Simsonova cena 2019Přesvědčivým stylem se se dnes do čela nejmladšího ročníku postavila hnědka stáje Statek Blata Český ráj BARTHESA (Alhebayeb), která s žokejem Tomášem Lukáškem v sedle suverénním stylem ovládla první významnější test dvouletého ročníku Simsonovu cenu (II.k., 2, 1200 m, 100.000 Kč), ve které svým soupeřům nadělila devítidélkovou lekci. Barthesu připravuje Helena Vocásková, z jejíž péče vyšla i loni úspěšná Falcon Baby (Sir Percy).   


Pro desetinovou favoritku byl dostih snadnou procházkou, když ji žokej Lukášek usadil na druhé místo za vedoucí Shenah (Dandy Man). Ta také zavedla pole do cílové rovinky, kde Barthesa brzo přešla do vedení a nenechala nikoho na pochybách, kdo si odnese palmu vítězství. Druhá skončila vnějškem jdoucí Miluška (I Was Framed), která o krk porazila středem dráhy cválající Rabbit Breath (Bated Breath). O hlavu čtvrtá doběhla ze zadních pozic útočící Achird (Archipenko), která neměla dobrý průběh dostih.

Vítězná Barthesa pochází z druhého ročníku raného dvouletka a vítěze July Stakes (Gr.2) plemeníka Alhebayeb (Dark Angel), působícího v irském Tara Stud, kde připouští za 5.000 €. Matka Rondo Alla Turca (Noverre) toho na dráze moc neukázala a Barthesa je jejím prvním vítězem. Klisna je polosestrou dvojnásobné irské listed vítězky Blessyourpinksox (Cadeaux Genereux), nyní působící v chovu Centra Darhorse, matky úspěšného Bonyse (Intense Focus). Vedle Simsonovy ceny hostil odpolední chuchelský mítink ještě jeden dostih druhé kategorie, velmi dobře obsazený handicap Cenu České pojišťovny, a.s. (II.k., 3+, 1400 m, 90.000 Kč), do které nastupovala hned trojice předních tříletků - vítězka i třetí z Memoriálu Rudolfa Deyla (I.k.) Astoria (Silver Frost) a Haveyoueverseen (Literato), a také druhý z Memoriálu prof. Michala (I.k.) i loňské Ceny zimního favorita (L) Manoamano (Alexandros). Papírové předpoklady potvrdili tříletí i v dostihu, když získali 4 z 5 dotovaných míst, ale to nejdůležitější jim vypálila čtyřletá WLASTINA (Makfi), jako ročka zakoupená za pouhých 1.200 gns, která stáji Přikryl s.r.o. získala s podporou Adama Floriana již čtvrté vítězství.     

V úvodní Ceně sázek Betino (hdcp IV.k., 3+, 1800 m, 40.000 Kč) slavila další vítězství bošovická centrála zásluhou teprve potřetí startujícího CONNOR MACLEODA (Bated Breath), za 10.000 € na irském breeze-upu zakoupeného zástupce stáje IBK Race, který pod žokejem Davidem Liškou o krk zdolal stejně starou Azteku (Moonjaz), pravou sestru úspěšného vytrvalce a posléze překážkáře Azteka.  

V následující Ceně společnosti TOTO CZ, a.s. (hdcp V.k., 3+, 1600 m, 20.000 Kč) se s nejvyšší vahou v poli stylem start-cíl prosadil tříletý GOLDENTON (Egerton - Golden Sound, Lujain), loňský vítěz dostihu IV. kategorie v Kolesách, který letos neúspěšně zkoušel štěstí ve II. a II. kategorii. Krátkou hlavu za ním doběhl další zástupce klasického ročníku Nuteki (Suteki Shinsukekun), který od vítěze dostával 5 kg. V sedle vítězného svěřence trenéra Allana Petrlíka, reprezentujícího chov i stáj Rabbitu Trhový Štěpánov, byl Nikola Petrlík. 

N19 goldenton

Před třetím dostihem se nad Chuchlí strhla průtrž mračen, která ztížila cestu mamutí vahou 70,5 kg obtěžkaného jedničkového Tropical Bonda (Forever Bond) v Ceně Fontana Watercoolers (hdcp III.k., 3+, 1600 m, 60.000 Kč). I za slunečného počasí by ale na něj byla zřejmě moc velká a letos 4x v jedničkách umístěný valach skončil mezi poraženými. Lépe si s vahou poradila čtyřletá GOLD HAVANNAH (Havana Gold), která se po 3 startech v dostizích na distanci 3 kilometry a více (2x proutěnky a poté Dvojnásobná míle) vrátila na kratší trať a výsledkem bylo jisté vítězství navzdory 62 kilogramům Michala Hroudy a příslušenství na hřbetu. Druhá dnešní vítězka z lotu Heleny Vocáskové reprezentuje stáj Stanislava Chudáčka.  

V Ceně www.velka-chuchle.cz  (hdcp IV.k., 3+, 1200 m, 40.000 Kč) slavila díky tříletému WHISKEY JUNGLE (Bungle Inthejungle) první vítězství nová stáj v českém turfu Dara Racing a také trenérka Michaela Musilová, která loni v létě v Deauville za 3.500 € Chrisem Richnerem zakoupeného hnědáka nasedlala Jiřímu Palíkovi a závěrečná vytrvalecká Cena www.dostihovesazky.cz  (hdcp III.k., 3+, 2600 m, 60.000 Kč) patřila nejúspěšnějšímu potomku Age of Japa, vnukovi legendární Nory Jeane (Reprimand) MIKE OF JAPOVI ze stáje Vocentka, v jehož sedle zkompletoval vedoucí muž jezdeckého šampionátu David Liška double.

Miloslav Vlček

    
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net