkového středisko rodiny Vocáskových již třetí prvenství během úvodního slušovického mítinku. Do Ceny společnosti D Plast a.s. (4+, III. kat., 1800 m, 45.000 Kč) totiž nasadili výborného LINNGARa (Linngari), který v předchozích dvou sezónách dokázal nasbírat sedm prvenství. Šestiletý hnědák stáje Zeas Staré Hradiště měl nevýhodu prvního startu v sezóně, ale přesto dokázal pod vedením Beysima Ferhanova o krk vyhrát nad méně zatíženým Valmont Ohnem (Look Honey). Dobrý výkon podal také matador Exchange (Kheleyf), který většinu dostihu odvodil a získal ještě třetí příčku. Do cíle se bohužel nedostal Rabbit Focus (Intense Focus), jehož jezdec Adam Florian v průběhu dostihu spadl, když jeho kůň nenadále vybočil. Beysim Ferhanov již má letos osm vítězství a je třetí v šampionátu jezdců na rovině, zatímco trenérka Vocásková navýšila náskok na své trenérské kolegy na deset vítěztsví. 

Posledními dvěma body slušovického programu byly dva dostihy přes proutěné překážky. V prvním z nich, Ceně PonyTrans s.r.o. (3l., proutěné překážky V. kat., 2900 m, 30.000 Kč) opět hrálo prim němčické tréninkové středisko, pouze Beysima Ferhanova vystřídal v akci Sertash Ferhanov. Pod jeho vedením dokázal zvítězit při překážkové premiéře zástupce stáje JUDr. Charváta KOMINIK (Big Bad Bob), který tak zároveň získal své vůbec první vítězství. O délku za ním skončil Garnet (Pop Rock) a v dostihu čtyř koní byl v cíli blízko také třetí Azzo (Next Desert).

V závěrečném dostihu, Ceně hejtmana Zlínského kraje (4+, proutěné překážky IV. kat., 3300 m, 50.000 Kč), se pod vedením Františka Kovačíka prosadil zástupce Stáje Březová BRISINGR (Ecosse), který snadno o tři délky zvítězil před překážkovou debutantkou Concord of Gracie (Rip Van Winkle) a účastnicí Ceny prezidenta republiky Sneženkou (Yeats), která také startovala v překážkovém dostihu poprvé.

Michaela Zemanová

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net