Trk Dalibor foto Petr edivDalibor Török má za sebou řadu trenérských úspěchů v rovinových dostizích. V sobotu 25. května k nim přidal cenné vítězství na překážkách. Trenérsky je podepsaný pod vítězstvím Godfreye v první kvalifikaci na letošní Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Osmiletého tmavého hnědáka připravuje ho pro DS Pegas Jiřího Trávníčka.


Povedl se ten majstrštyk, že jsme vyhráli kvalifikaci. Já to považuji za jeden z největších překážkových trenérských úspěchů. Dlouho jsem se za trenéra překážkových koní nepovažoval, ale teď máme ve stáji překážkových koní víc. Jsem za tento úspěch moc rád. Věděli jsme, že náš kůň měl formu," usmíval se po dostihu Dalibor Török.

Tempa se ujal žokej Myška se Sexy Lordem. To vám asi vyhovovalo...
Perfektně to rozjel v poctivém tempu. Nebyly tam žádné kolize, karamboly, všichni dobře skákali. Regulérní dostih.

Loni vyhrál první kvalifikaci Chelmsford, letos jste byli o hlavu šťastnější vy. Co podle vás rozhodlo?
Ano, zase si to rozdali. Zřejmě jsme byli šťastnější, možná připravenější.

Godfrey ukázal dobrý konec. Poslední proutěnku skákal jako čtvrtý. Věřil jste, že to stihne na vítězství?
Godfrey je vytrvalý, má dobrý konec, takže s ním Dan Vyhnálek v dostihu nikam nepospíchal. Když jsem pak viděl, že je na poslední proutce mezi nejlepšími, tak jsem věřil v dobrý výsledek. Ne, že by to bylo na vítězství, to úplně nebylo cílem, ale Daník zabojoval. Věděl, že mu kůň jde. Myslím, že ho ani nemusel moc pobízet bičíkem. Vyjížděl ho hlavně rukama.

Teď se zrovna díváte, jak se v kroku pomalu zkliďňuje. Dá se už teď říci, jak prostál 5800 metrů dlouhý dostih?
Je vyfouknutý, tak myslím, že jsme kvalifikaci absolvovali v pořádku, takže pro něj dostih nebyl ničím hrozným. Doufám, že jsme tedy absolvovali v pořádku a máme se na podzim na co těšit.

Přes hlavu nosí valach stínidla, aby ho nic nerozptylovalo. Je Godfrey něčím specifický?
Je to takový trochu poděs, chová se trochu jako hříbátko, na všechno kouká. Ale když se závodí, tak je to spolehlivý skokan a dobrý vytrvalec, což do Velké pardubické potřebujeme.

Platí pro něj, že čím pro něj dál, tím lépe?
Snad ano. Je to ještě relativně mladý kůň. Teď budeme dolaďovat s panem majitelem, jestli půjde ještě nějaký přípravný dostih, nebo už se soustředí na Velkou pardubickou.

zdroj: Tisková zpráva Dostihového spolku
foto Petr Šedivý    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net