rex of thunder poharSlavnosti chuchelské odpoledne nabídlo vedle Českého derby ještě dalších sedm dostihů včetně tří nejvyšší kategorie. Také v nich se sešla velmi kvalitní konkurence, což platilo především pro vytrvalecký Zlatý pohár Armády České republiky (I.k., 2400 m), který přilákal 13 ostřílených vytrvalců, reprezentujících tuzemskou špičku na delších tratích.

 
V konkurenci Welluncy, Arcturuse, Royal Righta či Sapientiho se prosadil letos debutující REX OF THUNDER (Night of Thunder), třetí z loňského Slovenského a čtvrtý z Českého derby, který pod Michalem Demem předvedl zvenčí silný finiš ze zadních pozic, jímž vybojoval své dosud nejcennější vítězství. Za ním skončila dvojice napajedelských rodáků a potomků Egertona Wellunca a Sapienti, čtvrtý skončil obhájce loňského vítězství Grigri de Lancray (Rail Link), který většinu dostihu udával tempo.

Hattrick Jiřího Palíka

Trenér Jan Demele se následně mohl radovat i z vítězství GASPARINIHO (Eagle Top - Galantery, Tobougg) v trojkovém handicapu proti starším, kde pod Jiřím Palíkem unesl jako tříletek nejvyšší váhu v poli. Hřebec reprezentující stáj TIPPLER Group s.r.o. hřebcova chovatele pana Petra Karlíka tak přiložil alespoň malou náplast za to, že se po čtyřech dohláškách nedostal na startovní listinu Českého derby.

NN22 gasparini2

Ale vraťme se k jedničkovému programu. V 18. Sprinterské ceně Chuchle Areny Praha (I.k., 1200 m) jistě obhájil loňské vítězství šestiletý WORTH CHOICE (Worthadd) stáje Kolesa Vasury, v jehož sedle svou cestu za nedělním hattrickem odstartoval žokej Jiří Palík. Za vítězem se seřadila dvojice domácích odchovanců Lailaho (Stormy Jail) a Manolla (Tiger Cafe). Tříletý Arkhangelsk (Acclamation), který po vítězství v Ceně Jezdectví odskakoval jako favorit, zklamal až jedenáctým místem.

worth choice

Hodně zajímavou sestavu měla 19. Tattersalls Mile (I.k., 1600 m), ve které se ostříleným starším mílařům postavili i dva tříletí, dřívější uchazeči o klasické pocty včetně derby Quessigny (Recorder) a Caucasian (Holy Roman Emperor). Navrch však měli starší v čele s Jiřím Palíkem vedeným POLITICEM (Lethal Force), který svůj druhý start v barvách stáje The Sons of Sharpour proměnil v první vítězství před Mandarinem (Elusive City) a jako tradičně tempo udávajícím Pace Manem (Reliable Man). Quessigny finišoval čtvrtý. 

Politicum derbyday

Limario opět bodoval

Derby dnem odstartoval i letošní Fitmin Cup pro dvouleté domácího chovu jehož první díl, Cenu výživových programů Fitmin (III.k., 1200), navzdory bočení v cílové rovině lehce o 8 délek vyhrál STRATOVARIUS (Limario - Salvia, Rosensturm) z chovu M. Rezka a po sobotním vítězství Celestine ve Slušovicích získal pro debutujícího plemeníka Limaria (Areion) druhé vítězství. Oba vítězové jsou v tréninku Limariova držitele Radima Bodláka, stejně jako třetí v cíli Sunny Star, která je též dcerou někdejšího německého zimního favorita.

cheque
Ředitelka Chuchle Areny Praha Ing. Vladimíra Durčáková při Derby dni předala Petru Kubovi za pražského pořadatele šek na 300 tisíc korun pro zraněného Ivana Kuba

Závěr Derby dne patřil španělským žokejům. Nejprve Ricardo Sousa Ferreira dovedl ZAUKHANA (Rio de la Plata) trenéra Tomáše Váni ze stáje Irsay k vítězství v 3. Memoriálu Tomáše Šatry (hdcp II.k., 1800 m) a poté Borja Fayos v sedle debutující do Oaks hlášená BARTOLY (Bathyrhon) ze stáje JUDr. Jany Fialové vyhrál Cenu EBF (III.k., 1800 m). (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net