Rabbit MoutnelsonPředposlední dostihový den na pražském závodišti bude gradovat nejdůležitejším juniorským testem, 76. Leram Cenou zimního favorita. Pozici sázkových favoritů mají reprezentanti stáje Rabbit Trhový Štěpánov Valmont Ohne a Rabbit Mountnelson, kteří mj. poměří síly s nováčkem na českých drahách, ryzákem Sirius Shine.


Důležitého testu se nezúčastní většina špičkových dvouletků, z první desítky průběžného handicapu bude k vidění jen čtvrtý Valmont Ohne a pokud bychom vzali v potaz první dvacet klasifikovaných, tak k němu přibývá jen stájový kolega Rabbit Mountnelson, který je zatím na 11. místě mezi dvouletými. Dlužno však dodat, že dvě třetiny účastníků zimního favorita zatím nemohli být v průběžném handicapu zachyceni.

Jak jsme zmínili, silnou dvojici vysílá do dostihu trenér Allan Petrlík. Vadeonin syn Valmont Ohne (Look Honey) zvítězil v polovině srpna po boji s Ocarou v Ceně Masise a od té doby nestartoval. Rabbit Mountnelson (Mount Nelson), kterého povede premiérově Jiří Chaloupka, neprohrál v posledních dvou startech. Při tom druhém v Ceně společnosti SOM Velký Osek, spol. s r.o. pokořil o půl délky Aldzarba, který posléže doběhl druhý v Gerschově memoriálu.

Ostře sledován určitě bude svěřenec Zdeno Koplíka Sirius Shine (Sir Percy), který reprezentuje stáj DAR a dosud běhal v zahraničí. Valach má na svém kontě dva starty. Debutoval vzdáleným čtvrtým místem v Meranu, ale první říjnový den již dokázal bojovat o vítězství na dráze v Lyonu-Parilly. Na mílové trati mu tehdy na vítězného Ricky Business (Cockney Rebel), který ale nesl o dva kilogramy méně, chybělo v cíla jeden a čtvrt délky.

Zkušenosti z velkého dostihu má svěřenkyně Tomáše Váni Sumatra (Samum), která po srpnovém debutu na dráze, kde je trénována, cestovala do Bratislavy. V Listed Velké ceně BBAG Baden-Baden uzavřela tabulový doběh, přibližně pět délek za vítězem. Další klisna v poli, Rachel Tiffany (Medaglia d´Oro), vylepšila dojem z debutu 4. října třetím místem v Lysé nad Labem.

Další účastníci mají zatím na svém kontě jen jeden start. Pokusit se navázat na loňský úspěch Jambula přijede reprezentant stáje Ardaka Amirkulova Taimass (Shamardal), nevýrazně debutující v polovině září v Praze. Amadeon (Amadeus Wolf) debutoval koncem září v Bratislavě v dostihu čtvrté kategorie.
Rabbit Moutnelson

Rabbit Mountnelson zvítězil již dvakrát a je spolufavoritem nejdůležitějšího testu dvouletých koní

Hnědka Loop Love (Manduro) debutovala 5. října v Praze pátým místem. Čtvrtou klisnou na startu Ceny zimního favorita je Hayley (Needham´s Fort), která si dobyla premiéru před měsícem taktéž na chuchelském oválu. 

Dostihové odpoledne v Praze začíná již v pravé poledne dostihem přes proutěné překážky. Zajímavě je také obsazena dvojková Cena Best Pharmacy, kde účastník derby, Saint Legeru a Velké ceny turfu Castellon (Shirocco) poměří síly na mílové trati  mj. se stájovým kolegou Tycho Brahem (Mujadil), letos třikrát vítězným Echo Rulesem (Aussie Rules), Romanem Contim (Noverre), Everest Hillem (Tige Hill) a Old Story (Access To Java).

Sázkové kurzy Betino na 76. Leram
Cenu zimního favorita:

2,5:1 - Rabbit Mountnelson, Valmont Ohne
3,5:1 - Sirius Shine
5,5:1 - Amadeon
6,5:1 - Sumatra
7,77:1 - Rachel Tiffany, Loop Love, Taimass
12:1 - Hayley


 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking