chuchle2Důležitá událost čeká v neděli chuchelské závodiště. 64. Velká červnová cena Erste Factoring prověří možnosti dvou klisen, dvou valachů a jedenácti hřebců směrem k Českému derby. Většina z nich už byla prověřena na vytrvalecké trati, nikoliv ale ve velkém dostihu. Devítibodový nedělní program začínná ve 14.hodin dostihem dvouletých a vrchol odpoledne přijde na řadu v půl páté.


Tři koně vysílá na start 64. Velké červnové ceny Erste Factoring Josef Váňa a je dost možné, že jeden z nich se stane vítězem dostihu. Dosud toho na dráze nejvíce ukázal Alpheus (Galileo), který nenašel přemožitele ve dvoukilometrových zkouškách v Karlových Varech a mosteckém Memoriálu Dr. Frankenbergera. Dostih je ale o 200 metrů delší a právě na této distanci již dokázal zvítězil další syn Galilea Timekeeper, který 8. května o více než 3 délky utekl druhému Agricolovi. Dvě dobrá umístění na vytrvaleckých tratích má na svém kontě třetí "Váňovec a Galileovec" Urban Joy. Pri posledním startu podlehl o půldruhé délky Krasavě.

Nejvážnějším oponentem koním připravovaným v tréninkovém středisku Mlýnce bude Trip to Sydney (Sunday Break). Polobratr Trip to Rhodose má na svém kontě letos jediný start - 17. dubna porazil na 2200 metrů z dnešních účastníků Urban Joye a Timeekepera. Klisna stáje a chovu Ing. Stanislava Chudáčka Krasava (Moonjaz) budí docela respekt, je totiž neporažená ve dvou startech - na 1800 a 2400 metrů. Zlepšující výkony podává Victory Bowl (Turtle Bowl). Poběží letos už popáté a naposledy ho porazil jen Alpheus v mostecké předzkoušce derby - Memoriálu Dr. Frankenbergera.  

Ve Velké červnové ceně jsou na startu i další koně umístění v tomto mosteckém dostihu na tabuli - třetí Hasan (Yeats), čtvrtý Golden Devil (Pop Rocka) a pátý Lamum (Samum), na kterého přijede německý jezdec Andre Best. Eruption (Muhtathir) zaběhl dobře ve Velké jarní ceně, kde mu chybělo půl délky na tabuli. Výborný původ a prověřená vytrvalost k dalšímu zlepšení doporučuje Agricolu (Sholokhov), kterého 8. května porazil jen Timekeeper. Vepředu také může být Frozen Boson (Frozen Power), vítěz dostihu na 1800 metrů a především druhý o hlavu na 2250 metrů před 14 dny v Praze. 

Tipem pro odvážné by mohl být Villon. Syn Darsalama svůj debut vyhrál a minule na 2400 metrů doběhl třetí. Druhý reprezentant stáje Rabbit Trhový Štěpánov Secretive Lord (Egerton) bude letos poprvé startovat v Česku. Na Slovensku obsadil shodně sedmé místo ve slovenské Velké jarní i Ceně tříletých hřebců. Zatím startoval jen na 1700 metrů. Shengel (High Chaparral) uzavřel výsledkovou listinu Memoriálu Dr. Frankenbergera. Orphanta (Pop Rock) nastupuje do Velké červnové ceny s viztikou jednoho startu a čtvrtého místa na vytrvalecké trati.

Dostihový den zahájí dostih již 15. ročníku Fitmin Cupu pro tuzemské odchovance - Cena chovatelského centra Fitmin o 60.000 korun. Mezi deseti koňmi jsou také zástupci úvodního ročníku potomstva Durante Alighieriho a skvělého mílaře Sharpoura. Shodou okolností budou mít oba po dvou potomcích v dostihu.

Sázkové kurzy Betino na 64. Velkou červnovou cenu Erste Factoring:

4:1 - Timeekeper, Trip to Sydney
5:1 - Alpheus
7:1 - Krasava, Victory Bowl
10:1 - Urban Joy
12:1 - Lamum
16:1 - Golden Devil
14:1 - Hasan, Eruption
15:1 - Secretive Lord
17:1 - Agricola
21:1 - Frozen Boson, Villon
40:1 - Orphanta, Shengel
(mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking