IMG 3670 levismistralPo nepovedeném pardubickém sprintu navázal tříletý ryzák Levis Mistral na předchozí jedničkový triumf v Mostě a stylem start-cíl ovládl vrchol dnešního mosteckého mítinku Českomoravskou cenu Ústeckého kraje (I.k., 1400 m, 120.000 Kč).


V průběhu dostihu si svěřenec trenéra Šavujeva s Bayurzhanem Murzabayevem v sedle vytvořil několikadélkový náskok, který mu v závěru pomohl k udržení prvenství před útočícím Nine Ou Four s Václavem Janáčkem, kterého zdolal o krk. Oba tříletí hřebci jsou potomci plemeníka Medicean (Machivallian). Třetí doběhl loňský vítěz Kendy (Ransom O'War).

Úvodní dostih, Cenu společnosti Brammer (III.k., 3+, 1400 m, 60.000 Kč) po boji s Talbecem (Beccari) získal ve svém sezónním devátem startu Fur Coat (Layman) stáje Swiss Fans trenéra Fedorowicze.

Nadějným dvouletkem se zdá být polský odchovanec Napastnik (Tempelwachter) DS Pegas, který v debutu doběhl druhý a dnes v Ceně společnosti PASS-DC (III.k., 2, 1600 m, 60.000 Kč) lehce o 6 délke vyhrál před Fabriscem (Blue Coral) a Princem Bajajou (Tiger Cafe). Polosourozence Fabrisca i Prince Bajaji Fabryana (Ryan) a Půlnočního jezdce (Ray of Light) najdete v nabídce ročků na prodej v Katalogu ročků.

V boji o titul šampióna trenérů se na vzdálenost jediného vítězství přiblížil vedoucímu muži šampionátu Allanu Petrlíkovi trenér Václav Luka, jehož Lamiranda (Le Triton) stáje Philiphof.czv Mostě jistě vyhrála Cenu společnosti TRANSROLL (II.k., 2000 m, 90.000 Kč).

V závěrečné Ceně společnosti Hipodrom Most a.s. (IV.k., 2000 m, 40.000 Kč) slavil první vítězství v kariéře tříletý Duke of Beaumont (Soldier of Fortune) stáje Charvátová s Marzinou Havelkovou v sedle.

Most hostil i dva překážkové dostihy. Cenu Vinařství Třebívlice (stch IV., 3300 m, 50.000 Kč) zadrženě vyhrál čtyřletý Moulin Rouge (Rainbows for Life), vlastní odchovanec Václava Luky v barvách jeho stáje, druhou steeplechase, Cenu společnosti AAC PRAGOCEL (III.k., 4200 m, 80.000 Kč) si z Mostu odvezli otec a syn Váňové zásluhou pětiletého Power Zara (Desert Prince) stáje Rennstall Darboven.       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net