termill2Dostihové dění se dnes přesouvá na Moravu, konkrétně do Světlé Hory, kde se, tentokrát pod taktovkou obce Světlá Hora, koná tradiční mítink, který letos čítá 6 položek - 4 dostihy steeplechase cross country, 2 roviny a jeden dostih přes proutěné překážky, v nichž bude celkem rozděleno 290 tisíc korun. 


Podobně jako v loňském roce, kdy v 7 dostizích startovalo dohromady 45 koní, ani letos nejsou tamní dostihy nijak početně obsazeny. Na startovních listionách 6 dostihů figuruje celkem 37 koní. Nejméně obsazeným je překvapivě vrchol dne, 90 tisíci korun dotovaný III. ročník Ceny Moravskoslezského kraje, steeplechase cross country III. kategorie na 4600 metrů pro pětileté a starší koně. Navzdory nejvyššímu věku i váze do něj v roli desetinového favorita odskočí třináctiletý veterán Dostihové stáje Malá Morávka Ter Mill (Mill Pond) s Janem Odložilem v sedle. Pro polokrevného svěřence trenéra Antonína Nováka, který má na svém kontě 4 překážková vítězství a řadu umístění v jedničkových steeplechase cross-country v Pardubicích, to bude 33. start kariéry. Ač naposledy zvítězil před více jak 3 lety - 4. června ve dvojkovém krosu v Pardubicích, dnes má velkou šanci znovu triumfovat a Tipsport tuto šanci ohodnotil kurzem 1,45:1.

Kurzy na vítězství ve III. ročníku Ceny Moravskoslezského kraje. Kompletní sázková nabídka Tipsportu zde.
Kurzy sh

Největším soupeřem by mu měl být stájový a tréninkový kolega Marcon (Enjoy Plan) s Jakubem Spáčilem, který se v obou letošních startech umístil a loni získal dvě vítězství v krosech v Mimoni. Zbavit se přízviska nezvítězivší bude jistě chtít sedmiletý Lambrozini (Sholokhov) s Petrem Tůmou a navázat na svůj zatím jediný triumf, kterého však dosáhla před třemi lety právě na světlohorské dráze, by chtěla i sedmiletá La Sorbona (Security Risk), kterou povede  žokej Pavel Kašný.

Z rámcových dostihů bude zajímavé sledovat další kroky čtyřleté černé hnědky Cheminée (Arakan), polosestry White Angel v závěrečné Ceně K-K Metal, a.s. Jako ročka za 10.000 € zakoupená svěřenkyně Pavla Tůmy přešla po nevýrazných výkonech v rovinovém provozu na překážky, kde svůj první a zatím jediný start počátkem června v Topoľčiankách proměnila ve vítězství. Nyní se znovu vrací do rovin. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net