kvetnova 2013Vrcholu dnešního mítinku v Conseq Parku Velké květnové ceně VW Wachal, a.s. (I.k., 4+, 1600 m) neuškodil ani radikální pokles dotace z 300 na 120 tisíc a přilákal na start mimořádně kvalitní pole, jedno z nejlepších v celé historii našeho turfu. Mezi trojicí black-type vítězů (Storm Chispazo, Green Destiny a Chardonney Tcheque), grupově umístěnou French Quebec či šestým z Prix du Jockey Club (Gr.1) Hidden Flame se po boji o krk prosadil Chardonney Tcheque ze stáje Dr. Charváta.


Dostih odvodila Iceni Girl (Iceman), v jejímž sedle ukázal Jiří Chaloupka skvělý odhad tempa a chybělo málo, aby své tažení dovedl úspěšně až do cíle. Před ním ale na něj zaútočila dvojice zástupců barev Dr. Charváta, ale zatímco s loňskou šampiónkou tříletých klisen a svou přemožitelkou z Jarní ceny klisen French Quebec (Excellent Art) si, byť rozdílem pouhého nosu, poradila, útok Chardonney Tcheque s Martinem Srncem v sedle byl nad její síly. Pětiletý Shamalganův polobratr, zakoupený jako dvouletek na breeze-up dražbě v Saint-Cloud, se tak odškodnil za loňské druhé místo za Sharpourem. Čtvrtý doběhl proti distanci běhající Hidden Flame, pátý skončil Storm Chispazo. Až šestý skončil předloňský vítěz derby Roches Cross a až za ním dokonce favorizovaný Green Destiny.    

Druhý nejlépe dotovaný dostih dne, dvojkový handicap Cena Café Imperial na 1800 metrů, získal po boji s Chuang Che (Jazz Dancer) pětiletý zástupce stáje s nádherným jménem Vysmátí a spokojení valach Freddie Merc (Kodiac), nabízený jako roček na Středoevropské dražbě v Pardubicích a prodaný krátce po ní.

Narozdíl od včerejšího mítinku v Mostu se tentokrát domácím odchovancům tolik nedařilo, Napajedelské ale potěšila dvě vítězství svých odchovanců Well Heart a Whitney Risk, obou po Security Risk (Red Ransom), pozici průběžného šampióna podle počtu vítězů si upevnil Bully Pulpit (Pulpit), jehož pětiletý syn Eragon navzdory druhé nejvyšší váze ovládl handicapovou Cenu Gosebridge Breeze-Up Sales.

Foto: Petr Guth, další snímky z neděle zde.  

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net