chuchle4Letošní dostihová sezóna na závodišti v Praze bude zahájena ve 14 hodin a celkem se návštěvníci mohou těšit na 8 dobře obsazených dostihů. Největší pozornosti se bude těšit předzkouška Jarní ceny klisen, 42. Memoriál Rudolfa Deyla, kam realizační týmy vyslaly 12 tříletých nadějí. Pozice předběžné favoritky patří klisně DS Pegas Sedmikrásce, která loni zaujala druhým místem v Ceně zimní královny.


Pokud zabrousíme do historie, tak reprezentantům bíločervených barev se v Memoriálu Rudolfa Deyla daří. Klisny stáje Pegas ho ovládly čtyřikrát, z toho v posledních pěti letech dokonce třikrát. Sedmikraska (Excellent Art) loni kromě již zmíněného druhého místa snadno vyhrála svůj srpnový debut v Karlových Varech. Letos bude debutovat, stejně jako její soupeřky. Jedinou výjimkou je Efily (Slickly), která letos již startovala třikrát. Při posledním startu ji jezdila Ingrid Janáčková a jednalo se o dobrou prověrku mezi tříletými koňmi v dostihu o 37.000 euro ve Fontainebleau. Solidní rozběhanost z Francie by mohla být velkým pozitivem.

Velmi dobrá pověst provází z loňska také svěřenkyni trenérky Vocáskové Chiquititu Chic (Lilbourne Lad). Klisna startovala čtyřikrát a pokaždé potěšila finančním ohodnocením.  Umístila se v Ceně Masise, slovenské zimní královně i tradičním maďarském Gröf Karoly Gyula emlékverseny, kde doběhla druhá. Z dvojice svěřenkyň trenéra Petrlíka toho loni více ukázala Anshoa (Sholokhov), která sice zatím nestartovala mezi elitou, ale dvakrát zvítězila včetně dostihu druhé kategorie. Tialine (Martaline) také již dokázala zvítězit. Poté ještě doběhla třetí v dostihu,který ovládl Secretive Lord. Ten byl minulou neděli druhý, a zároveň nejlepší z tuzemských tříletků, v dostihu druhé kategorie v Bratislavě. Stájovou kolegyní Secretive Lorda je Zamiranda (Pop Rock). Ryzka loni startovala jen jednou, ale je bez ztráty kytičky...

Eso v rukávu také může mít Greg Wroblewski, který trénuje nové jméno v českém turfu Džidžali (Ruten). Ta pod vedením trenéra Janikowskiho loni běhala třikrát mezi polskou elitou. Kromě vítězství při debutu se umístila v Nagrodě Skarba, Cardei i Efforty. Své příznivce určitě bude mít polosestra skvělé překážkářky Delight My Fire, Douna (Stormy River). Ta nově reprezentuje stáj švédského majitele Hvitas stjerna ČR a loni upoutala pátým místem ve slovenské zimní královně. Předtím ovšem proměnila ve Slušovicích svůj debut ve vítězství. 

Vítězství některé z dalších klisen - dvakrát umístěné Lacorany (Blue Coral), další klisny stáje Rabbit Trhový Štěpánov Latigery (Egerton), debutantky Celine My Heart (Dick Turpin) a Nicole Megan (Bushranger) by bylo velikým překvapením, ale ne úplně vyloučeným. Přes zimu mohly dorůst do jedničkové výkonnosti.

Dostih druhé kategorie v nedělním programu chybí, ale tři jízdy třetí kategorie jsou také velmi zajímavé. Pozornost bude určitě poutat Cena Messenger, a.s. na 1400 metrů, kam vysílá Josef Váňa spolufavorita Českého derby Hudson Canyon a Alphea, tedy oba syny Galilea pořízené z Irska. Je tu také ale Anitschka (Arcano) a a čtvrtý z Karpatské ceny Ilchi (Majestic Missile).

Zajímavé tříleté soustředila na startu také vytrvalecká Cena šampionátu Nikon Ladies Cup 2016. Kromě dalších Galileů Timekeepera, Changing Guarda a Urban Joye bude určitě hodně sledován polobratr Trip to Rhodose Trip to Sydney (Sunday Break), účastnice zimní královky Mandurka (Manduro) a podceňovat nelze ani další koně, kteří také většinou figurují na přihláškách do klasických dostihů. 

Sázkové kurzy Betino na 42. Memoriál Rudolfa Deyla:
3,7:1 - Sedmikraska
4,5:1 - Anshoa, Chiquitita Chic
6:1 - Efily
8:1 - Dzizdali
10:1 - Tialine
11:1 - Zamiranda, Douna
13:1 - Lacorana
15:1 - Latigera
20:1 - Celine My Heart
30:1 - Nicole Megan
(mze)

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking