sirius shine czfPoprvé se na českých drahách dnes představil dvouletý ryzák Sirius Shine stáje DAR a šlo o premiéru nadmíru úspěšnou. Valach, zakoupený v létě na Arqana Deauville Summer Mixed Sale za 6.500 euro po předešlých umístěních v Meranu a v Lyonu s nečekanou jistotou ovládl nejvýznamnější zkoušku pro dvouleté Leram Cenu zimního favorita (I.k., 2, 1600 m, 300.000 Kč a posunul se na čelo nejmladšího ročníku.


V dostihu byla nejvíce sázejícími preferovaná dvojice svěřenců trenéra Allana Petrlíka Valmont Ohne a Rabbit Mountnelson a právě Valmont Ohne se po startu ujal vedení. Za ním se držel Siris Shine a tato dvojice si vypracovala náskok. V cílové rovince na vedoucí dvojici zaútočili soupeři, ale Sirius Shine (Sir Percy) dokázal útok odrazit a vyhrál jistě o 2 3/4 délky před outsiderem Amadeonem (Amadeus Wolf) a Valmont Ohne (Look Honey). V sedle vítězného Sirius Shine byl žokej Tomáš Lukášek a vítěz je po včerejším úspěchu Levis Mistrala trenéra Šavujeva druhým jedničkovým vítězem víkendu připravovaným v krabčické centrále.

Trenérem Sirius Shine je Zdeno Koplík, který se, společně se stájí DAR, mohl v Chuchli radovat ještě jednou. V EBF dostihu Cena Gastro-Flight (III.k., 2, 1200 m, 60.000 Kč) jistě o 1/2 délky vyhrála jeho svěřenkyně Fiomi (Midships - Fione, Rainbows for Life) z chovu vlastníka centra Darhorse společnosti ACTON s.r.o.

Českým odchovancům se vůbec dařilo dnes v Chuchli dobře, když vyhráli 6 z 9 dostihů. Nowitka (Signe Divin - Novita, Monsun) z chovu Hřebčína Křenek, která pro stáj Juwital-MCH trenérky Pejškové vyhrála Cenu PFP Investment (IV.k., 1800 m, 40.000 Kč), Allegro (Egerton - Alinga, Platini) z chovu Jaroslava Kunčara zvítězil v Ceně T Design (IV.k., 1800 m, 40.000 Kč) pro stáj Benda s.r.o. a trenérku Staškovou a šesté vítězství kariéry získala v Ceně Lyciano Group (III.k., 1800 m, 60.000 Kč) šestiletá Matter For Love (Rainbows for Life - Mariette, Sharp End) z chovu svého trenéra Petra Kuba, hájící barvy stáje Spedica s.r.o.  Poprvé v životě se plně prosadila i tříletá Pouline (Scyris - Princess Cat, One Cool Cat) z chovu Konrada Grote, která využila nízké váhy v handicapu Cena Stejkr (IV.k., 1400 m, 40.000 Kč), druhé vítězství v řadě naopak zaznamenala napajedelská odchovankyně Fascinating Hill (Fly To The Stars - Fatra Line, Dara Monarch) stáje Equues Caroli v Ceně www.betino.cz (IV.k., 2400 m, 40.000 Kč).

Druhé vítězství v řadě získal i čtyřletý valach stáje Joly Tycho Brahe (Mujadil), jako roček zakoupený v Newmarketu za 75.000 gns, který dnes vyhrál Cenu Best Pharmacy (II.k., 1600 m, 100.000 Kč. Na programu dney byly v Chuchli i proutěnky, v nichž se prosadila Sunshine of Gracie (Motivator) stáje BORS Břeclav a.s.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net