WroblewskiJeden z vrcholů karlovarského nedělního mítinku, Lázeňskou míli, nečekaně ovládla svěřenkyně Grega Wroblewskiho Nidara s ž. Petrem Foretem v sedle. Klasické vítězce se tak podařilo poprvé se prosadit mezi staršími koňmi. A co nejen na její výsledek říká úspěšný trenér?


Pane Wroblewski, Nidara i s hmotností nad 60 kilogramů dokázala s přehledem porazit kvalitní mílaře. Očekával jste od klisny takový výsledek? Zatím se jí tolik v sezóně nedařilo…
Nidara bohužel na jaře nevypadala dobře, pořád se nemohla dostat do dobré kondice, zkrátka nebyla v cajku. Pak se začala lepšit a v poslední době dobře pracovala. Dostala se do svých nejlepších momentů v tréninku. Ale nepředpokládal jsem, že by to v Lázeňské míli mohlo dopadnout až takhle dobře. Po dostihu je Nidara v pořádku a tak se těším, že bude v dobrých výkonech pokračovat. Budeme jí hledat nějaký další dostih.

V neděli v Karlových Varech debutovala její dvouletá polosestra Nana Angela, která v Ceně EBF doběhla na třetím místě. Slibujete si od ní do budoucna?
Nana Angela se v dostihu ukázala dobře, šla pořád dopředu. Myslím, že do budoucna by mohla jít ve stopách Nidary. Letos by měla běžet ještě asi dvakrát, ale to hlavní od ní čekáme příští rok. Takže letos ji nebudeme posílat do větších dostihů.
Nidara Lazenska mile

Nidara stáje Pegas s ž. Petrem Foretem vítězí před Everest Hillem v Lázeňské míli

Poslední klasický dostih sezóny už klepe na dveře. Uvidíme v něm některého z vašich svěřenců?
Saint Legeru se nezúčastníme.  Pro Monsiera Bachira by to bylo moc brzy po startu ve Francii, takže poběží slovenský Saint Leger. A Navika dostane poslední šanci v proutěných překážkách v sobotu v Pardubicích, jestli ji to nebude více bavit. Pokud ne, tak už by asi letos neběhala.

A chystáte se s některým svěřencem v nejbližší době do zahraničí?
Dvouletého Icara by měl čekat v neděli třetí start ve Francii ve Vittelu, tentokrát v Grand Criterium de Vittel na trati 1600 metrů. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net