logo VP1Už jen necelých 6 dní zbývá do startu vrcholu naší překážkové sezóny 123. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Dostihový spolek pro Vás zatím připravil vizitky všech startujících.

 

AL JAZ – patří k objevům letošní sezóny, zařadil se mezi širší špičku našich nejlepších krosařů. Už loni v Pardubicích na závěr roku vyhrál dostih IV. kategorie a letošní sezónu zahájil vítězstvím o kategorii výše. Potom sice dva dostihy nedokončil, ale koncem července opět zvítězil ve III. kategorii před Thalliem a Brokerem. A zářijové kvalifikaci pak byl druhý za Silver Regentem, když za sebou nechal Moulu, Speranzu a další.

Jezdec Josef Sovka startoval ve Velké pardubické třikrát, nejlépe byl předloni čtvrtý s Flambionem.

BODYGUARD (POL) – loni na úvod sezóny vyhrál v Bratislavě Jarní cenu Petržalky, potom v Pardubicích dostih nedokončil a v říjnu byl šestý v Závěrečné steeplechase. Letos proběhl cílem květnové kvalifikace jako dvanáctý a v srpnu menší dostih nedokončil.

Žokej Jaroslav Brečka ve Velké startoval sedmkrát, v roce 1992 zvítězil v sedle Quirinuse.

BROKER (GER) – jako tříletý zvítězil dvakrát v proutkách v Itálii. Předloni se začal specializovat na Pardubice a získal několik umístění, loni pro zranění neběhal. Letos se třikrát umístil v dostizích nižší kategorie a v srpnu se postavil na start kvalifikačního dostihu, kde podal skvělý výkon a získal druhé místo za Trezorem a nechal za sebou Budapeste, Kasima a další soupeře.

Žokej Thomas Boyer při dvou startech ve Velké pardubické zatím nezískal umístění.

BUDAPEST (IRE) – jeden z našich nejlepších steeplerů současnosti. Až do loňského roku startoval většinou v Itálii, v dostizích nejvyšších kategorií, kde dosáhl několika významných úspěchů. Vyhrál zde jeden dostih přes proutěné překážky a šestkrát zvítězil ve steeplechase. V roce 2010 byl druhý v Gran Premio Merano, o rok později třetí a loni pátý. Předloni byl o krk po tuhém boji druhý v Pardubicích ve Zlatém poháru za vítězným Rabbit Wellem, a loni v červenci zvítězil ve Velké mostecké steeplechase. Letos se zaměřil na Pardubice. V květnové kvalifikační Velké ceně města Pardubice byl třetí za Bremen Planem a Klausem, koncem července proběhl cílem šestý v klasické steeplechase, Poháru Josefa Váňi, a v srpnové kvalifikaci byl znovu třetí, za Trezorem a Brokerem.

Žokej Josef Váňa mladší ve Velké startoval již pětkrát, dvakrát se umístil jako pátý v sedlech koní Juventus a Decent Fellow.

CANTRIDARA (SLO) – loni v Pardubicích na úvod sezóny vyhrála klasickou steeplechase III. kategorie a na podzim byla sedmá v Ceně Labe. Letos zde v červnu získala čtvrté místo v dostihu II. kategorie za Silver Regent, Marinusem a Moulou a srpnu nedokončila kvalifikační dostih. Zářijovou kvalifikaci pak dokončila jako pátá.

Amatér Freddie Mitchell startuje ve Velké pardubické poprvé.

FRENEYS WELL(GB) – loni byl čtvrtý a poté zvítězil v dostizích PTP. Letos startoval sedmkrát, nejprve byl sedmý ve steeplechase, potom dvakrát třetí v PTP, v březnu a v dubnu se neumístil ve steeplechase a v létě dvakrát v proutkách.

Jezdec Martin Ferris startuje ve Velké pardubické poprvé.

KASIM – v Pardubicích již dokázal dvakrát zvítězit ve čtyřkovém krosu, naposledy loni v srpnu. V říjnu byl šestý v Ceně Labe. Letos na úvod sezóny nedokončil dostih III. kategorie a v červnu se představil ve Zlatém poháru, kde podal výborný výkon, ale v závěru nestačil na třídovější soupeře a cílem proběhl jako šestý. Koncem června nedokončil kvalifikační dostih a v červenci v Lysé nad Labem zvítězil v Memoriálu Evy Palyzové. V srpnové kvalifikaci pak proběhl cílem jako čtvrtý za Trezorem, Brokerem a Budapestem.

Žokej Marcel Novák startoval ve Velké již třikrát, zatím nezískal umístění.

KLAUS (POL) – v posledních dvou letech patří mezi elitu našich krosařů. Předloni v Pardubicích vyhrál nejprve dostih III. kategorie a poté Cross country Železníka na trati Ceny Labe. V srpnové kvalifikaci byl pak druhý za Tiumenem, v říjnu nedokončil Velkou pardubickou a byl druhý ve Velké slušovické steeplechase za Godeou. Loni startoval třikrát, v červnu byl čtvrtý v kvalifikačním Memoriálu majora Miloše Svobody, v srpnové kvalifikaci byl druhý za Trezorem a Velkou pardubickou dokončil jako devátý. Letos startoval dvakrát, v květnové kvalifikaci byl druhý za Bremen Planem a v červenci na domácí dráze ve Světlé Hoře opět druhý za nadějným Moulou.

Žokej Jaroslav Myška startoval ve Velké pardubické již desetkrát, nejlépe byl třikrát čtvrtý v sedlech koní Torpille a dvakrát s Mandarinem, třikrát byl pátý s Modřenkou, Narratorem a Klipem.

MOUNT SION (IRE) – loni zvítězil jednou ve steeplechase a letos při šesti startech zvítězil dvakrát. V srpnu byl nejprve pátý ve steeplechase na 5000 metrů a naposledy startoval koncem září, kdy dostih nedokončil.

Žokej Richard McLernon loni ve Velké startoval poprvé, s koněm Doctor Pat byl sedmý.

NIKAS – patří do širší špičky našich krosařů, specializuje se na Pardubice a od roku 2010, kromě jednoho startu ve Slušovicích, nikde jinde neběhal. Předloni zde vyhrál nejprve cross country IV. kategorie a říjnu si připsal zatím největší úspěch, když překvapivě po skvělém výkonu zvítězil v Ceně Labe. Loni byl nejprve dvakrát sedmý, ve druhém případě v květnové kvalifikaci, v srpnu pak zvítězil v Cross country Peruána na trati Ceny Labe. V září byl druhý v dostihu III. kategorie a v dobré pozici nedokončil Velkou pardubickou, když po Velkých zahrádkách se „utopil“ v hluboké oranici a ztratil svého jezdce. Letos startoval třikrát, v květnové kvalifikaci byl osmý, koncem srpna v Cross country Peruána čtvrtý a v září v dostihu III. kategorie šestý.

Žokej Dušan Andrés má již osmnáct startů ve Velké pardubické, v roce 2007 zvítězil v sedle Sixteen, jednou druhý s Decent Fellow, dvakrát třetí s Czankou a Valldemosem, čtvrtý s Maskulem a dvakrát pátý s Gemerem a Valldemosem.

ORPHEE DES BLINS (FR) – loni vyhrála v Pardubicích nejprve dva menší dostihy a v srpnové kvalifikaci byla třetí za Trezorem a Klausem. V říjnu pak zvítězila překvapivě ve velkém stylu suverénně Velkou pardubickou. Letos opět suverénně zvítězila nejprve v Červnové cross country Válečníka, kde snadno porazila krosové sprintery specialisty v čele se slovenským Cardamem a v srpnu potom zvítězila v Cross country Peruána na 5200 metrů.

Bude patřit k největším favoritům.

Žokej Jan Faltejsek ve Velké pardubické startoval sedmkrát, loni zvítězil s Orphee Des Blins, předtím se neumístil.

PEINTRE ABSTRAIT (IRE) – loni se specializoval na pardubické cross country. V polovině května zvítězil v dostihu IV. kategorie na 4500 metrů, potom byl čtvrtý a sedmý o kategorii výše. V říjnu vybojoval v Ceně Vltavy páté místo. Letos se zde již představil v Úvodní cross country Koroka a podal skvělý výkon, když bojoval v závěru dostihu s nejlepšími a získal v těsném doběhu čtvrté místo za Zarifem, Hipo Jape a Cherwickem. V květnové kvalifikaci proběhl cílem jako devátý a v srpnu byl třetí v dostihu IV. kategorie.

Jezdec Lukáš Matuský ve Velké pardubické startuje poprvé.

SEŠLOST – loni startovala třikrát v Pardubicích, v červnu byla sedmá v cross country III. kategorie a v srpnu podala velice pěkný a nadějný výkon v generálce na Cenu Labe, když proběhla cílem jako čtvrtá i poté, co jezdec závěr dostihu vypustil po neobjetí problematicky umístěného točného bodu a následně byla klisna diskvalifikovaná. Vzestup výkonnosti pak potvrdila druhým místem v Ceně Labe za vítězným Cherwickem. Letos dokončila květnovou kvalifikaci jako třináctá v srpnové Cross country Peruána byla šestá.

Žokej Liam Treadwell je vítězem liverpoolské Grand National, ve Velké pardubické startoval loni s Trezorem poprvé, předtím spolu vyhráli dva kvalifikační dostihy, ve Velké se neumístili.

SHALIMAR FROMENTRO (FR) – loni se několikrát umístil a koncem září byl třetí v cross country v italském Meranu. V polovině listopadu byl druhý v cross country na 5400 metrů, který vyhrál dnešní účastník Ceny Labe Sarika. Letos startoval čtyřikrát a vždy dostih dokončil, nejprve byl šestý, potom dvakrát čtvrtý a naposledy začátkem srpna ve Francii v Craonu byl pátý v cross country seriálu Crystal Cul na 6000 metrů.

Jezdec Alain De Chitray ve Velké pardubické dosud nestartoval.

SPERANZA – běhá velice spolehlivě, loni byl v Pardubicích a v Kolesách čtyřikrát pátý a sezónu uzavřel třetím místem v Ceně Labe za Cherwickem a Sešlostí, když za sebou nechal Amaragona, Rubína, Kasima, Cantridaru a další. Letos zde byl koncem května v dostihu II. kategorie v těžké konkurenci šestý, když zvítězil Charme Look, v červencovém Memoriálu Evy Palyzové byl opět čtvrtý, zvítězil zde Kasim a koncem srpna opět čtvrtý na mostecké dráze za skvělými Rabbit Well, Hetman Polny a Alberto. A čtvrtý byl i v zářijové kvalifikaci za Silver Regentem, Al Jazem a Moulou.

Žokej Pavel Kašný ve Velké startoval desetkrát, nejlépe byl třetí s Eliškou Přemyslovnou a dvakrát pátý s Hřivnou a Mandarinem.

STATUS QUO – ze třinácti startů v překážkových dostizích zatím žádný dostih nevyhrál. V posledních dvou letech startoval většinou v dostizích III. kategorie. Loňskou sezónu zahájil šestým místem na brněnské dráze a potom nedokončil dostih v Pardubicích. V září zde ale pak byl čtvrtý v trojkové cross country a v Ceně Vltavy získal třetí místo ze Sheronem a Zarifem. Letos byl v květnové kvalifikaci čtvrtý za Bremen Planem, Klausem a Budapestem, koncem července a v září pak byl dvakrát sedmý.

Žokej Marek Stromský ve Velké startoval již jedenáctkrát, v roce 2010 byl druhý s běloušem Amant Gris, když rok předtím byli pro nedodržení kurzu dostihu diskvalifikováni z prvního místa.        

TIUMEN (POL) – naše největší překážková hvězda posledních let, trojnásobný vítěz Velké pardubické z let 2009-2011. Loni startoval pouze dvakrát. V zářijovém kvalifikačním dostihu byl třetí za Roninem a Valldemosem a ve Velké pardubické pak opět třetí za Orphee Des Blins a Roninem. Letos se představil poprvé v červnové kvalifikaci, kde byl druhý za Trezorem a v srpnové kvalifikaci pak po chybě na Velkém anglickém skoku dostih nedokončil. Bude se pokoušet o čtvrté vítězství a vyrovnání rekordu legendárního Železníka.

Žokej Josef Váňa je rekordmanem dostihu, startoval již 26x, osmkrát zvítězil, nejprve čtyřikrát v sedle Železníka, potom s Vronskym a třikrát s dnešním partnerem Tiumenem. Třikrát byl druhý s Paramonem, Retrieverem a Juventusem, čtyřikrát třetí s Kedonem, Decent Fellow, Juventusem a Tiumenem a dvakrát čtvrtý s Matia Mou a Kedonem.

TOMIS – největšími úspěchy za kariéru jsou vítězství v Ceně Labe v roce 2008, o rok později vyhrál v Pardubicích kvalifikační Velkou cenu města Pardubice a předloni se zapsal i na listinu vítězů Cross country Albertovce, kde porazil v té době zatím dvojnásobného vítěze Valldemosa. Loni byl třetí v květnové kvalifikaci, poté druhý v Albertovci a nakonec nedokončil Velkou pardubickou. Letos převedl pěkný výkon v Cross country Sagara, kde byl čtvrtý za Charme Look, Frasinim a Silver Regent a v červnové kvalifikaci získal třetí místo za Trezorem a Tiumenem.

Jezdec Ondřej Velek loni ve Velké startoval poprvé a neumístil se.

TREZOR (POL) – v roce 2010 byl druhý v Ceně Labe a další sezónu se věnoval především startům v zahraničí, kde byl v Meranu dvakrát druhý a ve Francii čtvrtý. Poté nedokončil Velkou pardubickou. Loni zářil ve spojení s anglickým žokejem Liamem Treadwellem a spolu zvítězil ve dvou kvalifikačních dostizích. Ve Velké pardubické pak patřili k favoritům, ale skončili stejně jako většina v průběhu dostihu aktivních v poli poražených a cílem proběhli na osmém pořadí. Letos startoval dvakrát, v červnu zvítězil v kvalifikačním Memoriálu majora Miloše Svobody před Tiumenem a Tomis a koncem srpna vyhrál další kvalifikační dostih před Brokerem a Budapestem.

Žokej Josef Bartoš ve Velké pardubické startoval desetkrát, dvakrát zvítězil s Decent Fellow a Sixteen, třikrát byl druhý, jednou s Decent Fellow a dvakrát se Sixteen a jednou byl se Sixteen třetí.

TROPIC DE BRION (FR) – loni dvakrát zvítězil v dostizích na 4500 metrů na dráze v Argentanu. Letos v březnu na stejné dráze opět v obdobném dostihu zvítězil, když předtím se dvakrát umístil. Začátkem dubna byl čtvrtý v dostihu na 5400 metrů a v květnu šestý na 5800 metrů. Naposledy startoval v červenci a v dostihu na 4500 metrů byl třetí.

Jezdec Marc-Antoine Dragon ve Velké dosud nestartoval.

ZEST FOR LIFE (IRE) – loni získal několik umístění. Letos startoval šestkrát a koncem dubna zvítězil v Punchestownu ve steeplechase na 4800 metrů. O několik dní později byl na téže dráze druhý v obdobném dostihu. V srpnu a v září se dvakrát neumístil v dostizích přes proutěné překážky.

Amatér Sam Waley-Cohen ve Velké pardubické dosud nestartoval.

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking