Zariyannka2Pro stáj Lokotrans Slovakia majitele Tibora Cvika bude start  Zariyannky druhým pokusem o zisk české modré stuhy. Ten první se odehrál před dvěma lety a jeho hlavním hrdinou byl hnědák Thisisthekey, který se až v dostihu těsně před Derby zbavil přídomku nezvítězivší. V Derby, do něhož nastupoval jako třetí favorit, pak ale zklamal až 15. místem. Také Zariyannka, taktéž připravovaná Zdeno Koplíkem, vyhrála zatím jen svůj poslední start před Derby a i ona bude zhruba na pozici třetího favorita. Připraví i ona majiteli zklamání nebo jej naopak naplní radostí?   


 

dres  ZARIYANNKA (IRE) 
First Defence - Zaridiya (Duke of Marmalade)
Majitel
: LOKOTRANS Slovakia CZ
Chovatel: HH The Aga Khan's Studs
Trenér: Zdeno Koplík
Jezdec: ž. Tomáš Lukášek
Vývoj handicapu v ČR: /79,5 - 79,5

Kariéra:
Zariyannka byla zakoupena letos v únoru jako nestartovavší tříletek na mixed dražbě v Deauville za 5.500 € a to prostřednictvím Chris Richner Bloodstock.  

Svěřenkyně Zdeno Koplíka nastoupí na start Českého derby s pouhými třemi starty v noháh. To je i historicky velmi nízký počet, a to se letos Derby běží až 6. září, nejzazším termínu, v jakém se kdy naše modrá stuha konala. Ale letošek je vůbec mimořádný a nutno říci, že mimořádná je i ta nejšancovější klisna, která do něj nastupuje. Stejně tak je mimořádná i její kariéra, odehrávající se dosud pouze v klasických dostizích. Debutovala v Jarní ceně klisen (záznam), kde ztratila na startu asi 4 délky, přesto dokázala získat čtvrté místo. Skvělý finiš, opět ze zadních pozic, předvedla ve Velké jarní ceně (záznam) ve které nestačile jen na Ratea. Svou cestu k derby ukončila v Oaks (záznam) a i tam přišla ze zadu s pěkným závěrem, kterým o 3/4 délky po boji zdolala vodící Vivienne Wells. Ve všech startech ji dosud jezdil Radek Koplík, který však pro Derby dal přednost Opasanovi a do sedla Zariyannky se vyhoupne mezinárodně ostřílený Tomáš Lukášek.

Rodokmen:
Zariyannka je dcerou amerického First Defence (Unbridled's Song), Gr.1 vítěze na distancích 1200 a 1400 metrů, před 4 lety prodáného Juddmontem do Saudské Arábie. Ani matka Zaridiya (Duke of Marmalade) neběhala delší tratě, nejlépe se cítila na míli, kde se též umístila v listed. Pokud hledáme vytrvalecké geny, pak se musíme soustředit na rodinu, z níž pochází i neporažená vítězka Prix de l'Arc de Triomphe Gr.1) Zarkava (Zamindar). Více o klisnině rodokmenu zde.

Resumé:
Ač nemá zrovna vytrvalecký rodokmen, Oaks prostála bez problémů a tudíž by v tomto ohledu neměla mít problém. Má skvělý finiš, umí chodit ze zadu a zdá se, že zatím nenarazila na strop své třídy. Kde leží nám poví až Derby, pokud se však bude nadále zlepšovat jako dosud, může směle bojovat o medailové umístění a zřejmě je největším soupeřem favorizovaného Opasana. (miv)

Předchozí vizitky:
1. JOGANVILLE

2. POLISH KING
3. FRAGA
4. TROOP COMMANDER
5. COTE JARDIN    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net