SunlightNový rekord včera padl během prvního dne prestižní Magic Millions National Broodmare Sale, dražby chovných klisen, v Austrálii. Za 4,2 miliónu australských dolarů byla tamní odnoží Coolmoru zakoupena trojnásobná Gr.1 vítězka Sunlight (Zoustar).

 
Klisna, která stejným dražebním ringem prošla už jako ročka, kdy zde byla vydražena za 300 tisíc dolarů, vydělala na dráze přes 6,2 miliónu australských dolarů. Tom Magnier, který ji získal pro Coolmore, koupil ještě další dvě miliónové klisny - za 2 milióny získal Gr.2 vítězku Champagne Cuddles (Not A Single Doubt) a za 1,3 miliónu Gr.1 úspěšnou Invincibellu (I Am Invincible). Všechny tři budou letos připuštěny vítězem americké trojkoruny Justify (Scat Daddy), který bude letos k dispozici i australským chovatelům. A to výrazně laciněji než v USA. Zatímco doma za jeho služby chovatelé platí 150 tisíc amerických dolarů, v Austrálii bude stát 66 tisíc australských dolarů, což je přibližně čtvrtina výše jeho amerického poplatku. (miv)Související článek:

První hříbata po trojkorunovém vítězi Justify budí nadšení. Prohlédněte si je v naší fotogalerii    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking