A Pigalle vitezListedDva koně z Francie přicestovali do tréninkového střediska Josefa Váni. Zatímco dvouletá Rozina (Turgeon - Griva) má celou kariéru před sebou, šestiletý valach A Pigalle se již dokázal prosadil i na francouzské překážkové black-type scéně. Loni vyhrál proutěnky Listed v Enghien-Soisy a v dalších dvou dostizích Listed na závodišti Auteuil se umístil. 


Polokrevný valach A Pigalle (Discover d´Auteuil - Rue Pigalle) debutoval v dubnu jako tříletý na překážkách a Josef Váňa bude jeho čtvrtým trenérem.  Z 27 startů čtyřikrát zvítězil a 14x se umístil na tabuli. Celkem vydělal na dostihových výhrách téměř 190 tisíc euro. Startoval na tratích od 3200 do 4400 metrů. Mezi jeho čtyřmi vítězstvími je i úspěch v Listed z loňského února na dráze v Enghien-Soisy, v Prix Beugnot o 105.000 euro. V těchto proutěnkách na 3800 metrů zvítězil pod vedením Betranda Lestrada o třičtvrtě délky. To už byl A Pigalle delší dobu v péči trenéra Chotarda, který do dovedl i k dalším dvěma velkým úspěchům v jeho kariéře - dvěma umístěním v Listed na závodšti v Auteuil. Letos startoval A Pigalle třikrát a jednou se umístil na čtvrté místě. Při poslední startu 20. dubna v Enghien-Soisy byl ve steeplechaase na 3800 metrů zadržený. (mze)

A Pigalle vitezListed

FOTO: Vítězství A Pigalle v únoru 2015 v Listed na závodišti Enghien-Soisy    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net