Svetla hora2Již 23. dostihový den na závodišti ve Světlé Hoře nabídne v sobotu zajímavý sedmipoložkový dostihový program. V hlavním dostihu crosscountry na 4600 metrů změří totiž síly i několik koní kvalifikováných do letošního ročníku Velké pardubické. Někteří z nich již dostih absolvovali. Pořadatel ale nabídne návštěvníkům i pestrý doprovodný program.


Jedním z nejzajímavějších koní v poli určitě je Rabbit Well (Dream Well), do jehož sedla se vrací Josef Váňa ml. Devítiletý ryzák s přehledem letos porazil konkurenci v Prvomájové steeplechase a také o tři týdny později v pardubické "čtyřce", ale při svém posledním startu se po dlouhé době odmítl vydat na trať dostihu.  

Dva rozporuplné starty absolvoval na světlohorském závodišti účastní loňské Velké a již do letošního ročníku kvalifikovaný Moula (Magnus). První start tu v sezóně 2013 snadno vyhrál a v loňském ročníku dostihu měl pád. Mezi favority ale určitě patří a je šancovějším koněm než stájový kolega Valldemoso (Mill Pond), který rovněž již úspěšně prošel kvalifikačním sítem do letošní Velké pardubické.

Radek Holčák vyšle na start hlavního dostihu letos na jaře čtvrtého v Úvodní cross country Koroka Handsome Jacka (Ifraaj). Jeho následný start ve dvojkové crosscountry v Pardubicích mu tak úplně nevyšel, ale ze svých dnešních soupeřů porazil mj. Cath Lifea (Rainbow For Life). Tomu se letos na jaře dařilo v Trevisu a pod vedením svého stálého jezdce Pavla Kašného dokázal vyhrát dokonce dostih Listed.

Cherwick Spacil
FOTO: Tréninkové středisko Světlá Hora budou v hlavním dostihu zastupovat Cherwick a žák Jakub Spáčil, kteří by podle sázkových kurzů měli být největšími konkurenty pro favorizovaného Rabbit Wella

Domácí Cherwick (Laroche) má na dráze, kterou dobře zná z tréninku, zatím jeden nedokončený start z loňského ročníku dostihu, ale období tří nedokončených dostihů v řadě už dokázal napravit. Vážného soupeře ale nalezne v polokrevném bělouši Ter Millovi (Mill Pond), který podal výborný výkon v první kvalifikaci na Velkou pardubickou, kde doběhl na výborném třetím místě za Universe of Gracie a Ribelinem. 

Začátek dostihového programu ve Světlé Hoře je ve 13:10 hodin, a obsahuje i dostihy poníků a  neregistrovaných koní. Potěšeni budou příznivci někdejší královny Velké pardubické Registany, která se představí se svým letošním potomkem. Dostihový den ve Světlé Hoře bude mj. provázet jarmark a vystoupení skupiny historického šermu a historických tanců.

Sázkové kurzy na hlavní dostih ve Světlé Hoře, crosscountry III. kategorie:

2,6:1 - Rabbit Well
3:1 - Cherwick
3,5:1 - Ter Mill
4,5:1 - Moula
5:1 - Handsome Jack
7:1 - Catch Life
12:1 - Valldemoso
(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net