NetoliceDostihový provoz se přestěhuje v neděli do Netolic, kde se odehraje od 13:30 hodin devět dostihů. Tradičním vrcholem je mezi nimi velká netolická steeplechase, kde změří síly deset steeplerů. V rovinové části programu bude pozornost poutat především trojkový dostih na 1200 metrů, kde se utká několik koní se zkušenostmi z větších dostihů.


Na startu Velké ceny Galopp News - Velké ceny Netolic na 4100 metrů o 80.000 Kč se schází kvalitní pole. Vítězové posledních tří ročníků sice chybějí, ale o další úspěch v dostihu bude usilovat jedenáctiletý  Frasini (Kahyasi), který v ní zvítězil před čtyřmi lety. Stejně jako tehdy bude i tentokrát v jeho sedle Marcel Novák. Frasini ale bude letos debutovat a poslední dva roky se mu tolik nedaří, takže jeho úspěch by patřil k překvapivým. Na start "velké netolické" se také vrací o rok starsí Terebesz (Belenus), který rovněž v roce 2012 v doběhl v dostihu třetí. Tehdy ale ještě byl v péči Radka Holčáka. Terebesz si vede výborně i při tréninku Martina Bělky, pod jehož vedením už šestkrát zvítězil. A to, že ani ve 12 letech nepatří do starého železa, potvrdil v polovině července snadným čtyřdélkovým vítězstvím na svělohorské dráze. Terebesz tedy bude v neděli patřit k největším adeptům na vítězství společně s Al Bustanem.

Svěřenec trenéra Popelky Al Bustan (Medecis) je sice o  polovinu mladší než Terebezs, ale už také přesvědčil o svých kvalitách. Naposledy se mu dařilo ve Stromsholmu, kde obsadil druhé místo ve švédské velké národní steeplechase. V jeho sedle bude zkušený Jiří Kousek. Ve Švédsku v červnu dokázal zvítězit Marcus Aurelius (Stormy River) ve steeplechase na 3500 metrů, ale jeho další dva starty už nebyly tak vydařené. Do širšího okruhu favoritů patří také Ryanica (Egerton), vítězka a druhá z brněnského závodiště.

terebesz
K favoritům tradiční velké netolické steeplechase patří reprezentant stáje Hugo Racing Terebesz, v jeho sedle bude poprvé žák Pavel Složil

V minulosti byly plány pro Velkou pardubickou s Fantaghirou (House Rules), zatím ale klisna v lepší společnosti neuspěla. Letos je jejím maximem třetí místo z handicapového dostihu čtvrté kategorie v Pardubicích. Mileryt (Snow Kid) zvítězil před měsícem v nejnižší kategorii v Kolesách, ale dvakrát byl v dostihu zadržený. Také Médium (Magnus) byl letos dekorovaný za vítězství - počátkem července porazil ve Světlé Hoře z dnešních účastníků Marca Aurelia a Rapper´s Musica a mohl by být černým koněm dostihu. Zmíněný Rapper´s Music (Mind Music)  zvítězil počátkem sezóny v Mimoni. Na začátku července ale podlehl zmíněným Médiovi i Marcu Aureliovi. Sherson (Rainbow For Life) se letos ani jednou neumístil a zdá se být nejslabším článkem startovní listiny hlavního dostihu.

Rovinový program na netolickém závodišti vyvrcholí 1200 metrů dlouhou Cenou Normena o 45.000 Kč. I do tohoto dostihu vyšle trenér Bělka jednoho z favoritů - klisnu Quaff (Big Shuffle). Do jejího sedle se vrací žák Jakub Spáčil, který Quaff přivedl k poslednímu vítězství - v dubnu v Brně. V každém z následujících pěti startů se klisna umístila na tabuli. Silnými protihráči by měl být letos dvakrát vítězný Dixon (Bully Pulpit) a  účastník Ceny Jezdectví Levis Mistral (Medicean), kterému se letos dařilo nejvíce ve trojkové společnosti. V jeho sedle bude Martina Havelková.

Počítat se musí ale také s Reggie (Varadar), která letos běhala převážně o kategorii výše. Spolehlivá je také Yordana (Egerton). Nováčkem v českém turfu je svěřenkyně Allana Petrlíka, Dánka Mill´s Finest (Nothern Hill), pro kterou byla registrována nová stáj v českém turfu, Autolakeren Aps. Klisna naposledy startovala před dvěma roky, kdy se zúčastňovala i jedničkových dostihů v Jagersro a Klampenborgu.

 Sázkové kurzy Betino na Velkou cenu Galopp News - Velkou cenu Netolic:
2,5:1 - Terebesz, Al Bustan
5,5:1 - Ryanica
7:1 - Marcus Aurelius 
8:1 - Fantaghiro, Mileryt, Medium
10:1 - Frasini
13:1 - Rapper´s Music
15:1 - Sherson

Sázkové kurzy Betino na Cenu Normena:
3:1 - Quaff, Levis MistraL
3,5:1 - Reggie
4:1 - Dixon
6:1 - Yordana
7:1 - Rabbit Emperor, Mill´s Finest
13:1 - Demon King
(mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net