logo dostihovyspolekLetošní 127. Velká pardubická s Českou pojišťovnou přilákala k televizním obrazovkám o 700 tisíc diváků více než v loňském roce. Vrchol české překážkové sezony na programech ČT1 a ČT Sport sledovaly 3 miliony diváků. Další sledovali přenosy na zahraničních kanálech a také prostřednictvím sázkové kanceláře PMU ve čtyřiadvaceti zemích světa. Přímo na závodiště si dostihový svátek přišlo užít dvaadvacet tisíc diváků.


I přes nepřízeň počasí si cestu na dostihové závodiště našlo na dvaadvacet tisíc diváků, kteří měli příležitost zažít atmosféru nevídaného dostihu. Tato návštěvnost odpovídá standardům několika minulých let. Vstupenky na tribuny byly vyprodané už v září. „Výrazně ale stoupla sledovanost u televizních obrazovek a mobilních zařízení. Samotnou Velkou pardubickou podle informací České televize sledovaly na obou programech tři miliony diváků, další mohli sledovat dostihový den na internetu. Dostih byl přenášen také do zahraničí – do Francie, Anglie, na Slovensko a další země. Myslím, že Velkou pardubickou můžeme právem považovat za evropský fenomén,“ komentoval čísla sledovanosti místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Sázky na Velkou pardubickou poprvé v historii nabírala francouzská sázková kancelář PMU. Dostihoví fanoušci tu prosázeli přes 308 tisíc euro. Novinkou byla také možnost internetového sázení v České republice. Kromě tradičního Betina tak sázky nabíraly také sázkové kanceláře Tipsport, Fortuna SynotTip. Už v tuto chvíli je zřejmé, že jen u prvních tří jmenovaných lidé prosázeli více než 14 milionů korun. Lidé ve všech kancelářích sázeli nejvíce na Charme Looka. U Betina byla vyplacena nejvyšší výhra za pořadí prvních tří koní v cíli Velké pardubické, kdy sázející za 40 korun vsazených vyhrál téměř 18 a půl tisíce korun.

Diváci, kteří si nestihli vybrat své výhry u sázkové kanceláře Betino přímo na závodišti, mají možnost udělat to do třiceti dnů na některém ze závodišť. Nejbližší příležitost je o víkendu v Mostě či v Praze, nebo v sobotu 21. října u nás v Pardubicích při Závěrečném dostihovém mítinku,“ doplnil Martin Korba.

Tři procenta ze sázkového obratu PMU zamíří z Francie do dostihového provozu v České republice. České sázkové kanceláře však podle zákona takovou povinnost nemají.


Dostihový spolek Pardubice

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net