agrofertpark logoVrchol české dostihové sezony Velkou pardubickou navštěvují desetitisíce diváků. Každoročně to s sebou přináší zvýšené nároky na dopravní situaci ve městě.Dostihový spolek proto připravuje několik tradičních parkovacích ploch v okolí závodiště, posílena bude i městská hromadná doprava.


Kapacita areálu dostihového závodiště umožňuje jen limitovaný počet parkovacích míst a to na operativně vyhrazených plochách. Sjezd z ulice Pražská k závodišti bude proto omezen. Největší parkovací plocha bude pro návštěvníky dostihů vyhrazena na ploše letiště v těsném sousedství dostihového závodiště. Odstaveno tu může být až 1300 automobilů. Příjezd na parkovací plochu bude po ulici Pražská. Diváky bude z letiště na závodiště převážet kyvadlová doprava. „Autobusy budou jezdit pouze z letiště na závodiště. Zpět musí diváci dojít pěšky. Jsme bohužel limitováni kapacitou příjezdových komunikací a v okamžiku, kdy závodiště opouští desetitisíce diváků, autobusy bezpečně neprojedou,“ vysvětluje ředitel Dostihového spolku Michael Skalický s tím, že se jedná o zavedenou praxi.

Pro parkování bude vyhrazen také prostor na silnici I/37 ve směru na Chrudim, která bude od ranních hodin až do 19:00 hodin pro dopravu uzavřena. Jako parkoviště bude sloužit úsek mezi závodištěm a křižovatkou v Dražkovicích. Příjezd na toto improvizované parkoviště bude veden směrem od centra, výjezd přes Dražkovice a Jesničánky zpět do centra města.

Cena parkovného je 150 korun za den.

Řidičům projíždějícím Pardubice ve směru Hradec Králové – Chrudim je doporučováno zvolit trasu okolo vlakového nádraží a Hlaváčovou ulicí k Anenskému podjezdu a odtud pokračovat ulicí S. K. Neumanna k ulici Chrudimská.

Pořadatelé dostihů doporučují pro dopravu na dostihové závodiště využít posílené spoje městské hromadné dopravy nebo vlaky Českých drah. Za předloženou jízdenku Českých drah s cílovou stanicí Pardubice či Pardubice, Závodiště navíc lze získat slevu 50% na vstupné.

Je důležité si uvědomit, že do areálu, který pojme tak velké množství diváků, vede pouze jedna příjezdová komunikace. Proto je nutné počítat s omezeními nejen pro řidiče automobilů, ale i pro chodce. Prosíme proto návštěvníky závodiště o trpělivost a ohleduplnost k lidem okolo,“ žádá ředitel Skalický.

Dostihový spolek také upozorňuje návštěvníky parkující přímo v areálu závodiště, že vyhrazené plochy nejsou zpevněným parkovištěm a v případě deštivého počasí je třeba se na to připravit.

Informace o spojích městské hromadné dopravy: http://www.dpmp.cz/doprava-na-velkou-pardubickou-2014-detail/    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net