Především pro překážkové naděje si čeští majitelé přijeli na první den listopadové mixed dražby společnosti Arqana. Nejaktivnějším českým kupcem, jak je již na francouzských dražbách společnosti ARQANA pravidlem, byl bloodstock agent Christian Richner, který získal 4 koně, ve vyšších cenových relacích ale nakupovaly stáje Jasna a Vocetka, které kupovaly špičkové steeplery jako je Gr.3 umístěný Thallium (na snímku).

Richner začal úspěšně dražit s příchodem lotu 23, pod nímž byla nabízena dvouletá bělka Literalia (Literato - Djayapura, Fabulous Dancer), která letos ze 4 startů vytěžila 1 vítězství a 3 umístění a vydělala 17.800 euro. Klisna však naposledy startovala 3. července, což byl zřejmě i jeden z důvodů relativně nízké ceny 10.000 euro. Video z klisniných startů naleznete zde.
O tisíc euro dražší byl tříletý v Irsku narozený lot 38 Daredevil (Montjeu - Lightning Queen, Thunder Gulch), hřebec skvělé krve, ale zatím nezvítězivší, který loni startoval jednou bez místa a z letošních 5 startů získal 4 umístění a 7.000 euro. Jeho video najdete tady.
Za 2.000 euro vydražil Richner lot 86, nestartovavší dvouletou Delight My Fire (Way of Light - Darmagi, Desert King), klisnu z nijak zajímavé rodiny.
Do překážkového provozu míří lot 170, za 9.000 euro zakoupená čtyřletá bělka Catch The Cash (Loup Solitaire - Cala Longa, Pistolet Bleu), mající za sebou již 15 startů na překážkách (roviny neběhala), nad kterými získala 8 umístění a vydělala přes 62 tisíc euro. (video)

Václav Vocetka, majitel stáje Vocentka, získal za 45.000 euro lot 196 čtyřletého valacha Until I Win (Soave - Milady du Borg, Mister Sicy). Ten absolvoval na rovinách jen jediný start jako tříletý, od té doby běhá úspěšně překážky, na kterých z 13 startů získal 2 vítězství a 8 umístění a vydělal necelých 82 tisíc euro, mj. doběhl pátý v listed steeplechase v Auteuil. (video)

Ještě třídovějšího překážkáře získala stáj Jasna, která za 65.000 euro vydražila lot 208 pětiletého valacha Thallium (Shaanmer - Kalgary, Hawker's News), reprezentující francouzské polokrevné překážkové plemeno jako Orphee Des Blains. Thallium, bez rovinové zkušenosti, absolvoval 19 startů, 4x zvítězil 6x se umístil a vydělal téměř 160 tisíc euro. Jeho největším úspěchem je třetí místo v Gr.3 steeplechase v Auteuil. (video)
Na dražbě se dražil i Shamalgan, který byl nabídnut půldruhého měsíce poté, co jej současný majitel koupil na Arc Sale za 64.000 euro, aniž by se v jeho barvách postavil na start. I českými subjekty sledovaná dražba skončila na částce 54.000 euro, za kterou hřebce získala agentura Hautieres Bloodstock.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking