ZarifVčerejším mítinkem začala letošní dostihová sezóna na pardubickém dostihovém závodišti. Z devíti dostihů poutala největší pozornost jedničková Velká cena Itálie - Cena U.N.U.C.I. a vedle ní návrat Age of Jape na dráhu, který byl zároveň hřebcovou premiérou ve steeplechase - crosscountry. Mítink potvrdil ale i letošní zatím velmi dobré výsledky koní domácího chovu, kteří si připsali 7 vítězství.


Hlavní dostih patřil svěřencům trenéra Josefa Váni, kteří v pořadí Zarif (Observatory) - Hipo Jape (Jape) obsadili první dvě místa před favorizovaným Cherwickem (Laroche). Pro Aga Khanova odchovance Zarifa, který do ČR našel cestu z dražby koní v tréninku společnosti Goffs, kde jej Ivo Köhler zakoupil za 4.500 euro, to byl zatím největší překážkový úspěch.

Výborně se, byť na čtyřkové scéně, uvedl i vítěz trojkoruny 2009 Age of Jape (Jape), který debut ve steeplechase - crosscountry i v barvách Red Rebels zvládl na výbornou a vyhrál jistě o půldruhé délky před Cabernetem (Platini).

Mítink potěšil i domácí chovatele, kteří s výjimkou zmíněné dvojice dostihů připravili vítěze všech zbylých 7 dostihů. V úvodu se radovala napajedelská odchovankyně Sabana (Magnus), kterou k prvními životnímu úspěchu připravil pro stáj Sabana trenér Ivan Kub, druhé proutěnky dne vyhrál někdejší vítěz Pardubického St. Legeru Makléř (Ballingarry) z chovu Jiřího Trávníčka, nyní připravovaný Ing. Zdenou Havlíčkovou. Pak následoval triumf valacha Step Dancer (Rainbows for Life), polobratra vítězky úvodního dostihu Sabany, který je též synem napajedelské Stepi (Dara Monarch), pro stáj Orling a vítězství Puntarenase (Look Honey) ze stáje své chovatelky Nicole Valentové. První start ve steeplechase crosscountry proměnil ve vítězství čtyřletý syn legendární Registany Reaper (Sholokhov), taktéž produkt owner-breedera - tentokrát stáje Wrbna Racing. Moonjazův vítězný syn Al Jaz v barvách Quartis-Zámecký vrch reprezentuje domácí chov švýcarského chovatele Cherenka I-Kleina, zatímco vítězka závěrečného dostihu Lady Jane, nejúspěšnější potomek plemeníka Brillianta, je odchovankyní Stáje Bridge a běhala za stáj PVJ Consult a.s.  

foto Petr Guth        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking