Koplik ZdenoPrvní, a hned velké, vítězství ze svého nového působiště, střediska Darhorse v Krabčicích, mohl oslavovat trenér Zdeno Koplík v neděli v Bratislavě. Jeho svěřenec Hidden Flame pod jezdeckým vedením bratra Radka v Ceně Scottish Rifla předvedl dokonalý průchod, tedy nejsnadnější vítězství ze všech mezinárodních dostihů, když renomované soupeře pokořil rozdílem třídy.


Hidden Flame byl až pátým favoritem dostihu. Svým vítězstvím a dostihovým projevem mnohé  zaskočil, působil oproti minulému startu jako jiný kůň. Překvapil i vás?

Mě nepřekvapil. Jeho předchozí čtvrté místo v silně obsazené Velké květnové ceně vůbec nebylo špatné. Nebyla to pro něho nebyla optimální délka trati. Těch 200 metrů navíc v Bratislavě mu určitě pomohlo, 2000 metrů bude jeho strop. Pokud bude zdravý, tak si myslím, že takový kůň na tratích 1800 - 2000 metrů tady druhý není.

Už jste hovořili s jeho majitelem kde by měl příště startovat?

Zatím přesně nevím, teď Hidden Flame potřebuje trochu odpočívat, měl dva starty blízko po sobě. Ale určitě ho nepovezeme do Mostu, spíše bude startovat v zahraničí. Ale zatím jsme nic konkrétního nehledali.

A jak jste byl po mítinku v Bratislavě spokojený s vašimi dalšími svěřenci Kendym a Darat al Ayam?

Kendy mě potěšil, měl nejvyšší startovní číslo jedenáct, musel tedy v dostihu hodně obíhat soupeře a ještě byl pátý. Přitom vítězný All the Evil měl startovní číslo jedna. A nejsem vlastně ani zklamaný z výkonu Darat Al Ayam, u které jsme si potřebovali prověřit její distanci. Ukázalo se, že na 1400 metrů může běhat se špičkovými koňmi, ale 1600 metrů už zvládne jen se slabšími soupeři. Takže teď jí zkrátíme trať.

Do Oaks máte hlášenu dceru Sholokhova Mikamine, která vstoupila v sobotu do letošní sezóny třetím místem v trojkovém dostihu na 2000 metrů. Pokračujete s ní v přípravě do klasického dostihu?

Mikamine to šla do Mostu zkusit a vzhledem k její postavě to na zdejším podkladu dráhy nebyl špatný výkon. Je potřeba ještě ověřit, jak bude stíhat s nejlepšími vrstevnicemi na vytrvalecké trati a pokud ano, tak bude směřovat do Oaks.

O Hidden Flame jsme se již zmínili v souvislosti s možnými plány v zahraničí. Vzhledem k současným starostem s hlavními rovinovými dráhami v Česku neplánujete zahraniční starty i dalším koním?

Naše stáj je postavena spíše na mladých koní, teď nám zrovna přibyl do stáje další dvouletý kůň z Irska po plemeníkovi Invincible Spirit, takže zahraniční starty v tuto chvíli u našich dalších koní aktuální nejsou. (mze)

 

 

 

 

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking