joseph derbyPředloňský derby vítěz JOSEPH (Lando), reprenzant chovu i stáje prezidenta Jockey Clubu ČR Jiřího Charváta, se již na dráze neukáže. Po jarním zranění v tréninku, kdy utrpěl frakturu na levé přední noze a měl ji několik týdnů v sádře, se sice pomalu zotavuje, ale na dostihovou dráhu se již nevrátí. Už také opustil tréninkovou centrálu ve Dvorcích, odkud putoval do Charvátova střediska ve Zbraslavicích.


Ryzák Joseph během své krátké kariéry absolvoval 8 startů na rovinách a 4 na překážkách. Debutoval jako dvouletý koncem října v dostihu III. kategorie na 1600 metrů v Mostě, a hned svůj první start proměnil ve vítězství. Tříletou kampaň začal v Chuchli v dostihu III. kategorie na 2200 metrů, v níž obsadil třetí místo. Poté jej trenér Pavel Tůma poslal znovu do Mostu na Memoriál dr. Frankenbergera (I.k.), ve kterém po tuhém boji s Kerabushem o hlavu zvítězil.

Ač byl vítězem jednoho z trialů, do Českého derby nastupoval jako jeden z největších outsiderů, nicméně i díky skvělé jízdě Jiřího Palíka dokázal derby vyhrát po strhujícím souboji s Felixem a vítězství navíc okořenil novým časovým rekordem dostihu. Na triumf v Českém derby však již ale nikdy nenavázal a jediné dotované umístění, které v následujících 3 rovinových startech získal, bylo třetí místo v Ceně prezidenta republiky.

V loňském roce přešel do překážkového provozu, kde ze 4 startů získal dvě umístění - jedno v proutěnkách v Bad Harzburgu a steeplechase v Karlových Varech. Celkem za svou kariéru získal 3 vítězství a 4 dotovaná umístění, za které získal 1,136.500 Kč. (miv)


Josephův životní triumf - vítězství v Českém derby. Foto Petr Nowicki 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net