Zahájení letošní sezóny v Pardubicích se už počítá jen na hodiny. Dostihový den o 9 překážkových zkouškách vyvrcholí jedničkovou Úvodní cross country Koroka, kde je podle sázkových kurzů favoritem vítěz Ceny Labe Cherwick vedený ž. Novákem. Ostře sledovaným bude comeback trojkorunového vítěze Age of Japea (Jape), který se vrátí do dostihového dění po téměř 20 měsících dostihové přestávky. Podle sázkových kurzů by měl mít v dostihu IV. kategorie 17. vítězství v kariéře téměř jisté, Betino ho totiž pasuje do role favorita 1,8:1.

 

Sedmiletý černý hnědák patří již přes rok stáji Red Rebels manželů Hanákových, ale na dostihové dráze ji bude reprezentovat vůbec poprvé. „Je to takový atypický přírůstek do naší stáje a určitě bude hodně sledovaný,“ říká spolumajitel stáje Rostislav Hanák. „Dopřáli jsme mu dostatek času, aby se dal dohromady po fyzické a zdravotní stránce. Doufáme, že mu to prospělo a že se trpělivost vyplatí. Fyzicky vypadá Age of Jape krásně, František Holčák samozřejmě ví, co dělá. Určitá očekávání máme, ale je to první start po přestávce a nebude tedy na něho vyvíjen tlak. Důležité je, aby si Age zase zažil dostih a skoky, a došel zdravý do cíle. A myslím, že se nám do jeho sedla podařilo angažovat dobrého žokeje, Dušan Andrés ho určitě provede dostihem dobře.“

V hlavním dostihu, Úvodní cross country Koroka na trati 4500 metrů bude startovat 11 koní. V poli jsou i druhý z loňského ročníku dostihu Hipo Jape (Jape) a čtvrtý Cim (Special Power), kteří ale do okruhu favoritů nepatří. O třetí vítězství v řadě za sebou bude usilovat Cherwick (Laroche), k jehož možnostem se již vyjádřil trenér MVDr. Olehla v pátečním rozhovoru. Dva roky se věnuje překážkám zástupce stáje Köi Dent Zarif (Observatory), který sice na své premiérové vítězství čeká, ale v Ceně Vltavy upoutal loni druhým místem.

Do okruhu favoritů patří i Borderland (Fasliyev), který se předloni na italských překážkách neztratil a loni bojoval o vítězství v Ceně Vltavy, a jen o délku a kousek prohrál s O´Keyem, a samozřejmě i Ursan (Don Corleone), který loni startoval jen dvakrát, ale v Červnové cross country Válečníka i Prvomájové steeplechase bojoval o vítězství.

Talentovanou překážkářkou je i příbuzná Sorda Sortina (Mill Pond) stáje EŽ Praha a.s., která polovinu ze svých startů v menších dostizích proměnila ve vítězství, i když v Ceně Vltavy se jí tolik nedařilo. Nálepku zlobivého, ale kvalitního překážkáře má Rabbit Well (Dream Well) proslulý svou nechutí odstartovat do dostihu. I když loni nezvítězil, tak například získal druhé místo ve Zlatém poháru za Sokolem. Černým koněm dostihu by mohl být bílý Lerak (Secretn Classy), který se neustále lepší a v Poplerově memoriálu přišel do cíle čtvrtý.

Sázkové kurzy Betino na Úvodní cross country Koroka:

Cherwick – 3:1
Zarif – 4:1
Borderland , Sortina, Ursan - 5:1
Rabbit Well, Hipo Jape – 6:1
Cim – 8:1
Lerak, Peintre Abstrait – 10:1
Lovely – 14:1    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net