agrofertpark logoDostihový spolek Pardubice pro Vás připravil vizitky všech startujících v sobotním kvalifikačním dostihu na letošní Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou Ceně firmy Chládek a Tintěra Pardubice.
VIZITKY STARTUJÍCÍCH V KVALIFIKAČNÍM DOSTIHU

BELMONT(POL) – v roce 2011 vyhrál v Pardubicích tři dostihy za sebou a patřil ke špičce, sezónu toho roku zakončil druhým místem v Ceně Labe za Nikasem. Předloni byl druhý v červnovém kvalifikačním dostihu za Karlsbadem a poté dokončil Velkou pardubickou jako desátý. Loni neběhal a letos se vrátil na dráhu začátkem července, kdy v Lysé nad Labem v Memoriálu Evy Palyzové získal třetí místo za dvojicí Hawa Bali a Kyshanty.

GAUNER DANON(GER) – v překážkových dostizích zatím nezvítězil, ale má ve své sbírce řadu umístění v menších dostizích. Loni koncem srpna byl v Pardubicích pátý v dostihu III. kategorie a potom proběhl cílem sedmý v Ceně Vltavy. Letos byl v polovině dubna čtvrtý v Bratislavě a potom nedokončil v Pardubicích dva kvalifikační dostihy. V polovině července byl ve Světlé Hoře šestý a koncem téhož měsíc v Pardubicích v dostihu IV. kategorie druhý.

CHERWICK – před časem patřil k nejnadějnějším mladým krosovým steeplerům a již jako pětiletý dokázal zvítězit v Ceně Labe. Loni pro zranění startoval pouze dvakrát na úvod sezóny. Letos se po roční pauze vrátil a koncem května se umístil druhý v menším dostihu. Koncem června nedokončil kvalifikační dostih, když zůstal trčet na Irské lavici a v polovině července měl pád na domovské dráze ve Světlé Hoře. Snad se brzy dostane do předchozí formy a zařadí se opět mezi elitu.

KASIM – loni měl skvělou sezónu. Začátkem července vyhrál v Lysé nad Labem Memoriál Evy Palyzové, potom byl čtvrtý v srpnové kvalifikaci a čtvrtý byl i ve Velké pardubické. Letos se představil dvakrát, začátkem května v Úvodní cross country Koroka cílem proběhl jako pátý a v červnovém kvalifikačním Memoriálu majora Miloše Svobody získal třetí místo, jedenáct délek za dvojicí Trezor a Zarif.

MARINUS - v minulosti dokázal v Pardubicích již dvakrát zvítězit v menších dostizích. Loni zde startoval čtyřikrát a nejlepšími výsledky bylo druhé místo v červnu za Silver Regentem, když porazil nadějného Moulu a páté v srpnové kvalifikaci za výbornými Trezor, Broker, Budapest a Kasim. Letos ještě nestartoval.

MARL BORA – předloni v Pardubicích vyhrál dostih IV. kategorie, loni bylo jeho maximem třetí místo v červencové Letní cross country. Letos byl koncem května pátý v cross country III. kategorie, potom nedokončil červnovou kvalifikaci a koncem července byl čtvrtý v dostihu III. kategorie za nadějnými mladými Songster, Taras a Tarant.

MOULA – velice nadějný překážkář reprezentující skvělou skokanskou rodinu Spring Morning. Hned jako čtyřletý zvítězil ve svých prvních třech startech, dvakrát v Pardubicích. Loni zvítězil v hlavním dostihu ve Světlé Hoře, kde za sebou nechal „velká“ jména jako Klaus, Ursan a Valldemoso. Potom byl třetí v zářijové kvalifikaci a nedokončil po pádu Cenu Labe. V Závěrečné cross country se umístil pátý. Letos startoval pouze jednou ve Světlé Hoře a po pádu dostih nedokončil.

NIKAS – specialista na pardubickou dráhu. Již jako tříletý zde vyhrál dva dostihy přes proutěné překážky. V roce 2011 zvítězil v prestižní Ceně Labe a o rok později vyhrál v srpnu Cross country Peruána. Loni byl v srpnu v témže dostihu čtvrtý, za Orphee Des Blins, Amaragonem a Borderlandem, v září se neumístil v dostihu III. kategorie a sezónu uzavřel krásným druhým místem ve Velké pardubické. Letos startoval pouze jednou, když zvítězil v květnovém kvalifikačním dostihu, Velké ceně města Pardubice.

RENARD ARGENTÉ – běhá velice spolehlivě. Loni zvítězil na mostecké dráze a říjnu získal pro sebe Cenu Vltavy. Letos se v Pardubicích poprvé představil v květnovém dostihu II. kategorie, kde byl devátý. Potom nedokončil červnovou kvalifikaci a ve Velké mostecké steeplechase o měsíc později byl čtvrtý.

RUBÍN – velmi dobrý skokan, ale při sedmapadesáti startech v překážkových dostizích zatím nedokázal zvítězit. Loni měl na dosah životní úspěch, když podal skvělý výkon v Ceně Labe a měl na dosah cenné vítězství, britský Francouz Sarika, se kterým se příliš nepočítalo, byl ale proti a v závěru jej lehce o sedm délek porazil. Letošní dva starty v Pardubicích a ve Světlé Hoře jeho bilanci nevylepšily, když zůstal na trati a do cíle se nepodíval.

SHERARDO – spolehlivý překážkář, který od srpna roku 2009 všechny své starty dokončil. Má ve své sbírce celou řadu cenných umístění, většinou ale v klasických steeplechase. Loni neběhal, letos skončil hluboko v poli poražených v Úvodní cross country Koroka, potom byl koncem května třetí v klasické steeplechase za Gejzirem a Betpak Dala a v červenci se umístil pátý v Karlových Varech.

SILVER REGENT(USA) – loni v Pardubicích vyhrál dva těžké dostihy, v září kvalifikační a zdál se být velkou nadějí pro další ročníky Velké pardubické. Jako favorit ale potom v Ceně Labe dostih dokončil až jako šestý a ani letos se nepředvedl v nejlepším světle, když koncem června proběhl cílem devátý v dostihu II. kategorie.

SOROS(POL) - někdejší vítěz derby v Polsku se u nás zatím marně pokouší zařadit mezi spolehlivé stálice překážkových hvězd. Možná to není jeho chyba. Největších úspěchů dosahoval v rychlostních překážkových dostizích. Před časem byl velice úspěšný v Lysé, kde vyhrál jak Prvomájovou steeplechase, tak i Memoriál Evy Palyzové. Loni vyhrál pardubickou edici Poháru Josefa Váňi a potom dominoval i v italském Meranu. Letos startoval pouze jednou koncem července v Pardubicích, kde po nevýrazném výkonu dokončil Letní cross country jako daleko poslední. Pardubické oranice zatím nejsou jeho oblíbenou disciplínou, na „klasice“ mohl dosáhnout mnohem více.

TEMPLÁŘ - bratr slavného Tomise má ve své sbírce několik cenných umístění. Loni zde vyhrál dostih III. kategorie, byl druhý, dvakrát třetí a pátý v Ceně Vltavy. Letos startoval pouze jedno, když v červencové Letní cross country se umístil pátý za výbornými Klaus, Hinton, Ohio a Dorotka.

TIUMEN(POL) - trojnásobný vítěz Velké pardubické poslední dva roky nezvítězil. Předloni byl třetí v zářijové kvalifikaci a potom i třetí ve Velké pardubické za Orphee Des Blins a Roninem. Loni byl v červnové kvalifikaci druhý za Trezorem a potom nedokončil Cross country Peruána a Velkou pardubickou, když po chybě na jedné z překážek ztratil svého jezdce. Letos byl v červnu v dostihu II. kategorie třetí za mladými nadějemi Goscaterem a Modenou. I když má již svůj zenit výkonnosti za sebou, při optimální formě může stále bojovat s nejlepšími o vítězství.

TROPIC DE BRION(FR) – loni ve Francii dokázal zvítězit a několikrát se umístil. Ve Velké pardubické pak podal výborný výkon a dlouho se zdál být vážným kandidátem na přední umístění. Nakonec v závěru neměl dostatek sil a cílem proběhl jako polední, šestý. Letos při jediném startu nedokončil Úvodní cross country Koroka.

ZULEJKA - výborná klisna dokázala již v šesti překážkových dostizích zvítězit. V roce 2011 získala současně s Ursanem Prvomájovou steeplechase v Lysé nad Labem a v témže roce byla v Pardubicích čtvrtá v srpnové kvalifikaci. Velkou pardubickou pak nedokončila. Předloni v Pardubicích při jediném startu zvítězila v Cross country Železníka. Loni neběhala. Letos byla na pardubické dráze v dostizích III. kategorie sedmá a koncem července druhá za bratrem Zugorem.
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net