Dnes proběhla v Iffezheimu dražba ročků společnosti BBAG. Pořadatelé mohli být s jejími výsledky spokojeni - prodalo se 155 ze 195 nabízených ročků, tedy 79,5%, zatímco v loňském roce činil podíl prodaných jen 66,5%. Vzrostla jak průměrná cena (o 5% na 43.448 €), tak i medián (o 10% na 43.193 €) a celkové tržby dosáhly částky 6,734.500 €, o 14,5% vyšší než v loňském roce. Nejdražšího koně získal Godolphin (původně J. Albrechtem za 700.000 € vydražená klisna byla později opravena jako zpětně zakoupená), který zaplatil 350.000 € za hřebce Carlton po Frankelovi (Galileo) z listed vítězky Chantry (Lando), polobratra vítězky Hamburger Meile (Gr.3) Calyxy (Pivotal). 

 
Z českých kupujících byla opět nejaktivnější stáj Lokotrans, která získala dva ročky. Mimořádně atraktivní posilou týmu růžovo-bílých barev je za 68.000 € zakoupený lot 68. Dosud nepojmenovaný v Irsku narozený hřebec je synem u nás velmi dobře zapsaného (Shamalgan, Partyday, Vi Fi, Muguruza) coolmorského plemeníka Footstepsinthesand (Giant's Causeway) a v několika německých listed dostizích umístěné Devilish Lips (Königstiger). Klisna s GAG 90 kg si v chovu vede skvěle - všech jejích 5 startovavších potomků zvítězilo, dva dokonce v blacktype dostizích. Ten nejlepší - vítěz Meilen Trophy (Gr.2) a šampión německých mílařů Dragon Lips (Footstepsinthesand), je dokonce pravým bratrem nové akvizice Lokotransu.Také druhého nejdražšího ročka směřujícího do Česka získal Lokotrans. Za 36.000 € zakoupený ve Francii narozený ryzák (lot 81) pochází z druhého ročníku vítěze Eclipse Stakes a Juddmonte International (Gr.1) Ulysses (Galileo). Matka Marina Ellen (Giant's Causeway) sice na dráze nijak nezářila, v chovu si ale vede velmi slušně. Dala již 4 vítěze ze šesti startujících potomků, dva z nich se navíc dokázali umístit i v blacktype dostizích. Dcera Reech Band (Choisir), která získala tři třetí místa ve francouzských listed dostizích, navíc dala v chovu dva koně s blacktype statusem.

Lot 81 bbag
Další naděje Lokotransu, foto BBAG

Stáj K-K Metal získala za 32.000 € hřebce (lot 165) po vítězi Epsom Derby Golden Horn (Cape Cross) z německé šampiónky dvouletých klisen Well Spoken (Soldier Hollow), náležící k jedné z nejúspěšnějších německých rodin. Zakoupený roček je klisniným druhým potomkem, první po Exceed and Excel je v tréninku. 

lot 165 BBAG

Nakupoval i bloodstock agent Tomáš Janda, který za 12.000 € získal ve Francii narozenou klisnu (lot 90) z prvního ročníku vítěze Prix Ganay (Gr.1) a druhého za Enable v Ceně Vítězného oblouku Cloth of Stars (Sea The Stars). Matka Pinaruh (Iffraaj) se jednou umístila ve Francii a v chovu zatím dala jednoho vítěze ze dvou startujících potomků. Bába Banyu Dewi (Poliglote) ale vyhrála Krominus Rennen (L) a byla druhá v německé zimní královně a v chovu dala 3 blacktype potomky včetně Gr.2 vítěze Brigantin (Cozzene).

Lot 90 bbag
Tomášem Jandou zakoupená klisna po Cloth of Stars. Foto BBAG
 
Po Castellonovi (Shirocco), který pro stáj Joly získal třetí místo v rakouských Trial Stakes (L), míří do Česka další potomek švýcarské La Coruny (Arazi) klisna La Minosa (lot 23), kterou za 6.000 € získal trenér Karel Héč. Dcera švýcarského odchovance a francouzského listed vítěze Vanishing Cupid (Galileo) je polosestrou vítěze Herzog von Ratibor Rennen (Gr.3) Los Cerritose (Dr Fong).

Lot 23 bbag

V Badenu nemohl chybět ani Zdeno Koplík, který za 3.500 € získal v Německu narozeného hřebce (lot 16) po otci letošního derby vítěze Hazardera Harzandovi (Sea The Stars). Jeho matka Four Roses (Darshaan) sice nikdy neběhala, ale je matkou vítězky Blandford Stakes (Gr.2) Four Sins (Sinndar), čtvrté z Epsom Oaks (Gr.1) a dalších 2 vítězů. (miv) 

Lot 16 bbag 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net