EdremiDnes proběhla v Deauville Vente d'Eté, letní mixed dražba, pořádaná společností Arqana. V nabídce byla celá řada zajímavých koní včetně dvouletého polobratra Shamalgana a Chardonney Tcheque a podle našich informací si z Deauville našla cestu do českého turfu hned čtveřice koní. Tři z nich byli zakoupeni prostřednictvím bloodstock agenta Christiana Richnera, jednoho si koupila přímo stáj Lokotrans. 


Ta posílila oranžovo-bílé barvy o zajímavého sprintera, když za 35.000 € získala lot 139 tříletého hnědáka Matello (Intello) z lotu C. Laffon-Pariase. Odchovanec rodiny Wertheimerů dosud absolvoval 8 startů, z toho polovinu jako dvouletek. Na svém kontě zatím nemá žádné vítězství, ale získal tři druhá místa a při všech startech došel za peníze. Celkem vydělal 23.730 € a z Francie odchází se solidním ratingem 36,5 kg, byť jako dvouletek dosáhl i na známku 41 kg.

Matello2
Matello (blíže k bariéře) bojuje o vítězství ve Fontainebleau. Foto Paris-Turf  

Také Christian Richner se soustředil na tříleté koně a každá z jeho nových akvizic pro české stáje už má dostihové zkušenosti. Nejlépe si dosud vedl valach Edremi (Raven's Pass), za 8.000 € zakoupený jako lot 159. Odchovanec slavného Aga Khana, kterého připravoval JC. Rouget, má za sebou 4 starty, ve kterých získal jedno druhé a jedno třetí místo na distancích od dvou kilometrů. Jeho aktuální rating je 32 kg.

O 2,5 kilogramu níže je aktuálně ve francouzském handicapu hodnocen další Richnerův nákup, za 4.000 € získaný lot 229 bělouš Moonlight Shadow (Fountain of Youth). Ten již má za sebou 9 startů na distancích od tisíce metrů do 1800 a získal zatím 3 umístění a 4.760 €.

Nejméně zkušeností má dosud handicapem nezachycený irský odchovanec Landmark (Gleneagles) (lot 216), kterého Richner získal za 3.000 €. Dříve coolmorské barvy reprezentující hnědák absolvoval letos dva starty, ani v jednom se neumístil. Nabízí však velmi atraktivní rodokmen - jeho matka Family (Danzig) sice neběhala, ale je pravou sestrou vynikajícího Danehilla a již v chovu dala Gr.3 vítěze Dundonnell (First Defence).

Jak jsme uvedli již v úvodu, na dražbě byl jako lot 10 nabídnut i dvouletý polobratr Shamalgana a Chardonney Tcheque, ryzák po Le Havre (Noverre), který však odešel neprodán po nejvyšší nabídce 52.000 €.

Celkem bylo na dražbě nabídnuto 198 koní z nichž 77% bylo prodáno za průměrnou cenu 19.030 €. Nejdražším koněm byl v Gd3 proutěnkách umístěný tříletý valach Prunay (Prince Gibraltar) (lot 142), za kterého agentura TJ Bloodstock zaplatila 240.000 €. (miv)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking