Jak dnes informoval portál iDnes, protestuje řada dřívějších vítězů Velké pardubické a trenérů proti úpravám skoků v kurzu Velké pardubické a především proti úpravě Taxisova příkopu, jak ji navrhla Dostihovým spolkem sestavená expertní skupina a  pardubický pořadatel schválil. 

 
V prohlášení, nazvaném "Tak nám zabili Velkou pardubickou" a pod kterým jsou podepsáni například Václav Chaloupka, Čestmír Olehla, Pavel Liebich, František Holčák, František Zobal, Vlastimil Knápek, Petr Vozáb, Karel Benš či Václav Bruna mj. uvádějí:„Jsme přesvědčeni, že úpravy povedou k trvalému znehodnocení, ke ztrátě věhlasu, který nejlépe a oprávněně vystihoval známý slogan - nejtěžší dostih na evropském kontinentu.“ 

S jistou porcí nadsázky lze snahu o zásahy do Velké pardubické přirovnat k názoru, že by nebylo špatné snížit výšku Mount Everestu na úroveň Řípu, Vysoké Tatry zhoblovat na mnohem méně náročnou a povlovnější Českomoravskou vrchovinu, nebo rychlost, které dosahují jezdci Formule 1, omezit na 50 km/hod a Velkou cenu Monaka raději ještě o 10 km nižší,“ uvádí dále.

Změny Taxisova příkopu z roku 1994 a další úpravy pardubická podle nich ještě přežila. „Teď jsme přesvědčeni, že další připravované zásahy už přežít nemůže. Jsme názoru, pokud už se probíhající změny nedají zastavit, pokud není možné vrátit vše do předcházejícího stavu, aby se dostih už jmenoval jinak, protože to už nebude Velká pardubická. Bude ji připomínat pouze místem a datem svého konání. Mohl by se třeba jmenovat Gran Premio di Pardubice,“ cituje iDnes prohlášení. (miv)

Související: Překážky na Pardubickém závodišti čekají úpravy, zvýší se jejich bezpečnost

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net