IMG 1993Dva dostihy dnes II. kategorie, ale ještě před pár lety klasifikované jako dostihy I. kategorie či dokonce NL, byly vrcholy dnešního mítinku v Karlových Varech. Oba skončily úspěchem koní domácícho chovu, kterému se nejen podařilo zastavit početní propad, ale daří se mu i prosazovat se ve významných dostizích i na úkor importovaných koní.


Prvním karlovarským vrcholem byla Lázeňská míle - pod záštitou společnosti City Golf & Racing Club s.r.o., dvojková zkouška na distanci jedné míle o 90 tisíc korun. V ní si po aktivním průběhu vzpomněla na své nejlepší dny čtyřletá Nidara (Kallisto - Nana D'Anjou, Nashamaa), loňská klasická vítězka z chovu Jiřího Trávníčka, která jistě o 3/4 délky zdolala stejně starého Everest Hilla (Tiger Hill), přičemž třetí místo kontrolovala další klisna českého chovu Old Glory (Access to Java).

Taktéž před pár lety jako NL klasifikovaná Ceny Masise - Grandhotelu PUPP (II.k., 2, 1200 m, 90.000 Kč) se již několik let běhá jako dopstih II. kategorie, přesto však zůstává nejvýznamnějším letním střetnutím koní nejmladšího ročníku. Start-cíl se v něm prosadil Valmont Ohne (Look Honey - Vadeona. Security Risk), další vítěz z péče trenéra Petrlíka, reprezentující nejen stáj, ale i chovu Rabbitu Trhový Štěpánov, který o hlavu porazil mocně finišující Ocaru (Goodricke). Třetí doběhla Luxana (Observatory) a čtvrtá Bella Cullen, další příslušník posledního ročníku Sadler's Wellsova syna Look Honey.

Jiný Sadler's Wellsův syn Montjeu se prosadil hned v úvodu dne, když ve čtyřkovém handicapu Cena stáje Jasna získala své první životní vítězství tříletá Tautou Montjeu stáje Joly, zakoupená před dvěma lety na srpnové dražbě v Deauville za 90 tisíc euro, která po tuhém boji porazila o 7 kilo zatíženějšího pravého bratra Ready for Life Roony (Rainbows for Life). Následující Cenu společnosti Realistic, a.s. (IV.k., 1600 m, 35.000 Kč) vyhrála šestiletá Agrese (Bully Pulpit - Amantka, Five Star Camp) z chovu Josefa Pšurného pro stáj Protendon-Hulínský a další, už čtvrté vítězství dne pro koně domácího chovu, získal v závěrečné Ceně společnosti Karel Holoubek Trade Group, a.s. (III.k., 1400 m, 60.000 Kč) sedmiletý Traffic Tour (Pentire - Trystero, Shareef Dancer) z chovu CK Martin Tour, nyní hájící barvy stáje Aliance Jičín. Vedle Ceny Masise byl ve Varech na programu ještě jeden dostih dvouletých - Cena EBF (III.k., 1600 m, 60.000 Kč), ve kterém se po boji s Oriental Sky (Tiger Hill) prosadil hnědák Aldzarb (Duke of Marmalade) Ramzana Kadyrova, který na loňské říjnové dražbě ročků v Deauville stál 145.000 euro. Třetí finišovala, půl hodiny před úspěchem své polosestry Nidary, Nana Angela (Soldier of Fortune). V sedle vítěze byl úřadující šampión Bauyrzan Murzabayev, kterému se dnes podařilo završit hattrick. Závěrečný triumf získal znovu se svěřencem trenéra Šavujeva ze stáje Ramzana Kadyrova tříletým Dasho Top (Oratorio), s nímž lehce vyhrál trojkovou Cenu společnosti Rabbit Trhový Štěpánov.

Fotogalerie z karlovarského mítinku

                Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net