most5Dvě jedničkové zkoušky, Memoriál dr. Frankenbergera pro tříleté a Memoriál Vlastimila Smolíka pro starší koně, byly vrcholem prvního mosteckého mítinku letošní sezóny a v obou se prosadili svěřenci trenéra Josefa Váni, který do jejich sedla povolal španělského šampióna žokejů s českým pasem Václava Janáčka.


Jako první přišel na řadu Memoriál dr. Frankenbergera - Cena první dámy České republiky (I.k., 2000 m, 135.000 Kč). Favoritem dostihu, jehož vítězové se dvakrát prosadili v Českém derby (2004 - Darsalam, 2006 - Laureat), byl po výkonu v Karlových Varech ALPHEUS (Galileo) stáje Joly a i dnes pod žokejem Janáčkem ukázal, že derby ambice nejsou v jeho případě nijak od věci. V nijak rychlém dostihu (2:08,96) se držel vedoucího Rabbit Focuse a když ten před posledním obloukem začal odpadat, chopil se vedení a v cílové rovince bez problémů odrazil útok Victory Bowl (Turtle Bowl). Třetí místo získal finišem zvenčí Hasan (Yeats), aktuálně nabízený stájí Zeas Staré Hradiště k prodeji. Čtvrtý skončil jediný zástupce českého chovu v poli Golden Devil (Pop Rock).

Ještě snazší práci měl čtyřletý SHAYWAN (Sinndar), Christianem Richnerem na podzim ve Francii jen za 6.000 euro zakoupený hnědák stáje Martina Horáka, který v Memoriálu Vlastimila Smolíka (I.k., 4+, 2400 m, 135.000 Kč) potvrdil formu z předchozích dvou startů a i díky taktickému výkonu žokeje Janáčka proměnil i třetí start v řadě ve vítězství. V dostihu se společně s favorizovaným Aztekem držel na konci pole, po vytočení oblouku před cílovou rovinou se mu krásně otevřel prostor u bariéry a silným finišem se začal vzdalovat soupeřům až na konečných 5 délek. Druhý doběhl Fernando (Sabiango), zvenčí útočící Aztek (Moonjaz) ztrácel na třřetím místě dalších 5 délek.

Jubilejní 1000. dostih na mosteckém závodišti, Cenu statutárního města Teplice (II.k., 4+, 1400 m, 90.000 Kč), vyhrála jistě DALLY HIT (Ad Valorem) stáje Hippolit Star Pejšková, pro níž byl dnešní triumf prvním vítězstvím po roce a půl.       
 
Šestiletá DANG GIA (Lawman) unesla v handicapu Cena SBD Krušohor (III.., 4+, 2000 m, 60.000 Kč) 60,5 kg a i délky před 48,5 kg zatíženým Pepou Havlem získala stáji Protendor-Hulínský druhé vítězství od její koupět skrze Katalog plnokrevníků.

Tříletému ročníku byla vedle hlavního dostihu věnována již jen Cena Rádia Blaník (III.k., 3, 1800 m, 60.000 Kč), kterou jistě vyhrála DIREDAWA (Access to Java - Dedarina, Zaha) z chovu Václava Luky, jediný kůň domácího chovu v poli.

Mostecký hipodrom dnes hostil i dva překážkové dostihy. V úvodní Ceně města Bílina (stch, IV.k., 3800 m, 60.000 Kč) se lehce prosadil INTILETAS (Look Honey), syn někdejší šampiónky dvouletých klisen Irské Šipky (Mukaddamah), v závěrečné Ceně Deníků (stch, IV.k., 3300 m, 60.000 Kč) navázal na vítězství v proutěnkách v Lysé pětiletý SUNDARA (Galileo), třetí dnešní vítěz trenéra Josefa Váni.               

           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net