EJCMilionVítězem druhého Lokotrans European Jockey's Cupu se stal Bauyrzhan Murzabayev, který zásluhou dvou vítězství a dvou čtvrtých míst získal 16 bodů, o dva více než Václav Janáček, kterému v Poháru patřilo druhé místo. Na třetím skončila největší jezdecká hvězda dne Gerald Mossé, který nadchl publikum svým výkonem v sedle Always On Sunday při EJC Long Elkov Elektro. Štěští nepřálo anglickému žokeji Hollandovi, který kvůli zranění odjezdil jen dva dostihy.


Druhý ročník Poháru žokejů znovu potvrdil životaschopnost myšlenky na setkání předních žokejů ve Velké Chuchli a stejně jako loni nabídl nejen skvělé výkony koní, ale též výborné výkony jezdců, které úspěšné odpoledne okořenily a udělaly z něj opět mimořádnou podívanou. 

Bohatě dotovaný vrchol mítinku EJC Million Leram (L, 3+, 1400 m, 1,600.000 Kč) nabídl plné pole, čítající domácí špičku v čele se Shamalganem, Chardonney Tcheque, Lagarem, Father Frosterm, Nine Ou Four, Sinbadem či Arifem. V silné konkurenci se s přehledem prosadil trochu podceňovaný rakouský PRETORIAN (Sakhee's Secret), dosud preferující kratší distance, jako naposledy při jeho lehkém pětidélkovém triumfu v kilometrové Overdose dáj v Budapešti. Pod Jaroslavem Línkem ale tentokrát zabodoval i na distanci 1400 metrů, 1 3/4 délky před Arifem (Nayef) s Geraldem Mossé a stejně jako loni i letos překvapivě třetím Sign of the Zodiac (Clodovil), čtvrté místo patřilo favorizovanému Shamalganovi (Footstepsinthesand) s Jimmy Quinnem.

Pretorian
Pretorian s Jarooslavem Línkem v cíli EJC Million Leram, foto Petr Nowicki

Lahůdkou byl výkon Geralda Mossé v sedle ALWAYS ON SUNDAY (Sunday Break) v EJC Long Elkov Elektro (L, 3+, 2600 m, 600.000 Kč), který si udělal dostih sám pro sebe, na dlouhé oteži uvolněně cválal v čele pole a v cílové rovince ukázal dostatek sil, aby od soupeřů ještě odešel a uštědřil desetinovému favoritovi Meandre (Slickly) s Umbertem Rispolim 3 1/2 délkovou porážku. Třetí skončil ze zadu útočící Icar (Halling) s Václavem Janáčkem.

Always
Always on Sunday (ž. Gerald Mossé) a jeho šesté vítězství, kterým se přiblížil hranici 1,5 miliónu zisku. Foto Petr Nowicki

Zajímavý průběh měl i EJC Middle Lokotrans Slovakia (L, 3+, 1800 m, 600.000 Kč), v níž se v cílové rovince téměř celé pole posunulo k protější bariéře, hledajíc na měkčí půdě pevnější podklad. Murzabayev v sedle DALLY HIT (Ad Valorem) se ale rozhodl jinak, usoudil že dráha těsně u bariéry není tak rozbitá, a poslal spolufavoritku kratší cestou. Chvíli se zdálo, že sama jdoucí Dally Hit na absenci vedle bojujících soupeřů doplatí, ale posledních 200 metrů klisna opět ukázala skvělý speed a získala své již osmé vítězství. Druhý doběhl Theo Bachelotem vedený Ventaron (Le Havre), poprvé startující v České republice, třetí místo patřilo Partyday (Footsstepsinthesand) s Geraldem Mossé. 

DallyHit
Taktické rozhodnutí Murzabayeva v sedle Dally Hit dalo základ k jeho vítězství v letošním Poháru. Foto Petr Nowicki

Součástí EJV byla i první chuchelská jednička pro dvouleté EJC Loko Trans Gerschův memoriál (L, 2, 1400 m, 600.000 Kč). V něm se upočátku tlačil do čela Mamadysh (Pivotal), ale vedení brzo převzal Gold Evasive (Evasive), kterého Theo Bachelot vedl vně po pevnějším podkladu. V cílové rovince se na jeho úroveň dostal kratší cestou jdoucí Sir Sun s Roberto-Carlosem Montenegro a tito dva polu svedli jeden z nejhezčích soubojů mítinku, z něhož vyšel vítězně SIR SUN ze stáje hlavního sponzora mítinku stáje Lokotrans. Sir Sun, hřebec s hodně bohatou dražební historií, naposledy zakoupený zpět svým majitelem letos v dubnu na Breeze-upu v Doncasteru za 12.000 liber, pochází z prvního ročníku coolmorského plemeníka Power (Oasis Dream) a je polobratrem vítězky listed NH rovinového dostihu a umístěné v Gd2 steeplechase Summer Star.

Gersch
Souboj Sir Suna a Gold Evasive o první chuchelskou jedničku pro dvouleté. Foto Petr Nowicki 

Čtveřici jedničkových klání předcházelo pět rámcových dostihů, na rozdíl od loňského ročníku též zařazených do European Jockey's Cupu. Úvodní EJC Cena společnosti BAK (IV.k., 3+, 2400 m, 40.000 Kč) vyšla nejlépe šestiletému LORDU BECCARI (Beccari - Lady Lavande, Reprimand) s polským šampiónem Szczepanem Mazrem v sedle. Odchovanec Ivana Falty ze stáje Falun přešel na začátku distance přes favorizovaným Čardou (Ray of Light) a jistě o 2 1/4 délky zvítězil, těsně před cílem sebrala Čardovi druhé peníze útočící Raviella (Pop Rock) s Anthony Quinem.

V EJC Ceně společnosti Genisoft (III.k., 3+, 1800 m, 60.000 Kč) se poprvé prosadil na poslední chvíli nominovaný Julien Augé v sedle napajedelského odchovance ve službách stáje Sedrik WINNERS STARS (Security Risk - Vočko, Rainbows for Life). Ten zhruba 50 metrů před cílem přešel přes favorizovaného Shahnour Aznavour (Azamour) s Alberto Sannou a jistě o 2 délky zvítězil. Třetí doběhla Loop Love (Manduro).

V EJC handicapu společnosti Fides a Arqana (hdcp IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč) prodloužil vítěznou sérii v přechozích dvou startech úspěšný čtyřletý SINGAPORE SPICE (Sandwaki) stáje Alegres s ž. Murzabayevem v sedle, který poté, co se zhruba 300 metrů před cílem pole krásně vyrovnalo, přešel na distanci do čela a ač zvenčí jdoucí Yes Man s Václavem Janáčkem na Singapora útočil, jeho vítězství neohrozil.

Druhé vítězství získal Julian Augé v nejdelším dostihu dne, 3200 metrů dlouhé EJC Ceně společnosti Time Solutions (III.k., 3+, 60.000 Kč) v sedle čtyřletého valacha Stanislava Chudáčka AMADEONA (Amadeus Wolf), v němž ve které jistě o 3 délky zdolal favorizovanou Snezenku (Yeats) s Václavem Janáčkem. Amadeon, zakoupený jako roček na Tattersalls October Yearling Sale (Book 4) za 4.000 gns, se na rovinu vrátil po vítězství v proutěnkách v Lysé počátkem července a druhém místě ve steeplechase v Karlových Varech 24. července.  

Posledním z rámcových dostihů byl dvojkový EJC Handicap společnosti Pemat Trading (II.k., 3+, 1200 m, 90.000 Kč), který rychle rozběhl Luck Ahead (Dream Ahead), dovedl pole na distanci, ale tam se od něj odpoutala dvojice Sheik Yerbouti s Jozefem Bojkem a Echo Rules s Dennisem Schiergenem, kteří spolu svedli krásný souboj, z něhož vyšel vítězně o 7,5 kilogramu méně zatížený SHEIK YERBOUTI (Look Honey - Sionka, Desert Prince) z chovu Stall Amor, kterého Jaroslav Drlík připravuje pro stáj Eliška. (miv) 

Záznam celého mítinku České televize    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking