Myskova Stepanka2Jednoho koně vyslala trenérka Štěpánka Myšková na sobotní dostihy do Mostu a zaznamenala stoprocentní úspěšnost. Šestiletý zástupce stáje Meridian rodiny Poledníkových Henrytheaeroplane totiž pod vedením ž. Martina Laubeho dokázal v 97. Vršanská uhelná Svatováclavské ceně těsně porazit obhájce vítězství Mr Righta. Štěpánku Myškovou, která má na svém kontě letos již tři vítězství ve velkých dostizích, jsme požádali o komentář nejen k dostihu, ale dozvěděli jsme se také plány na podzimní část sezóny.  


Svatováclavská cena přinesla v závěru krásnou podívanou a váš svěřenec Henrythearoplane dokázal zvítězit nad favorizovaným Mr Rightem. Očekávala jste před dostihem, že by mohl vyhrát?
Ano, čekala jsem, že by vyhrát mohl. V práci vypadal skvěle. A věřil mu i Martin Laube, který ho zná dobře z tréninku, takže jsem si říkala, že by to mohlo vyjít. "Henry" je velký srdcař a závoďák. Udělal nám všem velkou radost.

Průběh dostihu vám vyšel, jak jste potřebovali? A je Henrytheaeroplane po dostihu v pořádku?
Obávala jsem se, aby se znovu nestalo to, co v dostihu při derby - dni, kdy ho koně málem srazili na zem. Tentokrát ho naštěstí kolize nepotkala, měl dobré startovní číslo, a průběh dostihu mu udělal Martin takový, jaký jsme potřebovali. Takže vše nám vyšlo. A po dostihu je Henry v pořádku. 

Je už známo, kde ho uvidíme příště? Podle aviza zahraničních startů na webu Jockey Clubu by mohl startovat už  9. září v Budapešti…
Rozhodli jsme se, že s ním do Budapešti nepojedeme, ale že bude běhat hlavní dostih na Evropském poháru žokejů. Ve Svatováclavské ceně porazil celou tuzemskou špičku koní na sprinterské trati, a i když mohou do dostihu na EJC přibýt nějací koně startující v zahraničí, tak myslím, že Henrytheaeroplane má v dostihu co dělat.

Dva měsíce před Svatováclavskou cenou se podařilo vašemu dalšímu svěřenci a zástupci stáje Meridian Autorovi uspět v jedničkovém Zlatém poháru v rámci derby - dne. Kdy bude opět v akci?
Autora právě chystáme pro start 9. září v Budapešti a to konkrétně v Kincsem díj. Ten tedy na Evropském poháru běhat nebude.

Henrythearoplane Laube
Radost žokeje Laubeho po vítězství s Henrythearoplanem v 97. Vršanská uhelná Svatováclavské ceně (foto: Andrea Zavadilová)

Další hvězdou stáje Meridian, se kterou spolupracujete druhou sezónu, je ve vašem středisku Capferret, jenž v březnu obsadil čtvrté místo v grupě 3 v Auteuil. Předpokládám, že mu asi brzy skončí dostihová přestávka.
Ano, budeme ho hlásit do dvou dostihů ve Francii konaných v první polovině září. V Compiegne 12. září by mohl mít lehčí dostih, ale je tu i možnost startovat o den později v Listed v Auteuil, což bude samozřejmě náročnější. Ještě se podíváme i podle přihlášek, ale asi spíše pojede do Auteuil.

Už jsme spolu probírali zářijové starty vašich rovinových borců a také návrat Capferreta ve Francii. Máte ale také koně do Velké pardubické. Je Bridgeur v pořádku?
Ano, je v pořádku a v pohodě. Chystáme ho na čtvrtou kvalifikaci, aby měl před Velkou pardubickou ještě jeden dostih. Je to poctivý a hodný kůň, takový dříč. Jen mu někdy chybí šestá rychlost…. Čeká nás tedy perný podzim. Měl by to být pro naše překážkové koně vrchol sezóny.

Tvoříte se s manželem Jaroslavem dobrý tým, o čemž svědčí vaše výsledky v dostizích. Jste spokojeni s dosavadním průběhem sezóny?
My s Jardou určitě spokojení jsme a doufáme, že i naši majitelé. Máme méně starších koní a naopak hodně koní mladých a začínajících. Ti koně, co běhají, dosáhli dobrých výsledků. Ale jak jsem již zmínila, to hlavní od našich překážkářů očekáváme v podzimní části sezóny. Naším cílem tedy nyní je uspět s koňmi i v tomto období.  A samozřejmě k tomu budeme potřebovat také zdraví a štěstí v dostizích.

Michaela Zemanová

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking