termillV pořadí třetí letošní mítink na pardubickém závodišti nabídl osmičku dostihů. Vrcholem byla „dvojková“ Cena města Pardubic na 4500 metrů, ve které se dokázal prosadit desetiletý bělouš Ter Mill. Pro někoho možná trochu symbolické – Pardubice přeci mají ve svém znaku právě bílého koně…

Do hlavního dostihu dne, který byl věnován neziskovému sektoru a sociálním službám, odstartovalo dvanáct koní, cílem jich ale prošla jen polovina. Částečně svůj podíl na tom mělo i počasí. Krátce před startem se totiž v Pardubicích rozpršelo a následně na mokré dráze podklouzl favorit Charme Look s Barborou Málkovou v sedle a spolu s ním upadli i Marmiton a Mr Pamperito. Situace využil Jan Odložil, který posunul svého Ter Milla do čela startovního pole a tam se udržel až do úplného konce. S výrokem „velmi lehce“ porazil Usockema s žokejem Jiřím Kouskem, Celadona s žokejem Jaroslavem Myškou, Jam Takiho s žákem Pavlem Složilem a Ange Guardiana s žokejem Janem Kratochvílem. Poslední prošel cílem bývalý král kvalifikací Trezor, který se ale v poslední době potýkal se zdravotními problémy. Trenérka Hana Kabelková do jeho sedla angažovala žokeje Dušana Andrése. Ter Milla připravuje trenér Antonín Novák.

V dalších dostizích se dařilo žokeji Lukáši Matuskému a rodinnému klanu Holčáků. Matuský si na své konto připsal další dvě vítězství a vede tak neoficiální šampionát pardubického závodiště. Poprvé triumfoval stejně jako při otevíracím pardubickém mítinku s Playstarabadem v dostihu přes proutěné překážky na 3500 metrů za podpory ZOO Dvůr Králové nad Labem s výrokem „zadrženě“, podruhé s Puntarenasem v crossu III. kategorie na 3500 metrů. A zatímco prvního jmenovaného připravuje Radek Holčák, zkušený Puntarenas patří do péče Františka Holčáka. Přestože Puntarenas nepatřil k favoritům, svým výkonem přesvědčil a František Holčák se pak netajil tím, že je to kůň pro Velkou pardubickou.

V dalším „trojkovém“ dostihu, tentokrát na 4700 metrů – v Ceně bratranců Veverkových, diváci viděli další přesvědčivý výkon. Bylo to šestý dostih dne a už třetí zadržené vítězství, tentokrát pro pětiletého Nostalgika. Cílová rovina patřila jen jemu a jeho žokeji Dušanu Andrésovi. Pro svěřence trenéra Pavla Tůmy to bylo první překážkové vítězství při čtvrtém startu. Dostih odvodil hnědák Mirax s žokejem Jaroslavem Myškou, který nakonec dokončil na třetím místě. Mezi něj a vítěze se vklínil Avec Charme s žokejem Janem Kratochvílem. Tabuli doplnili Artistmontot a Floridas.

Úvod dostihového odpoledne tradičně patřil dostihu přes proutěné překážky. Skvělým výkonem si vítězství obstaral na překážkách debutující Soson z tréninkové centrály Vocáskových, v sedle byl žokej Josef Bartoš. Po rozpačitém začátku dostihu se Soson usadil na čele startovního pole, kterému se neustále vzdaloval. Hádes, Doldeton, Nancy a Rubikon se jej jen marně snažili dostihnout.

Překvapivé vítězství se zrodilo v třetím dostihu, v Ceně mladých jezdců – handicapu na 3400 metrů. Poprvé v kariéře, která odstartovala už v roce 2012, si pro vítězství došel Woody. První životní triumf při jubilejním 25. startu doslova vybojoval s druhým Rabbit Librettist a třetím Lord Jagminem a před Vinny Rain a Stingou. V sedle šestiletého hnědého valacha, připravovaného trenérem Jiřím Uhlem, byl Petr Tůma.

Vítězné tažení ze zahajovacího dostihového dne zopakoval v crossu IV. kategorie na 4500 metrů, konaného pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly a náměstka primátora města Pardubic Jakub Rychtecký, šestiletý Claas. Stejně jako 7. května měl v sedle i tentokrát žáka Pavla Složila. Trenérka Petra Marcová si tak může zapsat druhé letošní vítězství. Za Claasem došli Canton, Segal, Absint a Songster.

Chuť si v posledním dostihu dne, crossu páté kategorie na 3300 metrů, spravil žokej Jaroslav Myška. Tomu se letos v Pardubicích příliš nedařilo. S velkou jistotou a stylem start-cíl zvítězil v sedle čtyřletého Jesmoona. Pro Myšku to bylo první letošní vítězství. Za Jesmoonem finišovali Bukhari, Narol, Splash a Manol.

Dostihový spolek Pardubice a.s.


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net