bbag 2021Z pohledu českého turfu je to jedna z nejdůležitějších dražeb. Vedle zářijové dražby ročků irské odnože společnosti Tattersalls a říjnové dražby ročků francouzské dražební společnosti Arqana právě z Baden-Badenu přicházelo v minulosti do českého turfu nejvíce koní, i když v posledních letech ji zdatně sekunduje i říjnová dražba společnosti Tattersalls. Zítra se v Iffezheimu nedaleko Baden-Badenu sejde nejen elita německého turfu, ale svou návštěvu plánují i čeští zájemci. Měli by mít z čeho vybírat.


V katalogu je svými potomky zastoupena většina předních německých plemeníků jako Soldier Hollow (In The Wings) s 13 potomky, nebo Lord of England (Dashing Blade) a Amaron (Shamardal), kteří mají po 10 ročcích. Nejvíce potomků v katalogu má však v anglickém Lanwades Stud stojící vítěz Deutsches derby Sea The Moon (Sea The Stars) se 14 ročky. Své potomky mají v katalogu i další ostrovní plemeníci včetně dvou synů Frankela (Galileo) (lot 67 a 176), z nichž jeden je synem a druhý polobratrem vítězky Hamburger Meile (Gr.3) Calyxy (Pivotal).
 
Jedním potomkem je zastoupen otec letošního derby vítěze Hazardera Harzand (Sea The Stars). který má v katalogu jako lot 16 polobratra Gr.2 vítězky Four Sins (Sinndar). Čtyři potomky má v katalogu Nathaniel (Galileo), otec skvělé Enable, ale také prvních dvou z Českého derby 2019 Pacific Hilla a Angkor Wata, z nichž prvně jmenovaný byl stájí Monte Negro zakoupen právě v Baden-Badenu, byť až na říjnové dražbě.  Nathaniel má v katalogu jediného syna (lot 77) a pak tři dcery (lot 10, 93 a 137). Právě poslední lot, dosud nepojmenovaná tmavá hnědka, je z pohledu našeho turfu jedním z nejzajímavějších koní dražba. Klisna je totiž pravou sestrou King Hearta, vítěze Gerschova memoriálu a druhého v Gd1 proutěnkách v Meranu.

Nepřehlédněte: Před 17 lety vyhrál Stanley Chin České derby, nyní se stal šampiónem trenérů v Makau

Ve Švýcarsku narozený Monte Castelo (Vanishing Cupid) (lot 143) je polobratrem dalšího českého jedničkového vítěze Mister Westminstera (Hurricane Run), klisna Forever Rose (lot 73) z prvního ročníku Frankelova syna Cracksmana je polosestrou vítěze Velké ceny BBAG i Prvomájové steeplechase Forever Dry (Jukebox Jury). Hned v úvodu (lot 3) bude nabídnuta polosestra Orleans Lady (Harzand) ryzka po Mukhadram (Shamardal) a v nabídce je i tmavý hnědák Balzac (Protectionist) (lot 117), polobratr úspěšného reprezentanta v Badenu často nakupující stáje Lokotrans Barabashe (Intense Focus).

Dražba začíná v 10 hodin dopoledne. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net