agrofert tiskovkaNa dnešní tiskové konferenci pořádané v Praze 2 v hotelu Park Inn byl hlavním tématem začátek druhé poloviny sezóny v pražském Conseq Parku. Program v neděli od 13. hodin bude totiž vrcholit nejen 71. Agrofert St. Leger, ale také 2. Agrofert velkou národní steeplechase o Pohár Josefa Váni. Oba dostihy jsou výborně obsazeny a mimoto se chystá i třetí vzájemný jezdecký match Josef Váňa - Václav Chaloupka. Zaznamenali jsme pro vás nejzajímavější slova z tiskové konference. Mj. se také dozvíte, jak Josef Váňa hodnotí obsazení obou dostihů včetně možností svých koní. "V neděli zahajujeme druhou polovinu sezóny na pražském závodišti Saint Legerem a přidali jsme k němu projekt Agrofert Velké národní steeplechase o Pohár Josefa Váni, což je myslím důstojný začátek druhé části sezóny, "
řekl na úvod tiskové konference ředitel TMM s.r.o. Petr Drahoš. "Začínáme už ve 13. hodin a protože z řady dostihových dnů bude televizní přenos, bude patřit tento začátek dostihového dne ke všem mítínkům ve druhé polovině sezóny. Jedinou výjimkou bude Lokotrans pohár žokejů, který začne už od 12 hodin."

"Loňský ročník Velké národní steeplechase byl velmi úspěšný a chceme na něj úspěšně navázat," podotkl na konto uspořádání druhého ročníku Velké národní steeplechase předseda Dostihového klubu Josefa Váni Martin Zoubek. "A chceme podpořit i další dostihy. Také se snažíme o spojení legend z různých oblastí, proto tu bude v neděli nejen legenda Josef Váňa, ale na závodiště také přijede Loprais se svou tatrovkou. Pro příští rok se budeme snažit o navýšení rozpočtu, abychom mohli zvýšit pricemoney a přilákat i zahraniční koně, ale také uspořádat několik podporovaných dostihů v rámci celé České republiky."

"Už jsem viděl startku a těší mne, že většina koní, co bude startovat, si šáhne na peníze, protože dostihové ceny tu jsou do sedmého místa. Obsazení dostihu je tak výborné, že mi při pohledu na startovní listinu lezl mráz po zádech,"
říkal s radostí Josef Váňa. "Jen tu nejsou zahraniční účastníci. Němci k nám nepřijedou, protože z výhry se jim strhne celkem 35 %, švédský kůň se bohužel zranil a v Itálii mají zrovna grupové dostihy a také nemají výrazně lepší koně než my, aby nás mohli porážet. Takže získat do dostihu do budoucna zahraniční konkurenci může být problém."

A koho vidí Josef Váňa jako největší soupeře ve Velké národní steeplechase pro své koně Fafintadenineta, A Pigalleho a Sorose? "Manifestation nás minule v Karlových Varech vypekl, ale myslím, že tu jsou tak tři až čtyři koně lepší než on. Myslím, že nebezpečný bude  Anaking, který ve čtyřech letech běhal grupové dostihy a když Jarda Myška odskočí a pojede, tak ho možná nedostihneme. Je tam také Cheeky Chappie, to bude velmi dobrý kůň, ale myslím, že na skoky, které tu jsou, ještě není tak vyzrálý. Takže pokud bych měl tipovat, tak Anakind - Fafintadenient - Soros - A Pigalle.

Co se týče posledního klasického dostihu sezóny Sait Legeru, kde se utkají nejen vítězové Českého a Slovenského derby,  i tady byl Josef Váňa velmi spokojený se startovní listinou. "Myslím, že takhle obsazený Saint Leger tu už dlouhodobě nebyl.  Počasí, která má být v nedělí, asi mým koním vyhovovat nebude. Potřebovali bychom, aby svatý Petr povolal nějaký déšť a samozřejmě pořadatel slíbil, že pro dráhu udělá maximum." Josef Váňa dále prozradil, že v poslední práci se mu jevil lépe Urban Joy. "Timekeeper s Urban Joyem šli práci 1600 metrů do kopce a lépe vypadal Urban Joy. Ale jak jsem již říkal, oba naši koně by potřebovali, aby stříkalo, než aby se prášilo. A to možná i Gontchar, protože při derby byla také slušná půda."

V dostihu bude vedle derby-vítěze Timekeepera také jeho stájová kolegyně Tialine, kterou ale připravuje v Krabčicích Allan Petrlík. jejich možnou spolupráci v dostihu Josef Váňa nepřipustil: "Nevím, co Tialine v dostihu dělá, ale když jí tam majitel chtěl mít, tak ať ji tam má. O případné naší spolupráci v dostihu jsem nic neslyšel."

Velká pozornost bude určitě provázet match Josefa Váni a Václava Chaloupky. Ten se uskuteční již potřetí a tentokrát jeden z jezdců bude mít bělouše a druhý vraníka. "Před dvaceti roky vyhrál Václav a loni já, vylosoval jsem si lepšího koně. Tak jsem zvědavý, kdo z nás vyhraje letos. Vencovi nic zadarmo nedám, a i když má nějaké kilo navíc, na 400 metrů není váha rozhodující, ale to, kdo si vylosuje lepšího koně." (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking